İşte en güzel 24 Nisan Dünya Sekreterler Günü mesajları

24 Nisan Dünya Sekreterler Günü mesajları

24 Nisan Dünya Sekreterler Günü olarak kutlanıyor. İş dünyasında en çok yük bindirilen emektarlardan olan sekreteler için biz de bu özel günü unutmadık ve en güzel sözleri hazırladık. İşte 24 Nisan Dünya Sekreterler Günü mesajları…

24 Nisan Dünya Sekreterler Günü mesajları

Geçtiğimiz senelerde “ Profesyonel Sekreterler Günü ve Haftası ” olarak kutlanan bu özel gün, 2000’de IAPP’nin (International Association of Administrative Professionals) sunduğu öneri ile isim değiştirdi ve Dünya Sekreterler Günü ve Haftası olarak anılmaya başlandı. IAPP, 1952’den beri bu haftanın sponsoru olarak çok sayıda aktiviteyi gerçekleştirmiştir. Bu seneki aktivitelerin ana teması “Admins, the pulse of the office” olarak belirlenmiştir, yani ” Yönetici asistanları ofisin nabzıdır” IAPP, bu mesajı ile çok sekreter ve yönetici asistanları hakkında önemli bir noktayı işaret eder.

Ülkemizde henüz çok yaygın olarak kutlanan bir gün değil fakat giderek önemi artıyor. Üniversiteler bünyesinde olduğu kadar bazı kamu ve özel kurumlarda kutlanmaya devam eden Dünya Sekreterler Günü, onlara daha iyi çalışma ortamları yaratmak, yaptıklarını takdir etmek konusunda büyük önem arz ediyor. Dünya Sekreterler Haftası ile bir hafta boyunca düzenlenen organizasyonlarda meslek hakkında bilgi paylaşımı yapılarak toplum bu konuda bilinçlendiriliyor. Yabancı basında bu konu hakkında çok güzel bir ifade yer alıyor. İşte bu tanım:

“Yönetici asistanı ve sekreterlerin ne yaptığını tanımlamaya çalışmak tıpkı bir anne babanın çocukları için yaptıklarını tanımlamaya benzer. Anne babalar çocukları ile ilgilenirler; çocuklarının beslenmesinden, giydirilmesinden, sağlığından, okula getirilip götürülmesinden sorumludurlar. Çocuklarının gününün iyi geçmesi için uğraşırlar. Sekreterler de yöneticilerinin sağ kolu olarak onların toplantıları, seyahatleri, yiyecekleri, telefon görüşmeleri, evrakları ve misafirleri ile ilgilenir, kısacası onların tüm gününü düzenlerler.”

Bu da ilginizi çekebilir!  Süper Piyango sonuçları 26 Mayıs | Milli Piyango sorgulama 2020

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.