UZMAN YORUMLARI

Sınavda biri ölürse 500 tam puan mı? Sınav esnasında biri ölürse ne olur?

Son zamanlarda sosyal medyadan yayılan bir söylentiye göre eğer sınavda biri ölürse 500 tam puan alınıyor. Yani o sınıftakiler… Pek çok öğrenci bu şehir efsanesine inanırken gerçekliğini de merak ediyor. Peki sınav esnasında biri ölürse ne olur?

Sınavda biri ölürse 500 tam puan mı?

Daha önce bu soru hakkında hiç bir şey duymayanlar “Ya burada ne saçmalamışlar!” diyebilir. Onlar için de açıklama yapalım. Türkiye genelinde hemen hemen her okulda bu sorunun geyiği döner.

Konuyla ilgili efsanelerin tamamı yanlış oluyor o zaman. Sınavın iptal olmasından tutunda o salondaki herkesin sınavdan tam puan alacağına dair çok fazla hurafe var. Bunların tamamı gerçeği yansıtmayan ifadeler olmakla birlikte şu ana kadar böyle bir durum yaşanmaması işin mutlu eden kısmı aslında. Öyle düşünmek lazım 🙂

Sınav esnasında biri ölürse ne olur?

Biz bu olay doğru mı yanlış mı diye tartışırken bazıları o kadar kabullendi ki bu durumu yeni bir şey ortaya çıktı: “İlk 30 dk ölmek yasakmış. Sonrasında ölen olursa sınavı iptal ediyorlarmış.”

Sözlüklerde -türkçe sözlüklerden bahsetmiyorum- gerçek yalan karıştırıp böyle ultra zekice yorumlar yapıyorlar. Bunu da vermek istedim.

Exit mobile version