Stablecoin hangileri? 2022 için en iyi 5 Stablecoin

ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

Stablecoin hangileri sorusu hakkında kaynak bulma fırsatı oldukça az gözükebilir. Kriptonun ortaya çıkması, yatırımcıların daha düşük ücretlerle daha hızlı işlem yapmalarını sağlamıştır. Ancak spekülatif bir piyasa, kriptoyu bir ödeme kanalı olarak kullanmayı zorlaştırıyor. Stablecoin’ler, Cryptocurrency belirsizliğine karşı güvenlik sunarak bu sorunu ele alır. İtibari para gibi bir dayanak varlığa bağlanırken sabit bir değer tutmaları amaçlanmıştır. Stablecoin’ler, son zamanlarda Cryptocurrencies ile ilgilenen yatırımcılar ve işletmeler için popüler bir seçenek haline geldi. Durağan madeni paralar, varlık fiyatı ile hareket eden diğer madeni paraların aksine, daha az istikrarsız bir varlığa bağlıdır.

2022 için en iyi 5 Stablecoin

Peki bahsedilen bu Stablecoin hangileri? Aşağıda, bu yıl dikkat edilmesi ve yatırım yapılması gereken 2022 için en iyi 5 Stablecoin yer alıyor:

Binance USD (BUSD)

Binance, 1:1 temelinde ABD doları tarafından desteklenen ünlü bir sabit paradır. Bir değişim aracı olarak işlemlerinizi daha hızlı finanse etmenizi garanti eder. Amaç, uzun bir süre boyunca kalıcı bir değeri korumaktır. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, Binance’i onayladı ve düzenledi. BUSD oluşturmak veya kullanmakla ilgili herhangi bir maliyet yoktur. Tek dezavantajı, şeffaflıktan yoksun olması ve bunu sağlamak için düzenli olarak denetlenmesi gerektiğidir.

Tether (USDT)

Stablecoin hangileri? 2022 için en iyi 5 Stablecoin

Tether, 2014 yılında keşfedilen bir başka ünlü sabit paradır. Bu, birkaç yıldır Kripto sektöründeki en ünlü sabit paralardan biridir. Tether, fiat para birimi ile sabitlenmiş bir sabit paradır. Bu stablecoin’in ana özelliği, ABD doları ile değiştirilebilmesidir. Daha açık olmak gerekirse, bir ip bir ABD doları ile değiştirilebilir. Bu stabilcoin, dijital alemde düşük riskli ticaretin ve piyasa karşıtı kurcalamanın zirvesidir.

Bu da ilginizi çekebilir!  3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek

True USD (TUSD)

Bu, 1:1 oranını korurken ABD dolarına sabitlenmiş, tamamen teminatlandırılmış ve yasal olarak korunan bir ERC-20 jetonudur. Sistemin basit, şeffaf ve güvenilir olması amaçlandığından, gelişmiş algoritmalar kullanılmamaktadır. Sermaye bakiyelerinde en düşük işlem maliyetini ve en yüksek faiz oranlarını sunarak onu en karlı alternatif haline getirir. Stablecoin ayrıca yüksek düzeyde veri şeffaflığına sahiptir. Gerçek USD’nin tek dezavantajı, yoğun bir şekilde düzenlenmiş olması ve hükümet müdahalesine yatkın olmasıdır. TruskToken platformunda çalışan bir Cryptocurrency.

Dai (DAI)

Stablecoin hangileri? 2022 için en iyi 5 Stablecoin

Dai, diğer sabit paralardan farklı olarak istikrarlıdır ve Ethereum tabanlı bir para birimi tarafından desteklenir. Bu stabilcoin başlangıçta MarketDAO kasasına yatırılır, ardından Dai stabilcoin için teminat görevi görür. Bu stablecoin’in değeri ABD dolarından fazla olduğu için MarketDAO, stabilcoini 1:1 oranında ABD dolarına sabitleyerek güvence altına alır. Tether ile karşılaştırıldığında Dai’nin daha da dalgalı bir piyasası var, ancak yine de çok fazla değeri var.

Paxos Standard (PAX)

Stablecoin hangileri? 2022 için en iyi 5 Stablecoin

Paxos Standard, Ethereum ağına dayalı olarak programlanabilir. Sınır ötesi işlem ücretlerini azaltmak için fiat teminatlı sabit paralardan biridir. Dijital varlıkların, menkul kıymetlerin ve emtiaların herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden transfer edilebileceği bir gelecek inşa etmeyi hedefliyor. PAX değişimi veya dönüşümleri için herhangi bir ücret talep etmeme avantajına sahiptir. Stabilcoinler Wall Street yetkilileri tarafından yetkilendirildiği için temelde güvenlidirler. 

SONUÇ OLARAK

Hemen hemen tüm çevrimiçi iş platformları, Kripto para birimlerini ana alan adı olarak kullanır. Önemli piyasa belirsizliği nedeniyle, işletmeler bu alandan çıkmak zorunda kaldı. Bu nedenle stablecoin’ler, Crypto pazarının gelecekteki büyük şeyi olarak görülüyor . İşletmeler büyük ödüller ve gelirler aramak için bu sektöre girdikçe, sabit paraların yakın gelecekte dijital ekonomiye hakim olması muhtemeldir.

Piyasa oynaklığı, Kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesinin önündeki en önemli engellerden biridir. Stabil paralar, enflasyona karşı korunmak ve kar elde etmek için kullanılabilir. Fiat paraları enflasyona karşı bağışık olduğu için fiyat istikrarının tadını çıkarırlar. Örneğin, sabit paralar, borç verenlerden faiz ödemeleri aldığınız veya stake ederek faiz kazandığınız kredi ve stake yoluyla karlı olabilir. 

Bu da ilginizi çekebilir!  2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Kripto

Sorumluluk Reddi – Yazarın düşünceleri ve yorumları yalnızca eğitim amaçlı ve yalnızca bilgi amaçlıdır. Mali, yatırım veya diğer tavsiyeleri temsil etmezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.