Kahve selülit yapar mı, yoksa kahve selülit giderir mi?

Kahve selülit yapar mı, yoksa kahve selülit giderir mi?

Kahve selülit yapar mı, yoksa kahve selülit giderir mi sorusu en merak edilen sorudur. İşte bilimsel bakış açısı ile detaylar…

Selülit, kalçalarınız, uyluklarınız ve arka ucunuz gibi vücudun daha fazla sayıda yağ birikintisinin depolandığı bölgelerinde sıklıkla gördüğünüz pütürlü, inişli çıkışlı cildin tıbbi adıdır. Ne yazık ki, kadınlar bu sinir bozucu kozmetik durumdan daha sık muzdariptir ve ergenlik döneminde ortaya çıkabilir. O önemli okul yıllarına girerken eğlenceli bir şey değil.

Selülit herkeste bulunur, ancak aşağıdakilerin bir sonucu olarak çirkin yüzünü daha sık ortaya çıkarır:

  • Kan akışını ve kolajen üretimini etkileyen hormonal dengesizlikler
  • Sizi selülite yatkın hale getiren genetik faktörler
  • Sağlıksız bir yaşam tarzı, özellikle hareketsiz bir yaşam tarzı sürüyorsanız ve yağ oranı yüksek yiyecekler yiyorsanız

Yağ hücreleri biriktiğinde ve cildinize doğru ittiğinde selülit görünür hale gelirken, cildi alttaki kasa bağlayan uzun, lifli bağ kordonları aşağı doğru çekilerek o belirgin çukurlaşmayı yaratır.

Selülitten şikayetçiyseniz ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmaya hazırsanız, Advanced Aesthetics Med Spa selülit tedavilerinde yardımcı olabilir ve bu çukur görünümü daha da azaltmak için yaşam tarzınızı nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bazı kişisel önerilerde bulunabilir.

Filtre kahve selülit yapar mı?

Kahve selülit yapar mı, yoksa kahve selülit giderir mi?

Hızlı cevap, kocaman bir “Hayır!” Ancak her gün bir fincan kahveyi güzelce vücuttan atmak önemlidir. Bu büyülü siyah sıvıya aşırı düşkünseniz, susuz kalırsınız ve susuz kaldığınızda vücudunuz su rezervlerini depolaması gerektiğini düşünür. Ve tahmin et vücudun suyu nerede depolamayı seviyor? Yağ hücrelerinizde şişmelerine neden olarak selülitlerin daha belirgin olmasına neden olur.

Dediğimiz gibi, kafein selülitinizin suçlusu değil. Aslında, birçok etkili selülit tedavisi, dolaşımı uyarmak için kafein kullanır. Kafeinin cildi sıkılaştırmaya da yardımcı olduğu bilinmektedir ve cildiniz gerginleştiğinde selülit görünümü azalır.

Bu da ilginizi çekebilir!  Koronavirüsün yeni belirtisi çıktı! İşte corona ile grip arasındaki fark

Kahve selülit giderir mi? Bilim ne diyor?

Kahve selülit yapar mı, yoksa kahve selülit giderir mi?

Kahve peelinglerinin selülit tedavisine çeşitli şekillerde yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Kahvedeki kafeinin kan damarlarını genişletmeye ve ciltteki çukurların görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceği düşünülmektedir. Cilt ayrıca kan akışını iyileştirerek ve fazla suyu ortadan kaldırarak kafeinin uyarıcı etkilerinden dolayı sıkılaşabilir.

Kahve ayrıca genel olarak daha sağlıklı cilt tonunu geliştirmeye yardımcı olduğu düşünülen antioksidanlar açısından da zengindir. Bunlar, vücuttaki serbest radikalleri engellediği düşünülen bitki bazlı kimyasallar olan fenolleri içerir.

Kahve peelinginin bir başka faydası da kahve telvesinin doğal peeling etkisidir. Diğer peeling peelingleri gibi, bu da ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına ve cilde daha pürüzsüz, daha eşit bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olabilir. Eksfoliasyonun kendisi selülitten kurtulamazken, bu tür etkiler görünümünü azaltabilir.

Masaj eylemi de yardımcı olabilir: Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği’ne göre , masajlar lenfatik drenaja yardımcı olabilir ve selülit görünümünü iyileştirmek için cilt dokusunu gerebilir.

Yine de, kahve peelingi üzerine genel araştırma eksik.

Bunun yerine, mevcut çalışmalar ve incelemeler, kafein ve diğer bileşenler aracılığıyla selülit tedavisine odaklanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.