Kuğu boyun estetiği nedir? İşte boyun germe estetiği

Kuğu boyun estetiği nedir? İşte boyun germe estetiği

Kuğu boyun estetiği Banu Zorlu’nun ameliyat olmasıyla oldukça konuşulur hale geldi. Peki Kuğu boyun estetiği nedir? İşte boyun germe estetiği hakkında detaylar…

Boyun germe estetiği

Boyun germe genellikle yaşlı erkek ve kadınlarda yapılan cerrahi bir işlemdir. 30’lu yaşlarınızdaysanız, cildinizin muhtemelen hala iyi bir esnekliğe sahip olması nedeniyle tam bir boyun kaldırmaya ihtiyacınız yoktur. Genç insanlar aslında çenenin liposuction ihtiyaçları için daha iyi bir seçenek olacağı zaman bir boyun germe ihtiyacı olduğunu düşünebilirler.

Kuğu boyun estetiği nedir? İşte boyun germe estetiği

Bununla birlikte, boyun germe için adaylık belirlenirken yaş ana faktör değildir. Önemli hususlar:

  • Cildinizin kalitesi – cildiniz gevşek ve sarkmışsa, yaşınız ne olursa olsun bir boyun gerginliğinden faydalanabilirsiniz.
  • Deri vs yağ – Ana endişeniz çift çene ise, muhtemelen liposuction ile daha iyi servis edilirsiniz.
  • Genel sağlık – sigara içiyorsanız veya diyabet veya yüksek tansiyon gibi kontrolsüz bir kronik tıbbi durumunuz varsa, iyi bir aday olmayabilir. Basner ile daha iyi bir boyun germe adayı olmak için neler yapabileceğiniz hakkında konuşun.
  • Doğal yaşlanma sürecinin yanı sıra yerçekiminin bir boyun germe işleminden sonra bile size karşı çalışmaya devam edeceğini unutmayın. Prosedürü yapmadığınızdan her zaman daha iyi görüneceksiniz, ancak 40 yaşında bir boyun germe düşünüyorsanız, muhtemelen on beş veya yirmi yıl içinde yeniden yapılmasını isteyeceksiniz.

Kuğu boyun estetiği nedir?

Kuğu boyun estetiği nedir? İşte boyun germe estetiği

Kuğu boyun ameliyatı, isminden de anlaşıldığı üzere boynun bir hindi görünümünden kuğu gibi bir şekil almasını sağlamaktır.

Çene altı bölgesi gıdı olarakta tanımladığımız bir bölgedir. Yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı dediğimiz bölgedeki deri derialtındaki kas ve yağ dokularıda aşağı doğru sarkmaya başlar. Gıdı bölgesi kilo alımlarında da yağların toplandığı ilk yerdir. Bazı hastalarda vücut şişmanlığı olmadığı halde gıdı bölgesi aşırı yağlı olabilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Saç egzaması nasıl geçer? Bulaşıcı mıdır? İşte belirtileri

Bu durumda hastanın olduğundan daha kilolu, yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Ancak gıdı bölgesindeki sarkmaya en büyük etken yaşlanmadır. Yüzde yaşlı görünmeyi en çok artıran unsurlardan biridir.

Operasyon Tekniği

1- Gıdı bölgesindeki sarkmaya kilo fazlalığına bağlı olan durumlarda fazla yağ sadece liposuction yöntemi ile alınarak, gıdıyı sarkıtan yağlardan kurtulmuş olunur. Yaşı ileri olmayan ve hafif kilolu kişilerde uygulandığında iyi sonuç verir.

2- Sarkmaya hem kaslar hem fazla yağ eşlik ediyorsa, yağları almak ve kasları toplamak gerekir. Çene altından 2-3 cm kesi ile bu bölgedeki fazla yağlar alınır, gevşemiş olan kaslar orta hatta yaklaştırılarak onarılır. Aynı seansta çene ucunun küçük olduğu durumlarda çene ucuna küçük bir protez konarak yüzün estetik yapısında da düzelme sağlanır.

3- Sarkmaya kaslar, yağlar ve deride eşlik ediyorsa, deri fazlalıklarının çıkarılarak gerdirilmesi yöntemi uygulanmalıdır. Yüz germe operasyonunda olduğu gibi insizyon kulak önünden başlayıp kulak arkasındaki saçlı deriye kadar uzatılır boyun derisinin çene altındaki olan bölüme kadar kaldırılır. Kaldırılan deri kulak kenarına doğru gerdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.