Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

2008 Lehman krizi , dünya çapındaki yatırımcıların inancını yeniden şekillendirdi. Finansal piyasa tarihinde etkili bir olay, yeni bir varlık sınıfının, yani Bitcoin’in doğuşuna yol açtı. Yatırımcılar, resmi bir bankacılık sistemi tarafından desteklenmeyen varlıkları görmeye başladı ve kripto faturaya uyuyor. Bu yeni varlık sınıfı daha sonra yavaş yavaş yatırımcılar için en önemli varlık sınıflarından biri haline geldi. Varlığını kurduktan on yıldan fazla bir süre sonra bile, hangi kriptoya yatırım yapılacağı, dünya çapında bir kasırga yaratmaya devam eden bir sorudur. 

Kriptonun birincil fikri, finansal sistemi merkezden uzaklaştırmaktı. Bu, kripto yatırımcılarının geleneksel bir banka gibi merkezi bir yetkili sistemde yatırımlarının refahını dinlendirmek zorunda kalmayacağı anlamına geliyordu. Konsept 2008’de belirtilmiş olsa da, 2011’de hızla popülerlik kazandı. Bitcoin başlangıçta 1 $ değerindeydi ve şu anda zirveler ve düşüşler arasında 43,902 $ (24 Mart 2022: 18:30 IST) değerine sahip. Zamanla, Ethereum kripto piyasası hareketinde hakimiyet kurmak için vagona katıldı. İki madeni para, bir “İlk Halka Arz” eşdeğeri olan yeni “İlk Madeni Para Arzına” yol açtı ve birkaç haftada bir dünya çapında duyurulmakta ve işlem görmektedir.  

KRİPTOYA YATIRIM YAPMADAN ÖNCE RİSKLERİ ANLAYIN

Bir kripto yatırımcısı olarak, en büyük zorluklardan biri, yutturmacadan uzaklaşmak. Dijital varlıkların en iyi yatırımcıların portföylerine girdiğine dair hiçbir şüphe yoktur, ancak riskleri de anlamak önemlidir. Kripto piyasası oldukça değişkendir ve tahmin edilemezliği konusunda dikkatli olmalısınız. Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, araştırmanızı kripto piyasasına yatırım yaparken yapın. 

Başlamak için neden kriptoya yatırım yapmak istediğinizi anlayın. Dijitalleşmenin yatırım trendlerine ayak uydurmak için tek baskı mı? Farklı yatırımcılar, belirli finansal hedefleri işaretlemek için alanı seçer. Farklı kripto varlıkları hakkında fikir edinmek ve öğrenmek için zaman ayırmak için sektörü keşfedin. Araştırma yaptıktan sonra düzenlemeleri izleyin. Başarı şansınızı artırmak için ödevinizi yapın. En önemlisi, değişken yatırım piyasası kuralına uyun – yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın. Peki Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto Para Siber Saldırıdan Nasıl Korunur? Kripto Para Saklama Yöntemleri

KRİPTO YATIRIM PORTFÖYÜNÜZ İÇİN ÇEŞİTLENDİRME SEÇENEKLERİ

Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

Çeşitlendirme, başarılı bir kripto yatırım portföyü oluşturmanın merkezinde yer alır. Doğru varlık karışımını eklemek, riskleri yönetir ve daha fazla ödül şansı sunar. Bunun nedeni, bir madalyonun düşüşünün tüm kripto pazarının düşüşüne dönüşmemesi ve bunun tersidir. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı kripto varlıkları var. İyi çeşitlendirilmiş sepetinize ekleyebileceğiniz bazı önemli varlıklara bakalım. 

DeFi Projeleri – DeFi Projeleri veya Merkezi Olmayan Finans, dünyaya kapsayıcı bir internet tabanlı finansal sistem sunar. Herkesin şeffaf bir ortamda finansal hizmetlerden yararlanmasını sağlar. DeFi projeleri, merkezi olmayan ağlardan yararlanmayı ve geleneksel aracıların yerini almayı hedefliyor. Şu anda 77 milyar dolar değerinde (bu yazının yazıldığı sırada), DeFi ortaya çıkmaya devam ediyor. Anchor protokolü, Avalanche ve Terra (LUNA) gibi  popüler DeFi projelerine yatırım yapmadan önce yakından araştırın .

NFT Jetonları – NFT jetonları veya Fungible olmayan jetonlar, gayrimenkul, sanat eseri, etkinlik biletleri, videolar ve daha fazlası gibi gerçek dünya öğelerini temsil eden dijital bir varlığı ifade eder. Bu belirteçler bir blok zincirinde bulunur ve uygun alım, satım ve ticaret için maddi varlıkların ‘belirteçleştirilmesini’ sağlar. Uzmanlara göre MANA, SAND ve AXIE INFINITY gibi popüler NFT jetonları harika portföy eklemeleridir.  

Metaverse – Son zamanlarda kripto pazarını yakından değerlendirdiyseniz, Metaverse belirteçlerinin öfke olduğunu bilmelisiniz. Metaverse, kullanıcıların bir şeyleri deneyimlemelerini ve gerçek dünyada yapabilecekleri şekilde etkileşim kurmalarını sağlayan sanal bir gerçekliktir. Güçlü kazançlar olasılığı ile internetin bir sonraki büyük şeyi olduğuna inanılıyor. Dikkat edilmesi gereken ilk üç Metaverse kriptosu, en düşükten en yükseğe değerleme sırasına göre Stacks, Theta Network ve MANA’dır. 

DAO Projeleri – Merkezi liderlikten yoksun bir kuruluş, DAO veya Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş, akıllı sözleşmelerde belirtilen kurallarla çalışır. Organizasyon şeffaf ve özerktir. Benzer düşünen bireylerin güvenli bir ortamda çalışmasına izin verir. Uniswap (UNI), Aave (AAVE) ve Maker (MKR) , kripto topluluğunun çeşitlendirilmiş bir portföyü zenginleştirmek için eklediği  en iyi DAO belirteçleridir .

Bu da ilginizi çekebilir!  Borsadan para kazanmak mümkün mü? Borsada nasıl para kazanılır?

Unutmayın, tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymak için çok güçlü bir nedeniniz yoksa, dengeli bir portföy sürdürmek iyi bir risk yönetimi stratejisidir. Peki bu durumda Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

YATIRIM YAPILABİLECEK EN İYİ KRİPTO NASIL SEÇİLİR?

Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Hangisi?

Aktif olarak işlem gören kriptoların sayısı artıyor. Bu nedenle, tahminde bulunmak ileriye giden yol değildir. Bilgili bir yatırımcı olarak, bir yatırımcının psikolojisine hakim olmalısınız. Kararlarınızı kör kripto yatırımının yutturmacasına karşı koruyun. Algoritmayı, kuruluş tarihini ve kripto topluluğunu takip edin. Etkili araştırma, eyleme geçirilebilir içgörülerle size güç verir. 

Yatırım yapmak istediğiniz herhangi bir kripto projesinin temel analizini 3 adımda nasıl yapacağınızı öğrenin:

  1. Proje Teknik Belgesini Okuyun – Teknik inceleme, madeni paraya ayrılmış bir web sitesi aracılığıyla potansiyel yatırımcılara sunulan bir belgedir. Kriptonun özelliklerini detaylı olarak anlamanıza yardımcı olur. Teknik inceleme, proje, ICO kampanyasının süresi, mevcut proje belirteçleri ve daha fazlası hakkında önemli bilgiler edinmenizi sağlar. Bir kripto yatırım kararı vermeden önce bunu dikkatle okuyun.  
  2. Kurucuların ve Ekibin Güvenilirliği: İlk kripto teklifi herkes tarafından başlatılabilir. Bu, kriptonun meşru bir taraf tarafından başlatılmasını sağlamayı son derece önemli kılar. Ürün liderliğinin tarihini, projenin zaman çerçevesini, teklifi başlatan kişilerin gerçekliğini ve ilgili deneyimlerini değerlendirin. Yanlış bir şey bulursanız, ona kırmızı bayrak gibi davranın!
  3. Arz ve Piyasa Sermayesini Kontrol Edin: Kripto satın alırken düşünmenin belki de en kolay yolu, onu eski başarılı kriptoların performansıyla karşılaştırmaktır. Ancak bu, satın alma kararınızı temel almanın gerçekten kusurlu bir yoludur. Madeni paranın ucuz fiyatından etkilenmeyin, çünkü kriptonun gelecekte iyi performans göstereceğini hiçbir yerde göstermez. Arz ve piyasa sermayesini dikkatlice not edin. Piyasa değeri, kriptonun göreceli boyutunu gösterir. Piyasa Değeri = Fiyat X Dönen Arz şeklinde hesaplanır .

Kriptonun temellerinden emin değil misiniz? Endişelenmeyin, kriptoya yatırım yapmaya başlamak için tek adresiniz  olan CoinDCX Crypto Basics Blog ile ilgilendik.

ALT ÇİZGİ

Kripto gerçekten kazançlı bir pazardır, ancak diğer tüm yatırım varlıkları gibi potansiyel riski olan bir pazardır. Anahtar, teklifleri analiz etmek ve gelişen trendler hakkında bilgi sahibi olmakta yatar. Yatırım yapılacak en iyi kriptoyu belirlemeden önce yatırıma dikkatli davranın.

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto parada halı çekme! Milyonlarca yatırımcıyı kandıran dolandırıcılık

CoinDCX ile kripto alanındaki en son gelişmelerden haberdar olun. CoinDCX bitcoin yatırım uygulaması ile kripto yatırım yolculuğunuza başlayın .


Sorumluluk Reddi: Kripto ürünleri ve NFT’ler düzenlemeye tabi değildir ve oldukça riskli olabilir. Bu tür işlemlerden kaynaklanan herhangi bir zarar için düzenleyici rücu edilemez. 

Yukarıdaki bilgiler Primestack Pte’nin bağımsız görüşlerini temsil etmektedir. Ltd, Neblio Technologies Pvt. Ltd ve/veya bağlı kuruluşlarıdır ve yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Yukarıda sağlanan içerik, bilgi veya veriler, herhangi bir hisseye veya hisseye, sanal dijital varlıklara/kripto ürünlerine veya menkul kıymetlere yatırım yapmak veya satın almak veya satmak veya herhangi bir yatırım veya ticarete katılmak için bir teklif veya teklif talebi değildir. strateji. Yukarıda yapılan herhangi bir beyan veya iletişim, okuyucu tarafından yasal, finansal, yatırım veya vergi tavsiyesi olarak değerlendirilmeyecektir. 

Yukarıda ele alınan hesaplamalar, veriler, risk-getiri formülasyonları, performans veya piyasa değeri göstergeleri, kamuya açık bilgilerin harmanlanması ve/veya analistler tarafından gerçekleştirilen analizler dahil olmak üzere bağımsız veri kaynaklarına dayanmaktadır, Primestack Pte danışmanları veya çalışanları. Ltd/ Neblio Technologies Pvt. Ltd ve/veya bağlı şirketleri ve/veya herhangi bir üçüncü taraf. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Okuyucu(lar)a herhangi bir yatırım yapmadan önce mali/hukuk/vergi danışman(lar)ına danışmaları tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.