Kripto airdrop nedir ve nasıl alınır?

Kripto airdrop nedir ve nasıl alınır? Kripto para birimi endüstrisi, yeni kripto ve DeFi projelerinin günlük bir norm haline geldiğinin duyurularıyla olağanüstü bir oranda genişliyor. Ocak 2022’ye kadar piyasada 9000’den fazla kripto varlığı var. Bu, endüstriyi bozmak isteyen herhangi bir yeni kripto projesi için oldukça rekabetçi bir pazarla sonuçlanır.

Burası kripto airdroplarının devreye girdiği yer. Airdroplar kripto projelerine sıralamada yükselme ve kendilerine ait bir kullanıcı tabanı oluşturma şansı sunuyor. Kulağa ilginç geliyor mu? Kesinlikle öyle!

İşte bilmeniz gereken her şey. Temel bilgilerle başlayalım.

Kripto Airdrop nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir kripto airdrop bir pazarlama etkinliğidir. Burada, yaklaşan bir kripto veya DeFi projesi, pazarlama girişimlerinin bir parçası olarak kripto meraklılarının cüzdanlarına yerel tokenlerinin küçük bir bölümünü gönderir. Bu, bir projenin topluluklar oluşturmasına ve bununla ilgili farkındalık yaratmasına yardımcı olur.

Daha da önemlisi, bir airdropta kripto jetonları satın almazsınız, bunun yerine onları ücretsiz olarak alırsınız.

Bu sizi, ürünlerini tadına ücretsiz olarak sunan bakkal ve süpermarketlerdeki yiyecek/içecek standına geri götürebilir. Esasen başarmaya çalıştıkları şey, kalabalığın arasından sıyrılmak ve potansiyel alıcılara bu ürün grubunda yeni bir oyuncu olduklarını söylemektir. Bu, yalnızca ürünlerini tanıtmak için akıllıca bir strateji değil, aynı zamanda farkındalık yaratmanın uygun maliyetli bir yoludur. Ve bu tam olarak bir kripto airdropunun yaptığı şeydir.

Airdrop’lar, jetonları ve projeleriyle ilgili olarak sektörde bir vızıltı yaratır. Bu, jeton bir ‘ilk fiyat teklifi’ (ICO) için kripto borsalarında listelendiğinde onları avantajlı bir konuma getirir. Ayrıca, platform, bir DeFi projesi, bir kripto para birimi veya hatta bir borsa olsun, kripto endüstrisinin aktif üyelerine oldukça düşük bir pazarlama maliyetiyle erişebilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Günlük Kazandıran Coin'ler | Günlük Ticaret İçin En İyi 5 Kripto

Bu bizi bir sonraki büyük soruya getiriyor. Daha detaylı bakacak olursak kripto airdrop nedir ve nasıl alınır?

Bir Kripto Airdrop Nasıl Çalışır?

Kripto airdrop nedir ve nasıl çalışırlar?

Bir proje, yaklaşmakta olan airdroplarla ilgili bilgileri yayınlamak için ilk olarak ana akım medya ve sosyal medya araçlarını kullanır. Bu airdroplar, etkinliğe daha fazla meraklı çekmek için kripto haber bültenlerinde, forumlarda, magazin dergilerinde ve benzer kaynaklarda yoğun bir şekilde tanıtılıyor.

Airdrop’ların önemli bir kısmı, çoğu airdrop’un, etkinliğe hak kazanabilmeniz için cüzdanınızda minimum miktarda kripto para birimi gerektirmesidir. Bu gereksinim her airdrop’a göre değişir ve projenin web sitesinde kontrol edilebilir.

Ardından, aşağıdakilerden biri gerçekleşebilir:

  • Bazı projeler, web sitelerini ziyaret etmenizi ve cüzdan adresinizi onlarla paylaşarak etkinliğe kaydolmanızı gerektirebilir. Ardından, jetonlar etkinlik gününde hesabınıza aktarılacaktır.
  • Bazı airdroplar, alıcıların projeyi sosyal medya hesaplarınızda paylaşma gibi hızlı ve kolay tanıtım etkinliklerine katılmasını gerektirir. Bu aktivitelerin tamamlanmasının ardından tokenlar daha sonra katılımcının cüzdanına gönderilir.
  • Bazen projeler, projenin dayandığı blok zincirinin bir parçası olan kullanıcıların cüzdanlarına otomatik olarak airdrop gönderir. Bu genellikle Ethereum ve Bitcoin gibi popüler kripto para platformlarındaki kullanıcılarda olur.
  • Web sitesine kaydolurken, bazı projeler katılımcıların blok zinciri projelerinin bir parçası olmalarını gerektirir. Ardından airdrop jetonları, projenin blok zincirinin yeni cüzdan adresleri kısmında paylaşılır.

Bu nedenle, airdrop’ların doğasına bağlı olarak, onları aşağıdaki kategorilere ayırabiliriz.

Kripto Airdrop Türleri

4 ana kripto airdrop türü vardır:

Regular airdroplar

Alıcılar, airdrop’a katılmak için web sitesine kaydolur ve daha sonra, düşüşün gerekliliklerini giderirlerse jeton gönderilir.

Bounty uçakları

Bunlar, bir kullanıcının promosyon faaliyetinde yer alması gereken ve karşılığında kripto para verilen çalış ve al airdroplarıdır. Faaliyetler, proje hakkında tweet atmaktan ve benzer şekilde diğer sosyal medya kanallarında paylaşmaktan, bir kripto forumunda bu konuda bir blog yazmaya kadar çeşitlilik gösterir.

Bu da ilginizi çekebilir!  ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

Exclusive airdrop’lar:

Bir platform, en sadık kullanıcılarını ödüllendirmek için periyodik olarak bir airdrop kullanabilir. Bu, onları platforma bağlı tutmak için yapılır.

Holder airdrop’ları:

Tutucu airdrop, normal airdropların bir nişidir. Burada, belirli bir kripto para biriminin aktif üyelerine airdroplar gönderilir. Genellikle, Bitcoin ve Ethereum gibi eski kripto ağlarının kullanıcıları bu tür airdrop’ları alır.

Airdrop ve ICO: Fark nedir?

Airdrop’lar genellikle ICO’lardan önce gelir ve bu da genellikle airdrop’un ICO için süslü bir isim olduğu konusunda kafa karışıklığına yol açar. Ancak, her ikisi de farklı niyetlere sahip farklı olaylardır.

Daha önce tartışıldığı gibi, airdrop bir kripto projesi hakkında farkındalık yaratmak için bir piyasa taktiğidir. Burada, alıcılar alınan jetonlar için asla ödeme yapmazlar.

Öte yandan, ICO’lar, bir şirketin yaklaşmakta olan kripto para birimini alternatif madeni paralar, jetonlar ve hatta fiat para birimleri ile satın alabilecek yatırımcılara sattığı olaylardır. Bu sermaye artırmak için yapılır.

İlginç bir şekilde, airdrop’ların ve ICO’ların birbirine karışmasının nedeni, bir airdrop gönderildiğinde alıcıların yeni kripto varlığının ticaretine başlayabilmesidir. Bu nedenle, bir ICO yaparak, projeler token fiyatlarını artırmak için bu duygudan en iyi şekilde yararlanmaya çalışır.

Kripto airdrop nasıl alınır?

Kripto airdrop nedir ve nasıl çalışırlar?

Bu nedenle, tüm gereksinimleri karşılamanız koşuluyla, airdrop’ların oldukça erişilebilir olduğu yukarıdaki tartışmadan açıkça anlaşılacaktır. Bu promosyon etkinliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için takip edebileceğiniz hızlı bir kontrol listesi:

  • Airdroplar için rastgele seçim şansınızı artıracak yeni kripto projeleriyle aktif olarak etkileşim kurun. Ayrıca, yaklaşan airdroplarla ilgili en son haberler için kripto forumlarına göz atın. CoinMarketCap.com ve Binance.com , web sitelerinde yaklaşan airdroplara katılmanın yollarını ve listelerini sunuyor.
  • Bir airdrop tespit ettiğinizde, projenin web sitesine kaydolun ve gereksinime göre minimum miktarda kripto para içeren cüzdanın ayrıntılarını sağlayın.
  • Cüzdanınızın projeyle uyumluluğuna bağlı olarak airdrop jetonlarını alabileceğinden emin olmanız gerekir. Örneğin, Stellar tabanlı airdrop jetonları için alıcılar, blok zinciri ile uyumlu bir StellarPort web cüzdanına ihtiyaç duyar.
  • Ardından, gerekirse tanıtım faaliyetlerine katılın veya projenin blok zincirine katılın.
Bu da ilginizi çekebilir!  2022'de En Popüler 10 Solana Projesi

Ve bu kadar! Alınan ücretsiz kripto jetonlarının keyfini çıkarın.

İşte Aklınızda Tutmanız Gerekenler

Kripto airdrop nedir ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız kripto airdropları son derece cazip olaylardır. Bazı bedavaları tam olarak kim sevmez? Gelecekte değerlerinin 1000 katı olabilecek ücretsiz kripto jetonları alma düşüncesi, zorlayıcı bir teklif. Ancak dikkatli davranmalısınız.

Size bir hava damlası şeklinde sunulabilecek pompalama ve boşaltma hilelerinin yanı sıra toz alma dolandırıcılığına da dikkat edin. Burada, projenin ve ekibin meşruiyeti hakkında kapsamlı bir araştırma çok önemlidir. Unutmayın, araştırma, kendinizi dolandırıcılıktan korumak için yapabileceğiniz minimum şeydir.

Bu yüzden uyanık olun, çalışın ve sonra kayıt olun.

Bu airdrop sezonundan en iyi şekilde yararlanın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.