Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Sertleşme sorunu her yaştan erkeğin yaşadığı problemlerdendir. Psikolojik ve fiziksel olarak pek çok sebebi olabileceği gibi her birinin çözümü de ayrı olacaktır. Peki sertleşmeye çözüm yiyecekler nelerdir? İşte sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel yollar…

Erektil disfonksiyon (ED) genellikle iktidarsızlık olarak adlandırılır . Bir erkeğin cinsel performans sırasında ereksiyon sağlayamaması veya sürdürememesi durumudur. Semptomlar ayrıca cinsel istek veya libido azalmasını içerebilir . Durum birkaç haftadan veya aydan fazla sürerse, doktorunuzun size ED teşhisi koyması muhtemeldir.

Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Sertleşme problemi diğer adıyla iktidarsızlık, günümüzde birçok erkeğin yaşına bakılmaksızın (genç, orta yaşlı veya yaşlı) önemli bir cinsel sorun olarak karşımıza çıkar. Çünkü sertleşme sorununun altında yatan birçok faktör olabilir. Sertleşme sorunu ile alakalı uzman görüşü almanıza rağmen sorunun çözülmesini sağlayamadıysanız sertleşme sorunu bitkisel tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Peki, nedir bu sertleşme sorunu bitkisel tedaviler diye sormaya başladıysanız sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz sertleşme sorunu bitkisel tedavi tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

Sertleşme sorununa neden olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sağlık durumunun bozulmaya başlaması
 • Ruhsal ve duygusal problemler
 • Sigara kullanımı
 • Uyuşturucu
 • Alkol kullanımı gibi durumlar sertleşme sorununa neden olan en önemli etkenler arasında yer almaktadır.
Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Depresyon

Depresyondan muzdarip olan erkekler genellikle performans endişeleri ve libido kaybı nedeniyle sertleşme sorunu ile uğraşırlar. Depresyon ve anksiyete ilaçlarının ortak bir yan etkisi de sertleşme sorununa neden olmasıdır.

Yüksek Tansiyon

Yüksek tansiyon, penis dâhil olmak üzere tüm vücudun kan damarı hasarına neden olur ve bu da sertleşme problemine neden olabilmektedir. Tansiyon ilaçlarının yan etkilerinden biri iktidarsızlıktır
Sertleşme sorununa bitkisel yöntemleri denemeden önce bir uzmana danışıp, sorunun kaynağına inmek gerekir. Sorunun kaynağı araştırılıp, öğrenildiğinde daha çabuk tedavi edilecektir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Erken boşalıyorum tedavisi nedir? Erken boşalanlara tavsiyeler

Yapılan araştırmalar sonucunda sertleşme problemi yaşayan erkekler aşağıda vermiş olduğumuz semptomların bir kısmını veya tamamını yaşayabilirler;

 • Cinsel istekte meydana gelen azalma
 • Ereksiyon sorunu
 • Ereksiyona devam etmede zorluk çekme
Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Günümüzde çoğu erkeğin ortak problemi arasında yer alan sertleşme sorunu genellikle diyabet hastası, kalp hastası ve obezite hastalığı olan erkeklerde görülmektedir.

Sertleşme sorunu tedavisinde obezite hastası olan bir bireyi doktor fiziksel olarak aktif olmaya veya kilo vermeye yönlendirebilir.

Sertleşme sorunu problemi eğer görmezden gelinirse yetersiz cinsel yaşam, özgüvende büyük oranda düşüş, yüksek derecede kaygı gibi problemler kendini göstermeye başlayabilir.

Sertleşme sorununa karşı bitkisel tedavi yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Bunun için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği maydanoz ve kereviz kürünü uygulayabilirsiniz.

Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel yollar

Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Kullanılacak olan malzemeler

150-200 gram kereviz (sadece yumrusu)
15 adet taze maydanozdur (gövde saplarıyla beraber).
300-350 ml su

Nasıl uygulanır?

 1. Kerevizleri klorsuz suyun içerisine ekleyin ve ağzı kapalı bir şekilde 5 dk boyunca kaynatın.
 2. Beşinci dakikadan sonra üzerine onbeş-onaltı adet taze maydanoz (gövde saplarıyla beraber) ilave ettikten sonra kaşıkla karıştırıp, üç dakika daha ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz.
 3. Toplam sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indirip ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce bir su bardağı içiniz ve arta kalanı da buzdolabında koruma altına alınız.
 4. Eğer öğle yemeğinden önce veya kahvaltıdan bir saat sonra içme imkânınız olmuyorsa akşam hazırlayıp, akşam yemeğinden bir saat sonra, diğer yarısını da akşam yatağa gitmeden önce içebilirsiniz. Bu kürü her gün taze hazırlayarak yirmi-yirmibeş gün uygulayınız. Bu kür yılda iki-üç kez uygulanabilir.
Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Çakşır Kökü Çayı

Çakşır kökü içerdiği maddelerin etkisiyle erkekte spermi ve testesteronu artırır. Aynı zamanda cinsel gücü arttıran doğal besinlerden bir tanesidir. Bu sayede erkeğin cinsel isteği artar ve daha çok uyarılır. Aynı zamanda prostata da faydalıdır. 300 ml. suyu ısıtın. Kaynamaya başladığı an 5-10 gram çakşır kökü konulur ve 5 dakika demlenir. Çayı günde 1 kez içebilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir!  SNCTM kurucusu Damon Lawner kimdir | Damon Lawner instagram adresi

Sirke

Doğal tedavilerde mucizevi etkiler sağlayan elma sirkesi sertleşme sorunu tedavisin de de karşımıza çıkıyor. Oldukça etkili olduğu söylenilen elma sirkesini akşam yemeklerinden sonra 1 çorba kaşığı tüketmenin iktidarsızlık problemine iyi geleceği biliniyor.
Ancak bu yöntemi, diyabet ve kalp rahatsızlığı olanların kullanmaları tavsiye edilmiyor.

Keçiboynuzu Kürü

Uzmanlar keçiboynuzu iktidarsızlık için birebir diyor. İçerisinde bulunan maddeler ile damarları genişleterek iktidarsızlığı gideriyor ve kolay bir şekilde orgazm yaşatıyor.. Kaynatılan yarım litre suyun içerisine 6-7 adet keçiboynuzunu küçük parçalar şeklinde kırıp atın. 3 dakika ağzı kapalı şekilde kaynattıktan sonra ocaktan alıp 20 dakika dinlenmeye bırakın. Keçiboynuzu parçalarını çıkartın. Bu kürü, yarısını aç karnına yarısını ise gece uyumadan tok karnına bir su bardağı için. Diğer aylar ise bazı zamanlarda uygulayın.

Bakla

Özellikle de Parkinson hastalığının tedavisinde son derece etkili olan bakla, yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir. L-dopa adı verilen bu bileşen, aşırı miktarda alındığında, acı verici ereksiyon haline neden olabilirken, yeterli ve uygun miktarlarda bakla tüketildiğinde ise, sertleşme sorununa iyi gelebilmektedir.

Rüşeym

Rüşeym adeta doğal afrodizyaktır. İçerisinde E ve B vitamini bulundurur. Aynı zamanda bol liften oluşması nedeniyle bağırsakları çalıştırır. Rüşeymi isterseniz günde 1 yemek kaşığı direkt olarak yiyebilir, isterseniz de meyve suyuna karıştırarak içebilirsiniz.

Tarçın

Hoş ve güzel kokusu ile tarçın, birçok sağlık sorununa iyi geldiği gibi sertleşme problemlerine de iyi gelmektedir. Erkeklerin kokulara verdiği tepkileri baz alınarak bir deney yapılmış ve erkeklerin cinsel organlarına ölçüm cihazı bağlanarak tarçın kokusu koklatıldığında, cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımının olduğu belirlenmiştir. Bundan dolayı da tarçının sertleşme problemine iyi geldiği düşünülmektedir.

Ebegümeci Çayı

Hormonları düzenleyip, stresi düşüren ebegümeci uzmanların iktidarsızlıkla mücadele için olmazsa olmazları arasında geliyor. Çeyrek litre kaynamış suya 2 ile 4 çay kaşığı arası kurutulmuş ebegümeci otu atılıp yaklaşık 10 dakika demlenip içilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Love Island cinsel ilişki anıyla tepki çekti! Battaniyenin altına girdiler

Anason

Her ne kadar anason, östrojen hormonu içeren bileşenler içermesi ile bilinse de, uygun miktarlarda tüketilen anasonun sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir.

Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Sertleşmeme sorunu tedavisi bitkisel | Sertleşmeye çözüm yiyecekler

Badem

Sertleşme problemi yaşayan bireyler için adeta kurtarıcı görevi üstlenen badem, toz haline getirilip süt ile içilmesi gerekmektedir. Her gece yatmadan önce bir bardak içilmesi iktidarsızlık sorununu ortadan kaldırmaya destek olacaktır.

Havuç

Cinsel isteği arttıran besinler arasında yer alan Havuç, aynı zamanda cinsel ilişki sırasında sertleşme sorunu yaşayanlar için çözüm önerilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İktidarsızlık sorununa bitkisel çözüm arayanlar için, havuç mutlaka tüketilmelidir.

Zencefil

Zencefilin faydalarını yazmaktan biz yorulduk desek yeridir. İnsan vücuduna faydaları saymakla bitmeyen zencefilin suyunu rafadan yumurta ve bir yemek kaşığı tatlı ile harmanlayın. Yatmadan önce tüketmeye özen gösterin. Uzun bir süre bu bitkisel yöntemi deneyin. Etkisini hissedeceksiniz. Bunun dışında zencefil macunu da tüketebilirsiniz.

Soğan

Cinsel gücü arttıran besinler arasında yer alan beyaz soğan, iktidarsızlık problemini de ortadan kaldıran zengin bir besindir. Sertleşme problemi yaşayan erkekler, 1-2 adet orta boy soğanı parçalar halinde dilimleyin ve biraz sıvı yağ katıp kısık ateşte pişirin. Bu malzemeyi akşam yemeğinden önce balla karıştırın.

Hurma

İçerisinde bulundurduğu B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile sertleşme sorunun ortadan kaldıran hurma aynı zamanda cinsel gücü arttıran bir yapıya sahiptir.

Kara Üzüm

Testosteron ve cinsel gücü arttıran besinlerden bir tanesi olan Kara üzüm, aynı zamanda erkeklerde cinsel ilişkiye girerken yaşanan sertleşmeme sorunu da ortadan kaldırmaktadır.

Bitter Çikolata

Bitter çikolata, içerisinde bulundurduğu malzemeler sayesinde kan akışını hızlandırmaktadır. Sertleşme sorunun ortadan kalkması için de penis bölgesinde kan akışının hızlı olması gerekmektedir. İşte, burada devreye bitter çikolatalar girmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.