Trump’ın Twitter’daki videosuna “manipüle edilmiş medya” etiketi!

Trump'ın Twitter'daki videosuna "manipüle edilmiş medya" etiketi!

Twitter’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı paylaşımlar için doğruluğu konusunda uyardığından beri ikili arasında soğuk bir savaş dönüyor. Baştan beri yanlış bilgi paylaşımlarından dolayı uyarılan ama kesinlikle dinlemeyen Trump’ın son paylaşımı da gerçeklik testini geçemedi. Trump’ın paylaştığı videoları da mercek altına alan dijital platform, videoya “manipüle edilmiş medya” etiketi ekledi.

Sosyal medyayı en aktif kullanan dünya liderlerinin başından gelen ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki çekişme sürecek gibi görünüyor.

“MANİPÜLE EDİLMİŞ MEDYA”

Geçtiğimiz günlerde Trump’ın paylaştığı mesajların doğruluğu konusundaki şüpheler nedeniyle uyarı işaretler koyan şirket, ABD Başkanı’nın tepkisini çekmişti.

Trump, şirketi 2020 başkanlık seçimlerine karışmakla suçlayıp kapatmakla tehdit ederken, “Twitter serbest konuşma özgürlüğünü tamamen kısıtlıyor. Başkan olarak bunun olmasına izin vermeyeceğim!” ifadelerini kullandı.

Trump'ın Twitter'daki videosuna "manipüle edilmiş medya" etiketi!
Trump’ın paylaştığı videodaki ibare.

Twitter, uzun süre gündemde kalan hamlesinin ardından şimdi de Trump’ın paylaştığı bir videoya “manipüle edilmiş medya” etiketi ekledi. Orijinal videoda iki çocuğun koşarak birbirine sarıldığı anlar görülüyordu.

‘PROBLEM YALAN HABERLER’

Trump’ın paylaştığı versiyonda ise küçük çocuklardan birinin diğerinin önünde koştuğu kısım gösterilirken, “Irkçı bebek büyük ihtimalle Trump seçmeni” sözleri yer alıyor.

Videonun sonunda da, “Problem ABD değil, problem yalan haberler” mesajı veriliyor.

Trump’ın Twitter’ın bu son hareketine nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor.

Bu da ilginizi çekebilir!  Şubat kaç çekiyor 2020 | 2020 Şubat ayı kaç gün çekiyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.