Nadir NFT’ler Nerede Bulunur?

Satın almak veya satmak için yeni bir nadir NFT arıyorsanız veya kendinizinkini basmak istiyorsanız, en iyi NFT pazarlarından bazıları aşağıdaki gibidir. Peki internette nadir NFT’ler nerede bulunur?

1. OpenSea ilk seçenektir

Eşler arası NFT pazarları açısından, OpenSea tartışmasız en büyüğüdür.

NFT varlıkları çok çeşitli değerlerde mevcuttur ve Ethereum blok zincirinde geliştirilmiştir.

İki arkadaş ve programcı Devin Finzer ve Alex Atallah, 2017 yılında New York City’de piyasaya başladı ve hızla zirvelerden biri olarak öne çıktı.

Niye? Koleksiyon kartlarından alan adlarına ve diğer gerçekliklere kadar sitede keşfedilip satın alınabilecek milyonlarca NFT var.

Ayrıca, çeşitli pazar yerlerinden dosyaları görüntüler. NFT topluluğuna dahil olmak için bir davetiye veya tanınmış bir sanatçı olmanız gerekmez.

NFT’lerle ticaret yapmak için kullanmak, kripto para cüzdanlarınıza bağlanan merkezi olmayan bir pazar olduğu için güvenlidir.

Diğer platformlarla karşılaştırıldığında, OpenSea en az ücret alır. Sadece kripto para birimi dışında başka bir para birimiyle çalışmadıklarını unutmayın.

2. Rarible

İnternette Nadir NFT'ler Nerede Bulunur?

NFT’lerinizi Rarible kullanarak yönetmek başka bir popüler seçenektir.

Alexei Falin ve Alexander Salnikov tarafından 2020’nin başlarında demokratik ve özgür bir NFT pazarı oluşturmak için kuruldu.

İster bir sanat eseri, ister orijinal bir şarkı olsun, burada NFT’leri basabilir, satabilir ve satın alabilirsiniz.

NFT basımını olabildiğince basit hale getirmek için pazar, hem kullanıcı dostu hem de basit bir arayüz oluşturdu.

Rarible’ın, bir dereceye kadar sinir bozucu olabilecek diğer kripto para piyasası kripto para birimleri yerine Ethereum tokenlerini (ETH) kullanarak ödeme yapmanızı istediğini düşünün.

Ağın aktif kullanıcıları için, onlara sistem güncellemelerine oy verme, yaratıcıları sansürleme ve önde gelen sanat eserlerinin küratörlüğünü yapma gibi çeşitli ayrıcalıklar veren RARI belirteçleri vardır.

Bu da ilginizi çekebilir!  2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Kripto

Ağın aktif kullanıcıları için, onlara sistem güncellemelerine oy verme, yaratıcıları sansürleme ve önde gelen sanat eserlerinin küratörlüğünü yapma gibi çeşitli ayrıcalıklar veren RARI belirteçleri vardır. Peki Satın almak veya satmak için yeni bir nadir NFT arıyorsanız veya kendinizinkini basmak istiyorsanız, en iyi NFT pazarlarından bazıları aşağıdaki gibidir. Peki internette nadir NFT’ler nerede bulunur sorusuna devam edersek aşağıdakiler de diğer seçeneklerdir.

3. SuperRare

Dijital yerli sanat ve kripto koleksiyonları, dijital olarak yerlinin en seçkinleri için bir pazar olan SuperRare’de bulunabilir. 2018 yılında John Crain tarafından kurulmuştur.

Pazarın gerçek dijital eserler bulma noktası olarak ün kazanmasının bir sonucu olarak, sanatçılar ve koleksiyonerler aynı şekilde katılmaya teşvik ediliyor.

Yalnızca platformun küratörleri tarafından kabul edilenler orada NFT’ler oluşturabilir. Ek olarak, pazarın temel bir tasarımı, basit bir kullanıcı arayüzü ve hızlı bir tokenleştirme prosedürü vardır.

Bir bonus olarak, sanatçılar gelecekteki satışlardan telif ücreti almaya devam edecek.

Yüksek komisyon ve ödeme seçeneklerinin olmaması, bu pazarın diğerlerine kıyasla ana dezavantajlarıdır.

4. Mintable

İnternette Nadir NFT'ler Nerede Bulunur?

Nadir NFT’ler nerede bulunur diye merak ediyorsanız sanatçılar ve tüccarlar için popüler bir pazar yeri olan Mintable’ın kullanımı kolaydır. Sanat, müzik, koleksiyon, video oyunu ürünleri, alan adları ve diğer finansal olmayan şeyler burada mevcuttur.

Zach Burks, platformu 2018’de Singapur’da inşa etti.

NFT’lerle hemen etkileşime geçmeyi kolaylaştıran temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip ücretsiz, kullanımı kolay bir platformdur.

Mintable’ın gazsız para basımının tadına varmak için blok zincirinde işlem yapmak yerine bir mesaj imzalamanız yeterli. Bu benzersiz bir işlevselliktir.

Öte yandan, isteğe bağlı olarak basılabilen basılı bir nesne oluşturabilirsiniz. Pro Plan ile kişiselleştirilmiş bir mağaza ve reklam paketi elde etmek mümkündür

OpenSea veya Rarible piyasalarının aksine, buradaki işlem maliyetleri aşırı derecede pahalıdır.

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto parada halı çekme! Milyonlarca yatırımcıyı kandıran dolandırıcılık

5. Nifty Gateway

Nifty Gateway’in NFT listesinde Cey Adams, Jon Burgerman, Trevor Jones, Beeple ve daha pek çok önde gelen dijital sanatçı var. Nifty Gateway, her türlü NFT’yi almak için harika bir yerdir.

2018’de Duncan Cock Foster ve Griffin Cock Foster platformu başlattı. Merkezi bir saklama pazarı olduğu için cüzdanınızı kullanamazsınız.

Kredi kartınızla NFT satın almak, onu bir kripto para cüzdanı kurma, ETH ile takas etmek için bir borsa bulma, işlem ücretlerini ödeme vb. güçlüklerle uğraşmak istemeyen tamamen yeni başlayanlar için ideal bir platform haline getiren benzersiz bir özelliktir.

Dijital sanat dünyasında kendiniz için bir itibar kazanmadıysanız, Nifty’de ilişkili bir sanatçı olmak oldukça zordur.

Özet Olarak

İnternette Nadir NFT'ler Nerede Bulunur?

NFT’lere borçlu olanlar veya üretmek isteyenler için, bir NFT pazarı mutlaka sahip olunması gereken bir yerdir. Nadir NFT’ler nerede bulunur sorusu bu anlamda geniştir.

Her platformun avantajları ve dezavantajları vardır ve seçim, tercihlerinize, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre nihai olarak size bağlıdır, ancak en sık kullanılanları vurgulamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Tüm bu bilgilere sahipseniz, doğru kararı vermek ve kendinizi NFT’lerin derin ama yine de eğlenceli dünyasına kaptırmak mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.