Instagram’daki story kısmı değişiyor! Artık çift…

Instagram'daki story kısmı değişiyor! Artık çift...

Instagram’ın ne getirdiği yenilikler ne de yaptığı güncellemeler bitiyor. Her gün farklı bir alanda denemeler yapan popüler sosyal medya platformu şimdi de story yani hikaye kısmını “duble” yapmaya karar verdi. Artık anasayfanızın üstünde gözüken story hattı, çift katlı olacak. Bu fikir ise henüz test aşamasında…

İlk Snapchat uygulamasıyla ortaya çıkmıştı

Instagram’ın Snapchat uygulamasından esinlenerek kendi bünyesine dahil ettiği Hikaye özelliği oldukça popüler bir araç haline geldi. Öyle ki, Facebook bu özelliği hem kendisine, hem Messenger’a hem de WhatsApp’a dahil etti. Ancak hiçbir uygulama, Instagram’ın yanına yaklaşamadı ve hikayeler söz konusu olduğunda Instagram açık ara önde bulunuyor.

Instagram'daki story kısmı değişiyor! Artık çift...

Artık iki katlı olacak

Bu durumun farkında olan Instagram ekibi ise hikayeler üzerine yeni bir çalışma yaptı. Henüz test aşamasında olan özellik aktif hale geldiğinde ekranda gördüğünüz hikaye bölümü iki katlı olacak. Böylece aynı anda çok daha fazla hikayeyi ekranda görme şansınız olacak.

Bu özelliğin kesin olarak tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise şu aşamada belirsizliğini koruyor. Test aşamasındayken kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre yeni arayüzün kalıcı olup olmamasına karar verilecek.

Bu da ilginizi çekebilir!  Peak oyun şirketi satıldı! Hem de ABD'ye 1,8 milyar dolara

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.