Nuray Sayarı 23 Ekim burç yorumları | Günlük burç yorumları 23 Ekim 2020

Nuray Sayarı 23 Ekim burç yorumları | Günlük burç yorumları 23 Ekim 2020

Siz astroseverlerin büyük bir heyecanla beklediği günlük burç yorumları 23 Ekim 2020 sonuçlarını uzman isimle değerlendirdik. İşte Nuray Sayarı 23 Ekim burç yorumları cuma…

İçindekiler

Günlük burç yorumları 23 Ekim 2020

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Akrep, Başak, Terazi, Yay, Oğlak, Kova, Balık 23 Ekim burç yorumları herkes tarafından merakla araştırılıyor. İşte gökyüzündeki yıldız hareketlerinden yola çıkarak dikkat etmeniz gerekenler.

  • Cuma günü aşk ilişkinizi düzenlemek için yeterince uygun zamanınız olacak. Bugün, istikrar için enerji harcayabilir ya da samimi bir konuşma yapabilir ve ayrılma arzunuzu açıklayabilirsiniz. Her şey ne istediğinize ve ilişkinizin hangi durumda olduğuna bağlıdır. Partneriniz buna hazır değilse, sevgi veya ayrılık talep etmenin zamanı değil. Bu, kendi duygularınızı gösterebileceğiniz, kendi arzularınızı ifade edebileceğiniz ve partnerinizin uygun tepkisini görebileceğiniz bir zamandır. Cuma günü beklenmedik bir toplantı, garip veya ilginç biriyle beklenmedik bir tanıdık sizi şaşırtabilir.
  • Bugün tanışmak üzere olduğunuz akraba, arkadaş veya yeni insanlarla iletişiminizde dinamikler olacaktır. Cuma gününde, Zamanınızı boşa harcamamak ve başkalarının sizin yararlı bir şeye yatırım yapmak istediğiniz için zaman harcamasına izin vermemek önemli olacaktır. İlişkilerde ve taahhütlerde denge arayın! Cuma günü davaya karışanlar için zor bir gün olacak. Hazır hissetmediğiniz önemli bir karar vermeniz için birisi size baskı yapıyorsa zorluk ortaya çıkabilir. Genç erkekler kariyerlerinde yeteneklerini gösterme, önemli başarılar elde etme, yeni beceriler öğrenme ve daha fazlasını yapma fırsatı ile önemli bir gün geçirecekler.
  • Eğer Koç, Aslan veya Yay burcunda doğduysanız, Cuma ailenizden insanların daha fazla ilgi isteyeceği bir gündür. Önemli konularda ve taahhütlerde başarılı sonuçlar elde etmek için bugün sizin gününüz. Bugün yakınınızın hayatındaki bir olayla ilgili haberlerin tadını çıkarabilirsiniz. Bugün, kişisel e-postanızı kontrol etmeyi, önceden alınmış olan mektupları veya mesajları yanıtlamayı unutmayın. Bu, iletişiminiz için önemli bir gün.
  • Boğa, Başak veya Oğlak burcunda doğduysanız, Cuma günü sizin için çok hassas bir gün olacaktır, çünkü bir şekilde alacağınız herhangi bir bilgiyi çok dikkatli bir şekilde elemek zorunda kalacaksınız. Sahte haberlere, komplo teorilerine, sabrınızın olmaması nedeniyle bitmemiş konuşmalara dikkat edin. Bugün daha fazla duygusallığınız kolayca tartışmaya veya çatışmaya neden olabilir. Önemli aile veya arkadaşlıklarda stresten kaçının.
  • Cuma günü İkizler, Terazi veya Kova burcunda doğduysanız, dikkatiniz büyük ölçüde erkeklerle olan görevler, toplantılar veya sohbetlerle meşgul olacaktır. Mali işleriniz diğer taahhütlerinizden öncelikli olacaktır, ancak bu esas olarak hızlı gelişme veya çözülme ihtiyacından kaynaklanacaktır. Sağlığınız istikrarsız olacaktır, bu nedenle hem zihinsel hem de fiziksel stresten kaçının. Orta yaşın üzerindeki erkekler maddi kaygılar veya zorluklar yaşayabilir.
  • Yengeç, Akrep burcunda veya Balık burcunda doğduysanız, bugün aileniz ve eviniz için sorumluluklarla ilgili ön planlarınız olacak. Bugün, bu sorumlulukları başka birine devretmek zor olacak, bu yüzden günlük programınızı iyi organize edin. Bugün birçok kişi belgelerle, bir sözleşmeyle veya diğer önemli evraklarla uğraşmak zorunda kalacak. Gün, yakın veya uzak seyahatleri tercih edecektir, ancak esas olarak ailevi nedenlerle.
Bu da ilginizi çekebilir!  Burçlara göre hediye seçimi nasıl olmalı? İşte burçlara göre hediyeler 2021

Bizi her akşam aynı saatlerde büyük ilgiyle bekleyen Adana ve Bursa’daki okurlarımıza buradan çok teşekkür ederiz 🙂

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ KOÇ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ KOÇ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Koç…

Üzerinde çaba gösterdiğin bir iş veya proje güzel bir noktaya gelebilir. Bu tepe noktasında başkalarının da fikrini alman gerekebilir. Daha güzel fikirler üretmek ve bazı şeyleri daha net görmek için insanlarla iletişimini artırabilirsin. 

EKİM AYI KOÇ BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

KOÇ BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Sağlıklı kararlar almaya başlaman olası. İlerisi için planlar yapabilirsin. Daha düzgün beslenmek ve daha iyi hareket edebilmek için egzersizlere odaklanabilirsin. Bütün bunların iyi bir sonucunu görmek için bugünden karar almaya başlayacaksın. 

KOÇ BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Aşk ve tutkunun yakıcı olmaması gerekecek bugün. Sevdiğin kişinin canını sıkacak laflar söylememelisin. Hareketlerinde ve sözlerinde biraz sakin olman sana da ona da daha iyi gelebilir. 

KOÇ BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Bugün bazı konulara daha pozitif odaklanabilirsin. Alacağın güzel bir haber parasal açıdan kendini kontrol etmene de vesile olabilir. Bazı şeylerin o kadar da kötü olmadığını görmek sana yarayabilir.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BOĞA YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BOĞA YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Boğa…

İnsanlarla inatlaşmaman gereken bir gün olacak. Ortaklaşa yapılan işlerde kafana göre hareket etmemeli ve insanları dinlemelisin. Ortak sorumlulukların ortak fikirler gerektiğini kendine hatırlatman ve başkalarını dinlemeyi öğrenmen gerekecek. 

EKİM AYI BOĞA BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

BOĞA BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Yediklerine ekstra özen gösterebilirsin. Vücudunun ihtiyacı olan besinleri tüketmek ve vitamin, mineralleri yeterince almak önemli olabilir. Egzersiz ile birlikte enerjin daha da artabilir üstelik, bu ikisini birlikte düşünebilirsin. 

BOĞA BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Sevdiğin kişiyle sakin bir gün geçirmek, keyifli bir sohbet size yetebilir. Aranızda büyük beklentilere girmemelisiniz. Ufak iletişim sıkıntılarını daha rahat çözmeye başlayabilirsiniz. 

BOĞA BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Emeklerinin karşılığını henüz göremesen de bir şeylerin doğru yolda ilerlediğini bileceksin bugün. Kesin sonuçlar eline ulaşmasa da ortaya koyacağın emek ve sabır sana çok daha iyi bir enerji katabilir.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ İKİZLER YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ İKİZLER YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili İkizler…

İsteklerinin tek tek yerine gelmeye başladığını görebilirsin. Daha keyifli etkiler, insanlarla daha pozitif ilişkiler olası. Kendini mutlu edeceğin güzel konuları kendine çekebileceksin. 

EKİM AYI İKİZLER BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

İKİZLER BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Canın farklı yemekler çekebilir. Özellikle belli başlı besinler tüketmek isteyebilirsin. Bu konuya odaklanmalı ve vücudunun neye ihtiyacını bularak ona yönelmelisin. Yediklerine dikkat etmen gerekebilir. 

İKİZLER BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Aşka güzel baksan da insanların bir şeyleri abartması ve sevgi gösterileri sana negatif gelebilir. Bu tür detaylara odaklanmamalı ve dürüst, samimi bir iletişime odaklanmalısın. Karşındaki insan sana ayak uydurabilir. 

İKİZLER BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Standartlarını küçültmemeli aksine, hedeflerini genişletmelisin. Zihnini açmak ve maddi konularda kendini geliştirmek için kendine yeni şeyler öğretebilirsin. Birilerinin sana altın tepside isteklerini sunmayacağını öğrenebilirsin en başta.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ YENGEÇ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ YENGEÇ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Yengeç…

İnsanlarla ilişkilerinde işe yaramayan, iki tarafı da yoran meseleleri çözmeye çalışmalısın. Bazı şeyleri oluruna bırakmak yerine eksikleri gidermeye çalışmak ve yapıcı olmak sana ve sevdiklerine daha iyi gelebilir. 

EKİM AYI YENGEÇ BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

YENGEÇ BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Sosyal izolasyonun değiştirdiği standartlara odaklanabilirsin. Hijyen ve mesafe kurallarına ekstra özen göstermen olası. Bu durumların zihninde gerginlik yaratmaması için biraz meditasyona özen gösterebilirsin. 

Bu da ilginizi çekebilir!  Nuray Sayarı 23 Haziran burç yorumları | Günlük burç yorumları 23 Haziran 2020

YENGEÇ BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Özel birisi ile tanışabilirsin. Veya aklındaki kişiye bir adım atman olası. Aşk konularında kendine ve karşındaki insana dürüst olman gerekebilir. Aşka daha pozitif bakacaksın. 

YENGEÇ BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Maddi konularda şans yanında olacak. Ama bu durum gereksiz para harcamanı ifade etmeyecek. Maddi açıdan kendini güvene almalısın. Gereksiz masraflarla bu şansı kaçırmamalısın. Tutumlu olmanda fayda var.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ ASLAN YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ ASLAN YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Aslan…

Özellikle insan ilişkilerinde gelgitli davranışlarda bulunabilirsin. Ancak kendini kontrol etmen gerekecek. Bir şeyleri tam istediğin şekle sokmak için kendini zorlamak yerine onları dinlemeye çalışmak daha iyi olabilir. 

EKİM AYI ASLAN BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

ASLAN BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

İletişim ile duygusal gerginlikleri çözmeye çalışmalısın bugün. Kendini ifade edebilmek ve stres kaynaklarıyla yüzleşmek sana daha iyi gelebilir. Duygusal ve zihinsel bütünlüğün sağlığın için önemli olabilir bugün. 

ASLAN BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Sevdiğin kişiyle birlikte etrafınızdaki insanlara karşı daha yapıcı davranabilirsiniz. Birbirinizden kuvvet alarak etrafınızda iyi durumda olmayanlara daha fazla odaklanabilirsiniz. Fikir birliği ile destek sizi çok daha iyi bir yere getirebilir. 

ASLAN BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Parasal konularda dürüst olman gerekecek. Önce kendine sonra çevrendekilere. Zira etrafındakiler de bu konuda ne durumda olduğunu merak ediyor olabilir. Bazı şeyleri dile getirmelisin.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BAŞAK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BAŞAK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Başak…

Hayatta bazı şeylerin planlandığı gibi gitmediğini fark edebilirsin. Özellikle insan ilişkilerinde bir şeyleri daha net görebilmek için kendine zaman tanıman gerekebilir. Etrafına daha dikkatli bakmak ve algıları açık tutmak gününün nasıl geçeceğini etkileyecek. 

EKİM AYI BAŞAK BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

BAŞAK BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Fiziksel enerjini tekrar sağlamak için neleri değiştirmen gerektiğine bakabilirsin. Sana faydası olmayan alışkanlıklardan kurtulmak ve kendinle daha fazla vakit geçirmek, vücudunu tanımak sana daha iyi gelebilir. 

BAŞAK BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Sevdiğin kişiye vakit ayırman gerekebilir. Aranızda daha fazla paylaşım olması için gereken şartları sen sağlayabilirsin. Daha keyifli bir gün için planlar yapman gerekebilir bugün. 

BAŞAK BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Hesabını kitabını iyi bilmen gereken bir gün. Ufak tefek detaylarda boğulmamalı ve bir şeyleri görmezden gelmemelisin. Gerçekten ne kadar paran var, kendine dürüstçe söylemen gerekecek.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ TERAZİ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ TERAZİ YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Terazi…

Sevdiğin insanlara vakit ayırmak ve onlara jestlerde bulunmak seni daha mutlu edebilir. Güzel bir yemek, düşünceli bir mesaj, bir telefon konuşması herkese iyi gelebilir. İnsan ilişkilerine odaklanmalısın bugün. 

EKİM AYI TERAZİ BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

TERAZİ BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Gününü sağlam bir biçimde planlaman sağlığın için önemli olabilir. Her şeyi hızla bitirmek ve bir şeyleri acele ettirmek yerine gün içerisinde işleri sıraya koyman gerekecek. Enerjinin sürekliliği için bu şart olabilir. 

TERAZİ BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Abartılı sevgi hareketleri seni mutlu etmeyecek. Bir şeylerde samimiyet arayacaksın. Daha sakin ve huzurlu bir muhabbet ortamı, gereksiz sevgi gösterilerinden daha iyi gelebilir sana. 

TERAZİ BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Güzel fikirler ve azmini birleştireceğin bir gün. Eğer para kazanmak için bir girişim fikrin varsa bugün adımlar atabilirsin. Maddi konularda daha başarılı kararlar alabileceksin.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ AKREP YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ AKREP YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Akrep…

Sevgi ve bir şeyler paylaşma konusunda oyunlar oynamamalısın. Bazı konularda dürüst olmak ve olan biteni açık açık konuşmak daha güzel sonuçlar görmene vesile olabilir. İnsanlarla iletişimini artırman gerekecek. 

EKİM AYI AKREP BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

AKREP BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Egzersiz ve diyet konularına özen göstermen gereken bir gün olabilir. Yolunda gitmeyen veya artık sana yaramayan şeyleri değiştirebilirsin. Yeni bir egzersiz rutini sana daha fazla enerji getirebilir. 

AKREP BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Geçmişte kalan birisi ile tekrar karşılaşabilirsin. Bitti dediğin bir mevzu tekrar gündeme gelebilir. Kendi iç sesini duymak ve aynı hatalara düşmemek için ekstra özen göstermen gerekecek. 

AKREP BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Parayı bir sıkıntı aracı görüp kendine işkence etmemelisin. Sahip olduklarınla mutlu olmayı öğrenmen gerekecek. Bugün elde ettiklerin seni çok daha iyi yerlere getirebilir. O yüzden hedeflerini elindekilerle seçmen gerekecek.

Bu da ilginizi çekebilir!  Süper Piyango sonuçları 22 Mayıs | Milli Piyango sorgulama 2020

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ YAY YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ YAY YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Yay…

İnsan ilişkilerin kuvvetlendikçe hayatında olan bitenlere daha yumuşak bakabilirsin. Bu pozitif bakış açısının kötü ilerlememesi için güzel ve samimi dostluklara güvenmen gerekecek. Arkadaşlıklar her şeyden önemli olabilir bugün. 

EKİM AYI YAY BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

YAY BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Sağlığını daha iyi bir hale getirmek için yapman gereken şey kendini biraz ciddiye alman olacak. Sağlık kontrolleri, doğru beslenme tercihleri ve biraz egzersiz için bazı adımlar atabilirsin bugün. 

YAY BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Bugün romantik bir gün geçirebilirsin. Sevdiğin kişiyle daha keyifli bir ortama girmen olası. Eğer hayatında kimse yoksa bile romantik düşünceler ve aşk konusu seni daha mutlu edebilir. 

YAY BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Paranın mutluluğa giden tek yol olduğunu düşünmek seni sıkabilir. Eğer öyle olsaydı dünyada tek mutlu olanlar zenginler olurdu. Ama durumun böyle olmadığının sen de farkındasın. O yüzden hedefi mutluluğa çevirmelisin, paraya değil.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ OĞLAK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ OĞLAK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Oğlak…

Kalbinin içinden geçenler, isteklerin konusunda kafan biraz karışabilir. Ancak başkalarını memnun etmek yerine kendi isteklerine odaklanman gerektiğini kendine hatırlatman gerekecek. Karışıklığı atlatmak için kendine öncelik vermelisin. 

EKİM AYI OĞLAK BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN

OĞLAK BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Egzersiz için doğru zamanı beklemek seni tembelliğe itebilir. Bugünden hareket etmeli ve bugünden adım atmalısın. Egzersiz veya diyet için yarınları beklemek sana yaramayabilir. 

OĞLAK BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

“Bu kişi bana bakmaz” dediğin birisi varsa o kişinin sana baktığını görebilirsin. Beklentilerini aşan güzel gelişmeler görmen olası. Aşk konusunda daha pozitif etkilerle mutlu olmaya kendini açmalısın. 

OĞLAK BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Bir şeyleri akışına bırakmak sana bugün yaramayabilir. Her şeyin kendiliğinden bir yola gireceğini düşünmemeli ve sorumluluk almalısın. Eylemlerinin, kararlarının maddi konularda ne kadar önemli olduğunu görebilirsin.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ KOVA YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ KOVA YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Kova…

Bir şeyleri romantik bir bakış açısıyla görmen gününün nasıl geçeceğini de belirleyebilir. Büyük beklentilere girmek veya işin içinde ilginç, beklenmedik sürprizler beklemek seni üzebilir. O yüzden pratik olmalısın ve büyük beklentilerden uzak durmalısın bugün. 

EKİM AYI KOVA BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

KOVA BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Her şeyin tercihlerine bağlı olduğunu hatırlaman gerekebilir. Sağlıklı beslenmek mi sağlıklı beslenmemek mi? Egzersiz yapmak mı yoksa egzersizden kaçınmak mı? Bu kararların ortak noktası, onları senin alıyor olman. 

KOVA BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Sevdiğin kişiyle aranızdaki samimiyet artabilir. Birbirinizi daha güzel bir gözle görebilirsiniz. Aşk konularında daha pozitif etkilerle kendini daha mutlu edebilir ve sevdiğin kişiyle daha iyi anlaşabilirsin. 

KOVA BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Bugün pratik olmalısın. İşe yarıyor mu yaramıyor mu? Karşılayabilir musun yoksa paran yetmiyor mu? Kısa cevaplar ve kesin fikirler sana daha iyi gelebilir. Boşuna zaman harcamamalısın.

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BALIK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

NURAY SAYARI GÜNLÜK BURÇ BALIK YORUMLARI 23 EKİM 2020 CUMA

Sevgili Balık…

Bazı konuları kafanda çok iyi bir biçimde planlamış olabilirsin. Buradaki mesele bunları nasıl gerçeğe dökeceğin. Eğer bir plan veya hedef söz konusuysa o zaman ne kadar pratik olup bir şeyleri nasıl eyleme geçireceğin önem kazanacak bugün. 

EKİM AYI BALIK BURCUNA ETKİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

BALIK BURCU SAĞLIK YORUMU GÜNLÜK

Yürüyüş belki de en göz ardı edilen egzersiz tarzıdır ancak en etkililerinden birisidir aynı zamanda. Evinde veya çevrende spor için yeterli ortam yoksa biraz yürüyüş sana daha iyi bir kan dolaşımı sağlayabilir. 

BALIK BURCU AŞK YORUMU GÜNLÜK

Aşk konusunda şans senden yana olacak. Dileklerin kabul olabilir, hoşlandığın kişiyle arandaki muhabbeti artırabilirsin. Eğer hayatında kimse yoksa güzel bir aşk kendini gösterebilir. 

BALIK BURCU PARA YORUMU GÜNLÜK

Hayatındaki bir şeyleri düzeltmek için bir şansın olabilir. Maddi olarak alacağın kararlar seni daha iyi bir noktaya getirebilir. Sağlıklı kararlar alıp parana sahip çıkmak için iyi bir gün olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.