Wordle 18 Nisan cevap | Wordle Türkçe günün kelimesi

Wordle 18 Nisan cevap | Wordle Türkçe günün kelimesi

Wordle 18 Nisan cevap ne? Wordle Türkçe günün kelimesi nedir? Sosyal medyada sarı, yeşil ve gri kutular içeren tüm gönderileri gördünüz mü? Evet, bu Wordle.

Wordle 18 Nisan cevap

Wordle Türkçe günün kelimesi: Siğil

OYUNU OYNAMAK İÇİN BURAYA TIKLA!

Wordle nedir?

Wordle, burada çevrimiçi bulabileceğiniz günlük bir kelime oyunudur . Eğlenceli, basit ve bulmaca gibi günde sadece bir kez oynanabilir. Her 24 saatte bir günün yeni bir kelimesi var ve bunun ne olduğunu bulmak size kalmış. Sitenin kendisi, kuralları açıklamak konusunda harika bir iş çıkarıyor:

Wordle, oyunculara rastgele seçilmiş beş harfli bir kelimeyi tahmin etmeleri için altı şans verir. Yukarıda gösterildiği gibi, doğru yerde doğru harf varsa, yeşil renkte görünür. Yanlış noktadaki doğru harf sarı renkte görünür. Kelimenin herhangi bir yerinde olmayan bir harf gri renkte görünür.

Toplam altı kelime girebilirsiniz, yani harfler ve yerleşimleri hakkında ipuçları öğrenebileceğiniz beş yakıcı kelime girebilirsiniz. O zaman bu ipuçlarını kullanmak için bir şansınız olur. Veya performansı deneyebilir ve günün kelimesini üç, iki ve hatta bir seferde tahmin edebilirsiniz.

Basit şeyler, ama aynı zamanda inanılmaz derecede çekici.

Yani bu bir kelime oyunu mu?

Wordle 18 Nisan cevap | Wordle Türkçe günün kelimesi

Evet, bu sadece bir kelime oyunu. Ama süper popüler: The New York Times’a göre Wordle Türkçe günün kelimesi günde 300.000’den fazla kişi oynuyor . Bu popülerlik kafa karıştırıcı gelebilir, ancak herkesin bunun için kesinlikle çılgına dönmesine neden olan birkaç küçük ayrıntı var.

Her gün sadece bir bulmaca vardır: Bu, belirli bir miktar risk yaratır. Wordle’da sadece bir atış hakkınız var. Her şeyi batırırsanız, yepyeni bir yapboz almak için yarını beklemeniz gerekir.

Bu da ilginizi çekebilir!  HADİ ipucu 25 Haziran 2020 | HADİ joker kodu 12.30

Herkes aynı bulmacayı oynuyor: Arkadaşınıza ping göndermeyi ve günün bulmacası hakkında sohbet etmeyi kolaylaştırdığı için bu çok önemli. “Bugün zordu!” “Nasıl bildin?” “Onu aldın mı?” Bu da bizi bir sonraki noktaya götürüyor…

Sonuçlarınızı paylaşmak kolaydır: Günün bulmacasını başarılı veya başarısız bir şekilde yaptıktan sonra, günlük Wordle yolculuğunuzu paylaşmaya davetlisiniz. Resmi tweetlerseniz, şöyle görünür…

Seçtiğiniz kelimenin ve harflerin gizlendiğini unutmayın. Gösterilen tek şey, bir dizi sarı, yeşil ve gri kutuda kelimeye doğru yolculuğunuzdur.

Bu çok zorlayıcı. Kolayca alırsanız, belki ikinci veya üçüncü denemede, takipçilerinize ne kadar akıllı olduğunuzu göstermeniz ve paylaşmanız gereken bir övünme unsuru var.

Altıncı seferde dişlerinin derisinden alırsan, bu da harika bir hikaye. Ama en önemlisi, bulmacanın kendisi bozulmamış.

Yani Wordle sadece bir kelime oyunu değil, bir sohbet başlatıcı ve sosyal medyada kendini gösterme şansı. Bu yüzden viral oluyor.

İpuçları ve Püf noktaları

Wordle 18 Nisan cevap | Wordle Türkçe günün kelimesi

Bir kelime oyunu uzmanıysanız, aşağıdaki ipuçlarından kaçınmak ve tamamen kendi içgüdülerinize güvenmek isteyebilirsiniz. Gri kutular görmekten bıkan herkes için burada yararlı bulabileceğiniz bazı ipuçları var.

İlk kelimenizi seçmek: İlk kelime tartışmasız en önemlisidir. Açılış hamlenizin değerini en üst düzeye çıkarmak için üç sesli harf ve beş farklı harf içeren bir kelime seçin. Wordle Türkçe günün kelimesinde bazı örnekler: medya, radyo.

Grileri yeniden kullanmaktan kaçının: Wordle panosunun altında hangi harflerin yeşil, sarı ve gri olduğunu gösteren bir klavye vardır. Gri görünen harfleri yeniden kullanmaktan kaçının. Evet, bu kulağa açık geliyor. Ancak daha önce denediğiniz harfleri kullanmayan beş harfli sözcükleri düşünmek zaman ve çaba gerektirebilir. Bu çaba meyvesini verecek.

Harfler iki kez görünebilir: Bu, özellikle dördüncü veya beşinci kelimeyi denemek için harfleriniz bittiğinde, işleri karmaşıklaştırır. Ancak, geçmişte doğru cevaplar olan sakin, korkak ve vapur gibi kelimelerde olduğu gibi, harfler genellikle tekrar eder.

Bu da ilginizi çekebilir!  Babalar Günü mesajları 2020 | Babalar Günü mesajları resimli

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.