UZMAN YORUMLARI

Tantrik ne demek? Tantrik cinsellik nedir?

Tantrik cinsellik, eski Hinduizm’den kaynaklanır ve derin, samimi bir bağlantı kurmaya odaklanan cinsel uygulamalar etrafında döner. Peki detaylı bakacak olursak tantrik ne demek? Tantrik cinsellik nedir?

Tantrik ne demek?

Tantrik seks sırasında amaç, şehvetli ve tatmin edici bir cinsel deneyim elde etmek için anda mevcut olmaktır.

Tantrik cinsellik nedir?

Tantrik seks, nihai amacın orgazm değil, bedenin cinsel yolculuğunun ve hislerinin tadını çıkarmak olduğu, yavaş, meditatif bir seks şeklidir . Bu amaçlar , dönüşümü şifa için vücutta cinsel enerjiyi taşımak ve aydınlanma.

Tantrik cinselliğin savunucuları, tantrik tekniklerin erken boşalma , erektil disfonksiyon veya anorgazmi gibi cinsel komplikasyonların çözülmesine yardımcı olabileceğine inanmaktadır .

Birinin vücudunu tanımak

Tantrik seks, insanları kendi bedenlerini tanımaya ve onlarla uyum sağlamaya teşvik eder. Kişinin kendi vücudunun arzusunu anlayarak, bunu bir partnerle seks sırasında birleştirebilir. Bu, daha fazla cinsel tatmin ve daha yoğun orgazmlara yol açabilir.

Bir kişinin vücudunun ne istediğini anlamak için tantrik kendini sevme veya mastürbasyonla meşgul olmak faydalı olabilir .

Bir kişi kendi kendine dokunma etrafında duygusal bloklar olduğunu fark ederse, kendi bedenini daha yakından tanımaktan neyin alıkoyduğunu keşfederken meraklı ve kendilerine karşı nazik olmalıdır. Bir kişi bedenini ve zevk alanlarını ne kadar çok bilirse, tatmin edici bir cinsel deneyime sahip olma olasılığı o kadar artar.

Bununla birlikte, bir kişi mastürbasyon yapmak istemezse ve bir partneri varsa, partner seks yoluyla kendi bedenini öğrenirken daha rahat hissedebilir.

Partnerinin vücudunu tanımak

Tantrik seks, kişinin vücudunu ve partnerinin vücudunu onurlandırmakla ilgilidir. Hem kendi bedenini hem de partnerini tanımak için zaman ayırarak, deneyimin her iki insan için de tatmin edici olmasına yardımcı olabilir.

Kişi, vücudunu öğrenmek ve cinsel enerjisini uyandırmak için partnerine yavaş, tam vücut masajı yapmayı düşünebilir. Bu aynı zamanda bir kişinin partnerinin istek ve arzuları ile uyum içinde olmasına da yardımcı olabilir.

Herhangi bir cinsel aktivitede olduğu gibi, herhangi bir noktada bir kişi veya partneri rahatsız olursa, aktivite durmalıdır.

Nasıl hazırlanılır

Tantrik sekse hazırlanmaya yardımcı olmak için bir kişi veya çiftin yapabileceği birkaç şey vardır. Örneğin şunları yapabilirler:

Solunum tekniği

Nefes almak tantrik cinselliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun nedeni kısmen tantrik seksin meditasyon etrafında dönmesidir.

Tantrik seks sırasında, kişi diyaframdan derin nefes almaya odaklanmalıdır. Bunu başarmak için burnundan beş kez derin bir nefes almaları gerekir. Midelerinin şiştiğini hissetmeleri gerekir. Daha sonra beş kez ağızdan nefes vermeleri gerekir.

Bir partnerle tantrik seks yaparken, nefesi senkronize etmek, bağlantıyı ve yakınlığı artırabilir.

İnsanların deneyebileceği bir başka nefes tekniği de Kapalbhati’dir. Kapalbhati erkeklerde boşalmayı uzatmaya yardımcı olur . Bir erkek boşalmak üzere olduğunu hissettiğinde, ağız yoluyla zorla nefes vermeli, ardından ağızdan otomatik bir nefes almalıdır.

Pozisyonlar

İnsanların tantrik seks sırasında deneyebilecekleri birçok pozisyon vardır. Örneğin, insanlar şunu denemek isteyebilir:

Yab-yum

Yab-yum’da partnerlerden biri bacak bacak üstüne atarak oturur ve diğer partner partnerinin kucağına oturarak bacaklarını beline dolar.

Partnerler daha sonra kucaklaşır ve nefeslerini senkronize etmeye çalışırlar. Partnerler isterlerse, cinsel organlarını birbirlerine sürtebilirler, cinsel ilişkiye girebilirler veya sadece o anda orada oturabilirler.

Bu pozisyon aynı zamanda mastürbasyon için de uygundur. Bir kişi bağdaş kurarak sırtı düz olarak oturabilir, avuçlarını dizlerinin üzerine koyabilir ve derin nefes almaya başlayabilir.

Kişi vücudu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bunu aynanın önünde denemek isteyebilir.

Rahat kemer

Bu pozisyon için bir partner yatağa veya yere bacakları düz olarak oturur. Diğer ortak daha sonra dizlerinin üzerine çöker ve partnerinin kucağına oturur. Üstteki partner daha sonra yavaşça arkasına yaslanır ve başını partnerinin bacaklarının arasına yaslar.

İpuçları

Tantrik seks deneyiminden daha iyi zevk almak için bazı ipuçları şunları içerebilir:

Keşfedin ve deneyin

Tantrik seks, bazı insanlar için tamamen yeni bir deneyim olabilir. Kendi kendine veya bir partnerle kendi kendini keşfetmeye başlamak faydalıdır.

Kendisi ve eşi için neyin işe yaradığını bulmak için tantrik cinselliğin farklı yönlerini denemek de yararlı olabilir.

Rahat ol

Tantrik seks sırasında çıplak olmaya gerek yoktur ve çoğu pozisyon kıyafetli ve giysisiz mümkündür.

Çıplak başlamak, giysilerle başlamak ve sonra soyunmak ya da deneyim boyunca kıyafetlerini çıkarmak isteyip istemedikleri çifte kalmıştır.

Duyuları kullanın

Tantrik seks, beş duyunun da kullanılmasını teşvik eder. Dikkatli olarak ve şu anda insanlar cinsel karşılaşmada deneyimledikleri tüm duyulara odaklanabilirler. Bu, deneyimi geliştirebilir.

Tantra nedir?

Genellikle seks ile eşanlamlı olmasına rağmen, tantra gerçekten bağlantı ile ilgilidir – bu ister kendinizle ister sizinle bir partner arasında olsun.

Sonuçta, kelimenin kendisi – eski Sanskritçe’den türetilmiştir – “ağ” veya “enerji örmek” anlamına gelir.

Pratikte tantra aydınlanma ile ilgilidir: derinlemesine meditatif, spontane ve samimi seks yaparak hem cinsel hem de ruhsal planları aşmak.

Vücudunu tanımakla ilgili

Yoga gibi tantra da tamamen fiziksel ve ruhsal farkındalıkla ilgilidir.

Tantrayı öğrendiğinizde ve uyguladığınızda, vücudunuzla, ona zevk veren şeyle ve zevkini nasıl hissettirdiğiyle daha uyumlu hale gelirsiniz. Bu, vücudunuzun isteklerine ve ihtiyaçlarına daha iyi dikkat etmenizi ve bunların yerine getirildiğinden emin olmanızı sağlar.

Artı, tantrik seks sırasında kanalize ettiğiniz enerjiler vücudunuzun her yerine akar ve orgazmınızı yoğunlaştırabilir.

Ve eğer bir partneriniz varsa, onun bedenini de tanımak

Tantra sadece daha yüksek bir zihin-beden bilincine ulaşmaya odaklanmaz. Partnerinizle daha derin, daha uyumlu bir bağ oluşturmakla da ilgili olabilir.

Tantra uyguladığınızda, siz ve partneriniz fiziksel olarak farkında olmayı ve ruhsal olarak mevcut olmayı öğrenir, seks yapmayı bitirdikten sonra da iyi büyümeye devam eden enerjiyi birbirinizi besler.

Tantra aynı zamanda hem kişiliğinizin tüm yönlerini keşfetmenize hem de genişletmenize izin verir, böylece diğer kişiyi içte ve dışta gerçekten tanımaya başlarsınız.

Tantra uygulamakla ilgileniyor, ancak partnerinizle bu sohbete nasıl yaklaşacağınızı bilmiyor musunuz ? Yazar ve seks güçlendirme koçu olan Sofia Sundari blogunda şu ipuçlarını öneriyor :

Özet

Tantrik seks, insanları zihin-vücut bağlantılarına odaklanmaya teşvik eden meditatif bir cinsel uygulamadır. Bu, cinsel deneyimlerin yerine getirilmesine ve daha fazla samimiyete yol açabilir.

Tek başına veya bir partnerle tantrik sekse hazırlanırken, biraz zaman ayırıp rahat bir ortam bulmak iyidir. Bu, insanların tamamen deneyime odaklanmasına yardımcı olabilir.

Nefes, kişinin zihnine odaklanmasına ve bedeniyle uyum içinde olmasına yardımcı olduğu için tantrik seksin önemli bir bileşenidir. Bir partnerle tantrik seks, bağlantı ve yakınlığı teşvik etmek için nefes almanın senkronizasyonunu teşvik eder.

Exit mobile version