Panseksüel nedir? Panseksüel biseksüel farkı nedir?

Panseksüel nedir? Panseksüel ne demek? Panseksüel biseksüel farkı

Panseksüelin anlamı aslında gayet açıktır: duygusal, fiziksel veya her ikisi birden tüm cinsiyetlere ilgi duyan biri. Buna cisgender ve transseksüel bireyler de dahildir. Biseksüel ise daha çok kendi iki cinse, yani kadın ve erkeğe aynı anda ilgi duymak anlamında kullanılıyor. Peki daha detaylı bilgi vermek istersek tam olarak panseksüel nedir? Panseksüel ne demek? İşte panseksüel biseksüel farkı…

Panseksüelliği tanımlamak bir sözlükten fazlasını gerektirir. Cinsel ifade ve yorum son derece kişiseldir. Bazı Queer bireyler , “Panseksüellik için kesin bir tanım yoktur ve kendisini panseksüel olarak tanımlayan kişiler, bu kimliğin sonuçları hakkında kafası karışık olan kişilere kendi özel ‘yaklaşımlarını’ netleştirmeye hazır olmak isteyebilirler,” diyor.

Panseksüel nedir? Panseksüel ne demek? Panseksüel biseksüel farkı

“Sadece cinsel yöneliminizi belirtmek, başkalarına ne yapmak zorunda olduğunuzu söylemez. Temelde sadece bu cinsel şeylerin özelliklerini değil, hangi cinsiyet / insanlarla cinsel şeyler yapmak istediğinizi söyler.” Tabii ki, asla cinselliğinizi açıklama zorunluluğunuz yoktur, ancak romantik olarak ilgilendiğiniz insanlarla açık iletişim kurmak her zaman yardımcı olur.

Panseksüel nedir?

Panseksüellik, cinsiyet kimliği veya cinsiyete bakılmaksızın tüm insanlara ilgi duymak anlamına gelir.

Önek pan , herkes için Yunanca kelimedir. Panseksüellik bir isimdir ve panseksüel , panseksüel olan bir kişiyi tanımlamak için bir isim veya sıfat olarak kullanılabilir.

Panseksüel biseksüel farkı

Hepimizin bildiği gibi “bi” öneki iki anlamına gelir. Bu nedenle, birçok insan, hatta belki de insanların çoğunluğu, biseksüel bir kişinin yalnızca iki cinsiyetten etkilendiğine inanıyor: cisgender erkekler ve cisgender kadınlar. Bunun biseksüel tanımı olduğuna inanan queer topluluğunun üyeleri, biseksüelliğin bir cinsiyet ikilisini sürdürdüğüne inanıyor. Bunun transseksüel insanları ve cinsiyete uygun olmayan insanları içerdiğine inanmıyorlar.

Bu da ilginizi çekebilir!  Kadınlar boşalır mı? Kadınlar nasıl orgazm olurlar?
Panseksüel nedir? Panseksüel ne demek? Panseksüel biseksüel farkı

Bazen panseksüellik biseksüelliğin eşanlamlısı olarak kullanılır, ancak bunlar ince bir şekilde farklıdır. Panseksüellik, Biseksüel Şemsiyenin bir parçasıdır , yani birinin birden fazla cinsiyete ilgi duyduğu birçok kimlikten biridir. GLAAD’a göre , biseksüel olarak tanımlamak, birden fazla cinsiyetten etkilendiğiniz anlamına gelirken, panseksüel olarak tanımlamak, birden fazla cinsiyetten veya cinsiyetten bağımsız olarak insanlara çekici geldiğiniz anlamına gelir. Yani ikisi biraz örtüşüyor. Ancak biseksüel veya panseksüel olmanın ne anlama geldiği de büyük ölçüde bu şekilde tanımlayan kişiye bağlıdır.

Panseksüellik Hiperseksüel Bir Yaşam Tarzı Değildir

Panseksüellikle ilgili kişisel tanımlar farklıdır, ancak genel tema, cinsiyetin çekiciliği sınırlamamasıdır. Bu genellikle pan insanlarının hiperseksüel olduğu – panseksüel birinin herhangi biriyle ve herkesle seks yapmak istediği şeklinde yanlış anlaşılmaya yol açar. Tıpkı tüm heteroseksüel kadınların gördükleri her heteroseksüel erkekle takılmak istememesi gibi, tüm panik insanlar gördükleri herkesten etkilenmez.

Panseksüel olan ünlüler

Panseksüel nedir? Panseksüel ne demek? Panseksüel biseksüel farkı

Araştırmalar dünya nüfusunun yaklaşık %1 lik diliminin panseksüel olduğunu göstermektedir.

Panseksüel olarak bilinen ünlüler arasında Miley Cyrus, Kristen Stewart,
Ireland Baldwin, Kesha, Lily Rose Depp gibi isimler de yer alıyor…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.