NFT Dünyasına Giren 10 Ünlü | Eminem’den Snoop Dogg’a

NFT Dünyasına Giren 10 Ünlü | Eminem'den Snoop Dogg'a

NFT, sanal ve fiziksel varlıklar için sahiplik sertifikaları olarak hizmet etmek üzere blok zinciri teknolojisini kullanan, takas edilemez bir belirteçtir. NFT’ler sanat, müzik ve sporun sanal alemlerine hükmediyor. Ve bu yeni trendin popülaritesinin bir sonucu olarak ünlüler, müzisyenler, tasarımcılar ve hatta teknoloji devleri yenilikçi konseptler yaratmak için ortaklık kuruyor.

Twitter’daki tek bir tweet’ten yürümek veya uyumak gibi basit görevleri yaparken kendilerinin görüntülerine kadar her şeyi tokenleştirdiler. Dijital etkinlikler ve müzisyenler tarafından sürükleyici NFT’ler ile NFT düştükçe albümler yayınlanıyor. Dijital giyim ve koleksiyonlarla, bazıları kendi temalı metaverselerini inşa ediyor. Çoğunluğu, kazançlarını diğerlerinin yanı sıra kadınların güçlendirilmesi, COVID yardımı, LGBTQ hakları, eğitim ve yoksulluk gibi sosyal nedenlere bağışlıyor. Bilinen sanatçılar tarafından başlatılan bazı popüler NFT sanat projelerini keşfedelim.

NFT SATIN ALAN ÜNLÜLER

ÜnlüNFT ProjesiOrtaklıktaNFT HakkındaPazar Yeri ve Blok Zinciri
Paris HiltonParis: Geçmiş Yaşamlar, Yeni BaşlangıçlarSüperplastik, bir oyuncak markasıHilton’un ‘hayatının bir bölümünü sembolik olarak kapatıp diğerine geçmesini’ temsil eden otobiyografik NFT’ler.Ethereum Blockchain Üzerindeki Köken Protokolü
Lindsay Lohan‘Ninni’ Müzik NFTDJ Manuel RivaBir elektronik müzik, ‘Ninni’ ve buna eşlik eden görseller Music NFT olarak basılmıştırFansForever NFT Marketplace, Tron Blockchain’de
Grimessavaş perisiMac BoucherOrganik bir insan olan Grimes’tan piksel DNA’sının birleştirilmesiyle oluşturulan dijital varlıklar. Alternatif bir mitoloji tarihi içeren Grimes’ın anlatı evreninde var.Ethereum Blockchain’de NiftyGateway Pazar Yeri
Snoop DoggBODR Zula Kutusu NFT’leriGala OyunlarıDinle-Kazan’ın doğuşu olan her BODR Stash Box, albümdeki 18 parçadan 1’ini, Gala’ya özel 3 bonus parçasının tümünü, bir beyaz liste jetonunu vb. içerir.Gala, Ethereum Blockchain üzerinde bir çevrimiçi oyun platformu
Shawn MendesMerak etmekCinlerSanal bir gitardan kolyelere, yeleklere ve küpelere kadar koleksiyon dijital giyilebilir ürünlerden oluşuyor.Açık Deniz Pazarı
Eminemgölgeli conHayranların ürünlerini değiş tokuş etmek için bir araya geldiği geleneksel “Con” toplantılarından ilham alan dijital bir festival.Ethereum Blockchain’de NiftyGateway Pazar Yeri
Jack Dorseyİlk Tweet15 yaşındaki tweet’i “sadece twttr’mi kuruyorum” NFT olarak basıldıCent Social Network’ten Ethereum Blockchain Üzerindeki ‘Değerli Şeyler’
cara delevingneBana aitkimyasal XBitcoin-Powered NFT olarak vajinası hakkında bir video klipBlok Zinciri Yığınları
Steve AokiDüşkapanıAntoni TudiscoFiziksel kopyalarla birlikte gelen 8 NFT parçasıEthereum Blockchain’de NiftyGateway Pazar Yeri
Kate MossKate ile yatKate’in uyuduğu bir videoEthereum Blockchain’de Vakıf Pazarı

NFT Dünyasına Giren 10 Ünlü

NFT Dünyasına Giren 10 Ünlü | Eminem'den Snoop Dogg'a

PARİS HİLTON

2000’lerin başından beri Paris Whitney Hilton, trendleri ana akım haline gelmeden önce yakalayan OG etkileyicisi olmuştur. Özçekimlerin imzaların yerini alacağını öngören Y2K tarzından NFT dünyasına girmeye kadar. 2016’dan beri Paris Hilton bir kripto yatırımcısı ve kendisini “Metaevrenin Vatandaşı ve İkonu” olarak tanımlıyor.

 • Munchkin’in Kriptografisi : Hilton’un 2020’de satılan ve “En İyi Yardım Kuruluşu NFT’sini” kazanan ilk NFT’si
 • Planet Paris : “Metaverse’imde Sinek Kuşu”, “Aşkın Efsanesi” ve “İkonik Kripto Kraliçesi” başlıklı üç benzersiz parça içeren bir NFT serisi. Koleksiyon bir bütün olarak bir milyon dolardan fazla satıldı.
 • Hilton, NFT platformu Origin Protocol’e, diğerlerinin ağ üzerinde kendi NFT’lerini basmasına ve satmasına yardımcı olmak için bir yatırımcı ve stratejik danışman olarak katıldı.
 • Paris: Geçmiş Yaşamlar, Yeni Başlangıçlar : Hilton’un dört farklı NFT içeren en son otobiyografisi NFT serisi – ‘My Forever Fairytale’, ‘Tabloid Disfori’, ‘Tüm Gözler Üzerimde’ ve ‘Gerçek Özgürlüktür’.
Bu da ilginizi çekebilir!  Nadir NFT'ler Nerede Bulunur?

LİNDSAY LOHAN

“Mean Girls” filminin yıldızı Lindsay Lohan, kripto, NFT’ler ve blockchain’in eğlencenin geleceğinde norm haline geleceğine inanıyor. Lohan, “Bitcoin gelecek” tweetiyle NFT dünyasına ilk adımını attı. Daha sonra 8,4 milyon takipçisini ilk NFT’sini – şimşek şeklinde yazılmış “YILDIRIM” kelimesini ziyaret etmeye teşvik etti.

 • Ninni Müziği NFT : Lohan’ın göz kapaklarıyla uyum içinde kanatlarını çırpan bir kelebeği “Ninni”nin ritmine göre gösterir. 85 bin dolara satıldı!
 • Lindsay kısa süre önce OpenSea’de Canine Cartel kolektifi ile kendisinin bir Furry NFT versiyonunu yayınladı
 • Lohan, Stacks blok zincirindeki Superfandom pazarının danışmanıdır.

GRİMES

Grimes, sanat ve uzaylı benzeri kozmetiklerle yaptığı deneylerle tanınan bir müzisyen. Sanal çağın kimlik akışkanlığı, yani yaratma, büyütme ve kendimizi sayısız avatarlara bölme ve sınırsız dünyalar yaratma potansiyeli, Grimes’ın son NFT koleksiyonu WarNymph’de keşfediliyor 

 • 20 dakikadan kısa bir sürede WarNymph ona yaklaşık 6 milyon dolar kazandı ve The Death of the Old NFT 389.000 dolara satıldı.
 • Satış gelirlerinin bir kısmı, karbon emisyonlarını azaltmaya adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Carbon 180’e gitti .

SNOOP DOGG

Dünyaca ünlü rapçi, yenilikçi ve girişimci Snoop Dogg, teknolojinin sanatçıların iş yapma şeklini değiştireceğine inanıyor. Dogg’un başlattığı bazı önemli NFT projelerinde açıkça görülmektedir:

 • BODR Stash Box NFT’leri : Snoop’un en son albümü (BODR), Stash Box’ta NFT olarak satılan parçalarla birlikte blok zincirinde basıldı. Her kutuya, sahiplerden düşmelere erişim, zaman içinde geliştirilmiş oyun içi araçlar ve çeşitli Gala Oyunlarında ödüller kazanmak için müziğinizi kullanma seçeneği gibi ek TBD ödülleri eklenecek.
 • Dogg ile Bir Yolculuk : Snoop’un, türünün tek örneği “ Death Row ” adlı dijital sanat eserinin 100.000 dolardan fazla satıldığı ilk NFT müzayedesi!
 • Dogg, Cozomo de’ Medici takma adı altında bir NFT koleksiyoncusu olduğunu ve kripto dünyasında nasıl kazanılacağına dair ipuçları paylaştığını açıkladı .
Bu da ilginizi çekebilir!  2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Kripto

SHAWN MENDES

Wonder albümünden ilham alan Shawn Mendes, koleksiyonluk bir Genie Moments yayınladı :

 • NFT lansmanının amacı, olumlu sosyal değişimi etkilemek için yeteneklerini kullanan genç dijital sanatçıları büyütmek, canlandırmak ve güçlendirmek için fon toplamaktır.
 • Tüm koleksiyonlardan elde edilen gelir , ‘ Wonder Grants’ programı da dahil olmak üzere ‘ The Shawn Mendes Foundation’ın çabalarını desteklemektedir.

EMİNEM

Eminem’in “düz eski Marshall” olarak çocukluk günlerine dayanan eski oyuncaklara, çizgi romanlara ve ticaret kartlarına olan sevgisi, NFT sürümü Shady Con ile tam bir çember oluşturdu .

 • Shady Con yalnızca hayranların dijital kıyafetlerini birbirleriyle değiştirebilecekleri bir dijital festival değildi, aynı zamanda hayranlar için Eminem’in ilk NFT düşüşünden bir parçaya sahip olma şansıydı.
 • 1/1 müzayededen elde edilen gelirin bir kısmı Marshall Mathers Vakfı’na gitti.
 • Eminem’in 450.000$ değerinde bir Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si var.

JACK DORSEY

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, dünyaya sosyal medyanın bir NFT olarak satılabileceğini gösterdi.

 • Dorsey, Mart 2006’da ” twttr’mi kuruyorum ” yazan ilk tweet’ini açık artırmaya çıkardı.
 • Bu ilk tweet NFT 2,9 milyon dolar aldı.
 • Tüm gelirler bitcoin’e dönüştürüldü ve Afrika’daki COVID-19 müdahalesi sırasında yoksulluk içinde olanlara yardım etmeye çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan GiveDirectly’ye bağışlandı.

CARA DELEVİNGNE

Model, aktris ve seks teknolojisi girişimcisi Cara Delevingne, kadınların güçlenmesini teşvik etmek için kripto para piyasasını kullandı:

 • Cara Delevingne’in ‘ Mine ‘ NFT’sinde, vajinal sahipliğini kutlamakla ilgili bir şiir okuduğu bir video yer aldı.
 • Geliri, kadınların güçlendirilmesini, COVID yardımını, LGBTQIA +, çevre sorunlarını ve kurumsal ırkçılığa karşı savaşı teşvik eden vakfına verdi.

STEVE AOKİ

DJ Steve Aoki hevesli bir koleksiyoncuydu ve müziğin ve yeni koleksiyon sanat biçimlerinin yakınlaşması ona “nihayet sanatı, koleksiyon kültürünü ve müziği benzersiz bir şekilde harmanlama fırsatı” sağladı.

 • Aoki, “ Dream Catcher ” NFT koleksiyonunu üretmek için yaratıcı yönetmen ve 3D görsel sanatçı olan Antonio Tudisco ile işbirliği yaptı ve 4,29 milyon dolardan fazla kazandı.
 • Aoki’nin bilimkurgu çizgi romanı “ Neon Future ” NFT seti, dijital sanatçı Maciej Kyciara tarafından geliştirildi.
Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto Para Siber Saldırıdan Nasıl Korunur? Kripto Para Saklama Yöntemleri

KATE MOSS

Bir süper model ve iş kadını olan Kate Moss, NFT çılgınlığına gerçekten benzersiz bir şeyle katıldı: kendisinin üç video klibi .


Sorumluluk Reddi:  Kripto ürünleri ve NFT’ler düzenlemeye tabi değildir ve oldukça riskli olabilir. Bu tür işlemlerden kaynaklanan herhangi bir zarar için düzenleyici rücu edilemez. 

Yukarıdaki bilgiler bağımsız görüşleri temsil etmektedir. Ltd, Neblio Technologies Pvt. Ltd ve/veya bağlı kuruluşlarıdır ve yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Yukarıda sağlanan içerik, bilgi veya veriler, herhangi bir hisseye veya hisseye, sanal dijital varlıklara/kripto ürünlerine veya menkul kıymetlere yatırım yapmak veya satın almak veya satmak veya herhangi bir yatırım veya ticarete katılmak için bir teklif veya teklif talebi değildir. strateji. 

Yukarıda yapılan herhangi bir beyan veya iletişim, okuyucu tarafından yasal, finansal, yatırım veya vergi tavsiyesi olarak değerlendirilmeyecektir. Yukarıda ele alınan hesaplamalar, veriler, risk-getiri formülasyonları, performans veya piyasa değeri göstergeleri, kamuya açık bilgilerin harmanlanması ve/veya analistler tarafından gerçekleştirilen analizler dahil olmak üzere bağımsız veri kaynaklarına dayanmaktadır, Primestack Pte danışmanları veya çalışanları. Ltd/ Neblio Technologies Pvt. Ltd ve/veya bağlı şirketleri ve/veya herhangi bir üçüncü taraf. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Okuyucu(lar)a herhangi bir yatırım yapmadan önce mali/hukuk/vergi danışman(lar)ına danışmaları tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.