Virtual Influencer Nedir? Virtual Influencer Instagram

Virtual Influencer Nedir? Virtual Influencer Instagram

Virtual Influencer Nedir? Gerçekliğimizi sanal bir bilgisayar programına dönüştürecek teknoloji var, ancak bilimkurgu vizyonumuza ulaşmaktan hala uzun bir yolumuz var. Elektronik öğeler, sosyal ağ siteleri, Virtual Influencerler ve Metaverse gibi teknolojiler, 3B pikselli görüntülerde tüm insan deneyimini sağlayan VR teknolojisine erişim hayalimize doğru ilerlemenin kanıtıdır.

Bilim kurgu filmlerini izledikten sonra insanlar, teknik olarak “robotlar” olarak adlandırılan insan-makinelerin dünyayı ele geçirmesinden endişe etmeye başladılar. Bilim, mühendislik ve Yapay Zekadaki (AI) dramatik ilerlemeler nedeniyle zaten çok zorlanmış bir fikirden olası bir gerçekliğe ilerledi. İnsanlar hala sokakta robotlar arasında yürümekten, spor salonunda karşılaşmaktan veya yanlarında bir restoranda yemek yemekten onlarca yıl uzakta olsa da, İnsan 2 Robot (H2R) kavşağının hızlı bir hızla genişlediği yerlerden biri sosyaldir. medya.

Virtual Influencer Nedir?

‘Virtual Influencer’ benzer doğal özelliklere, fiziksel görünümlere ve kişiliklere sahip bilgisayar tarafından oluşturulan kurgusal karakterlerdir. Instagram gibi mevcut sosyal medya platformlarını kullanan markalar, daha geniş bir kitleyle etkileşim kurmak için bu Influencer teknolojisini kullanıyor. Bir markanın tanıtım amaçları için gerçek bir insan etkileyiciyi kullanmanın getirdiği pazarlama kısıtlamaları ve engelleri olmaksızın, tipik olarak bir insan meraklısının pazarlama yükümlülüklerini yerine getiren sanal bir kimliktir. Bununla birlikte, medya pazarlaması için öncelikle bir sanal etkileyici kullanılır; bu Influencer dünyasında kullanılan teknoloji Metaverse’in şeklini etkileyecektir.

Virtual Influencer Instagram Nasıl Çalışır?

Virtual Influencer Nedir? Virtual Influencer Instagram

Kelimenin klasik anlamında Virtual Influencer diye bir şey yok, o halde nasıl çalışıyorlar? Her birinin altında parlak mucitler, yani anonim kalmayı tercih eden teknolojiye büyük bir gözle bakan markalar ve kişiler var. Instagram hesaplarını genişletmekten ve bu hayali kişilikleri yavaş yavaş oldukları dünya çapında bilinen etkileyicilere dönüştürmekten sorumlular. Yapımcılar nasıl görüneceklerine, giyineceklerine ve hareket edeceklerine karar verirler. Instagram’da ayrıca kiminle takılacağını, kiminle çıkacağını, ayrılacağını ve işbirliği yapacağını da seçerler. En iyi yanı, bu etkileyicilerin marka ortaklıklarından elde ettikleri parayı ellerinde tutmalarıdır.

Bu da ilginizi çekebilir!  MANA mı SAND mi? Yarışı Kim Kazanacak

Virtual Influencer Metaverse’i Nasıl Şekillendirecek?

Metaverse kavramının tamamen var olmadığını anlamak önemlidir. Meta veri deposu olabilecek bileşenlerin bileşenlerini sağlayan birkaç sanal platform alıyoruz. Virtual Influencer, meta veri deposunun tamamı olabilecek şeyin yalnızca bir bileşenidir. Bilgisayar tarafından oluşturulan karakterlerimizin gerçek fiziksel bedenlerimizi ve gerçek kişiliklerimizi yansıtacak şekilde Metaverse’de dijital olarak nasıl var olacağımızı sembolize ederler. Şimdi bildiğimiz gibi, bu Influencerlar, firmalar veya bireyler grupları tarafından, sosyal medya platformlarında görünen milyarlarca gerçek hayat izleyicisiyle iletişim kurarak gerçek dünyada tüketiciliği teşvik etmek için kullanılan bir pazarlama stratejisidir. Virtual Influencer, pazarlama açısından fiziksel dünyamızda mevcut olanlara eşdeğer olan meta veri tabanındaki sanal şeyleri nasıl satın alıp satabileceğimizi belirleyecektir.

Virtual Influencer Nedir? Virtual Influencer Instagram

Bununla birlikte, meta veri tabanının evrimi, sanal etkileyiciler ve meta etkileyiciler gibi yeni rakiplere karşı geleneksel etkileyicilere meydan okuyacaktır. Bu, Asya’nın en büyük telefon ağı olan AIS’nin yüzü olduktan sonra, tanınmış bir Asyalı etkileyici ve yapay zekanın yaklaşık 14 milyar dolarlık tahmini bir değere gelmesinin nedenidir. Geçen yıl 150’den fazla Virtual Influencer keşfedildi ve bu rakamın, meta veri deposu daha erişilebilir hale geldikçe gelecek yıllarda hızla artması bekleniyor.

Metaverse’ler , sanal etkileyiciler nedeniyle onları nasıl tasavvur ettiğimizde mutlaka tezahür etmez. Metaverse kavramına ne kadar çok kişi maruz kalırsa, onun varlığının meyvelerini vermeye başladığını görmek için o kadar çok yatırım yapabiliriz. Erişim nedeniyle, bu Influencerler sosyal medya aleminde; insanlar, bu kavramın, yaşamla nasıl iletişim kurduğumuzu geliştirebilecek dayanıklı, pratik bir teknoloji olma ihtimalini görüyorlar.

ÖZET

Virtual Influencer Nedir? Virtual Influencer Instagram

Virtual Influencerin en iyi özelliklerinden biri esneklikleridir. Sonuç olarak, herhangi bir marka veya işletme sanal dünyada başarılı olabilir. Her şey, belirli bir kitleyle bağlantı kurmak için mükemmel tonu ve tekniği oluşturmakla ilgilidir. Bununla birlikte, bir trendin içine dalmak yerine, marka hedefleri ile kullanılacak etkileyici pazarlama planının türü arasında uygun bir dengeyi neyin sağladığını belirlemek için araştırma yapmanın yararı vardır. Markaya ait sanal etkileyicilerin bir kişiliğe sahip olabileceği gerçeği var.

Bu da ilginizi çekebilir!  Stablecoin hangileri? 2022 için en iyi 5 Stablecoin

Bu yıl şirketlerin, etkileyici pazarlamaya 15 milyon dolara kadar harcama yapması ve bu paranın bir kısmının Virtual Influencere gitmesi bekleniyor. Bu bölüm hızla genişliyor ve biz konuşurken bile genişliyor. AI tarafından oluşturulan materyal, çoğunlukla bir etkileyici olarak daha popüler ve ilginç hale gelecek; Yapay zekanın metaverse evriminin bir parçası olacağı bir döneme giriyor olabiliriz. Önceden var olan CGI tabanlı modeller ve etkileyicilerle, onlar da grubun bir parçası olabilirler.

Sorumluluk Reddi – Yazarın düşünceleri ve yorumları yalnızca eğitim amaçlı ve yalnızca bilgi amaçlıdır. Mali, yatırım veya diğer tavsiyeleri temsil etmezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.