Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Evde doğal botoks nasıl yapılır? Evde doğal botoks yöntemleri nelerdir? Koronavirüs pandemisi sebebiyle evde olduğumuz şu süreç içinde her işimizi evden kendimiz halletmeye çalışıyoruz. Saç boyamalar, organik ekmekler derken evet, sıra evde botoks yapımı var 🙂 Peki evde botoks yapılır mı? Evde botoks yöntemi ne? İşte uygulayabileceğiniz evde botox maskesi…

Evde doğal botoks nasıl yapılır?

Botoks tedavisi inanılmaz yaygın bir prosedürdür. Tıbbi olarak, bazı kas bozukluklarını tedavi etmek, migren ve terlemeyi azaltmak ve hatta boşaltım bozukluklarına yardımcı olmak için mükemmeldir. Estetik olarak, Botox, özellikle yüzünde kaslara geçici felç uygulayarak kırışıklıkları, çizgileri ve diğer izleri gidermek için kullanılır.

Botox’un estetik amaçlar için kullanımı biraz tartışmalıdır, ancak aynı zamanda çok popülerdir. Bu türden altı milyon tedavi, cerrahi olmayan diğer kozmetik tedavilerden daha fazla yıllık olarak yapılır. Elbette, pozitif taraflar negatif taraflardan ağır basar – değil mi?

Ancak Botox tedavisi, toksinlerin kullanımını içeren ve nadir durumlarda tehlikeli tıbbi komplikasyonlara neden olabilecek bir prosedürdür. Botoks’un yaşlanma karşıtı etkilerini isteyenler için, ancak vücuda potansiyel olarak zararlı kimyasallar enjekte etmeden, bunu doğal olarak yapmanın bir yolu vardır. İşte sadece üç bileşenle doğal bir Botoks yapmak için!

DOĞAL OLMAYAN BOTOKSUN DEZAVANTAJLARI

Botoks, botulinum adı verilen bir toksinden uygulanır. Çok, çok az miktarda kullanılır, ancak hafif bir aşırı doz bile bile solunum yetmezliğine yol açan bir hastalık olan botulizm sayesinde ölümcül olabilir. Maddenin sadece bir gramı bir milyondan fazla kişinin ölümüne neden olabilir. Bugün sadece iki kilogram yeryüzünde yaşayan herkesi öldürebilir!

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Yine de sizi korkutmak istemiyoruz; Botox, kimyasal tedaviler kadar oldukça güvenlidir. Ve yanlış giden Breakx vakalarının çoğu, aslında onu terapötik olarak veya tıbbi amaçlar için kullananlarda ortaya çıkar, bu nedenle olumlu düşüncelerinizi devam ettirin! Ancak hala daha doğal yöntemlerden daha yüksek bir risk taşımaktadır.

Bir de acı sorunu var. Doğal olmayan Botox tedavileri, bazıları oldukça acı verici bulabilen enjeksiyonları içerir. Bu enjeksiyonlar ayrıca uygulandıkları lekelerin etrafında bir dereceye kadar morarmaya neden olacak ve solması birkaç gün sürecek. Doğal Botoks yöntemleri bu sorunlara neden olmaz.

Her şeyden önce, doğal veya doğal olmayan tüm Botox türleri çoğunlukla geçicidir. Doğal olmayan Botox’un sadece altı aya kadar süren ve artık olmayan etkileri vardır. Bu, insanların tekrar tekrar Botox tedavilerine girmesine yol açabilir.

Ancak, yaygın olarak tedavi edilen bölgelerdeki kaslar, zaman geçtikçe daha da zayıflayacaktır. Bu sonunda cildin gevşemesine ve düzleşmesine yol açacaktır. Zayıf kaslar daha sonra çevresindeki diğer kaslardan ödünç alma kuvvetine başvurmak zorunda kalacaktır. İronik bir şekilde, bu yaşlanma sürecini hızlandırabilir, diyor kozmetik dermatolog Dr. Patricia Wexler.

Bu da ilginizi çekebilir!  Eski sevgiliyi geri döndürme ritüeli | Soğuyan sevgiliyi geri döndürme yolları

Bununla birlikte, doğal Botox yöntemleri de kalıcı sonuçlar üretmese de, cildi besler ve yaşlanmayla mücadeleye yardımcı olurlar. Tekrarlanan kullanımlarla cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilirler; bu nedenle etkileri daha uzun ömürlüdür ve uzun vadeli faydaları olabilir. Esasen, doğal Botoks kullanmanın olumsuz yanları yoktur – sadece pozitif taraflar!

Evde doğal botoks yöntemleri

Evde kendi doğal Botoks tedavinizi nasıl oluşturacağınızı göstermek için kullanacağımız iki farklı yol var. Her ikisi de sadece üç bileşen gerektirir, bu nedenle yapımı ve kullanımı son derece kolaydır; çoğu insan zaten evde bu malzemeler var!

İlk yöntem için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

 • Bir çorba kaşığı mısır nişastası
 • Bir çorba kaşığı ekşi krema
 • Beş yemek kaşığı havuç suyu

Şimdi malzemelerinizi biliyorsunuz, bu yüzden bu doğal Botoks’u sadece üç bileşenle nasıl yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. İşte adım adım kılavuz!

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Adım 1: Yarım bardak su alarak başlayın. Mısır nişastasını iyice eritmek için kullanın.
Adım 2: Çözündükten sonra kaynar suya dökün; 100 ml iyi olur. Karışımı kaynamaya, kısık ateşte pişirin. Yakında kalınlaşmalı.
Adım 3: Kısa bir süre soğumaya bırakın.
Adım 4: Havuç suyu (taze!) Ve ekşi krema ekleyin. İyice karışana kadar karıştırın.
Adım 5: Yüzünüzü iyice temizleyin. En iyi sonuçlar için pul pul dökün. Bitmiş karışımı yüzünüze yayın.
Adım 6: Yarım saat kadar cildinize oturun.
Adım 7: Botoks maskesini ılık suyla durulayın. Bitirmek için besleyici veya nemlendirici bir krem ​​kullanın.
Adım 8: Bu karışımı art arda üç gün boyunca kullanın. Maske kalıntıları buzdolabında saklanabilir.

Üç günlük doğal Botoks tedavinizi tamamladıktan sonra, kırışıklıkları azaltılmış bulacaksınız ve daha az yorgun görüneceğinizi fark edeceksiniz. Ayrıca yüzünüzün daha nemli ve cildin daha yumuşak ve sıkı olduğunu hissetmelisiniz!

MISIR NİŞASTASI MUCİZESİ

Mısır nişastası cilt bakımı için harika bir bileşendir. Yorgun cildi canlandırabilir ve şaşırtıcı yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Mısır nişastası ayrıca fazla yağı emer ve ciltteki yağ miktarını düzenlemeye çalışır. Yüksek A vitamini içeriği sayesinde parlaklaştırıcı, renk düzeltici etkilere sahiptir ve her ikisi de yeni cilt hücreleri yapan bileşenler olan kalsiyum ve demir içerir.

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Ekşi krema, kişinin cildinde de olumlu etkilere sahiptir. Ana bileşenlerinden biri, pul pul dökülme amaçları için harika olan laktik asittir. Ayrıca kolajen üretimini arttırmaya yardımcı olur ve kolajen ciltte bağ dokusu oluşturmaktan sorumludur. Hepsinden önemlisi, laktik asit cildin nem içeriğini yüksek tutmak için mükemmeldir!

Son olarak, ana bileşen hakkında konuşalım: havuç suyu. Cilt için çok büyük şeyler yapabilir, bu yüzden içeriğini parçalayacağız.

A) A VİTAMİNİ
A vitamini akne tedavisi için mükemmeldir ve bir antioksidan olarak aşırı serbest radikal üretimini önler. Yaşlanma karşıtı amaçlar için de harikadır.

B) C VİTAMİNİ
Bu çok yönlü besin, kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur, cildi sıkılaştırmaya ve kahverengi, renksiz lekeleri düzeltmeye yardımcı olur. Ayrıca kızarıklık ve iltihabı azaltabilir

C) E VİTAMİNİ
Bu antioksidan, cilde çok ihtiyaç duyulan hidrasyon sağlar. Ayrıca karanlık lekeleri ve yara izlerini temizlemeye yardımcı olabilirler.

D) K VİTAMİNİ
Ayrıca bir antioksidan olan bu vitamin, tıpkı A vitamini gibi serbest radikal üretimini sınırlamak için mükemmeldir.

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

E) BETA-KAROTEN
Bu bileşen kurumuş veya ölü cildi temizler ve yüzün nemlendirilmesi için nemi sıkıca kilitler. Cilt hücresi yenilenmesi için iyidir.

Bu da ilginizi çekebilir!  The Witcher 2. sezon ne zaman başlıyor? Fragman çıktı mı?

F) POTASYUM
Basitçe söylemek gerekirse, potasyum nem ve nemlendirme için mükemmeldir.

DOĞAL BOTOKS NASIL YAPILIR: YÖNTEM 2

Bu ikinci doğal Botoks tedavisi ünlü Dr. Öz tarafından tasarlanmıştır. Yapılması daha hızlı ve tamamlaması daha kolaydır, ancak sonuçların birinci yöntemde olduğu kadar önemli olmayabileceğini unutmayın. İşte ihtiyacınız olan malzemeler.

 • Çeyrek bardak yoğurt
 • Muzun dörtte biri
 • Bir çay kaşığı bal
Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Şimdi malzemelerinizi biliyorsunuz, bu yüzden bu doğal Botoks’u sadece üç bileşenle nasıl yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. İşte evde botoks yapımı!

 1. Muzu ezin.
 2. Püresini, yoğurt ve balla karıştırın.
 3. Kombinasyonu yüzünüze yayın.
 4. 15 dk kadar oturmasına izin verin.
 5. Maskeyi yüzünüzden soğuk suyla durulayın. Yavaşça kurulayın ve normal cilt rutininize devam edin.

Dr Öz’un muz Botox maskesinin kullanımı son derece basittir ve cildi yenilemek ve sizi temiz hissetmek ve harika kokmak için harikadır. Cildinizi tedavi eder ve kırışıklıkları yumuşatırken ruh halinizi hızlı bir şekilde yükseltir ve pozitif düşüncelerinizi bu maske ile arttırırsınız!

Yoğurt, laktik asit içerdiği için doğal bir Botox maskesi için harika bir maddedir. Bu asit, ölü ciltlerden rahatlatıcı ve peeling yaparak kurtulur. Cildin parlamasına, yüzeyin nemlendirilmesine ve cildin yumuşatılmasına yardımcı olabilir. Tonlarca yaşlanma karşıtı pozitif tarafa sahip olmakla birlikte gelecekteki kırılmaları canlandırır ve önler!

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Bu arada çiğ bal sadece nemlendirmez. Ayrıca fantastik bir temizleyici yapan onarıcı özelliklere sahiptir. Parlayan bir yüz için cildi yumuşatır, çizgileri ve kırışıklıkları azaltır ve iltihap ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur. Çiğ bal, kuruluğu giderirken tüm görünümünüze bir asansör verebilir!

Sonunda muz var. Yüzünüz için yapamayacağı çok az şey var! Yağı azaltır, cildi nemlendirir, akne tedavisine yardımcı olur ve hatta koyu lekelere yardımcı olur. Bu meyvenin doğanın pozitif, organik Botoksu olarak kabul edilmesinin bir nedeni var. Tüm yaşlanma karşıtı özellikleri cilt için inanılmaz. Her bir bileşenin ve nasıl çalıştığının bir dökümü.

A) A VİTAMİNİ
Bu vitamin, hasarı iyileştirirken cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur, süreçte yara izi ve lekeleri azaltır.

B) B VİTAMİNİ
Muz içindeki B vitaminleri koleksiyonu, serbest radikal üretimini durdurarak stresi önler.

C) C VİTAMİNİ
Kollajen üretiminde çok önemli olan bu vitamin, serbest radikal üretimini azaltırken cilt üzerindeki yağı kontrol eder.

D) E VİTAMİNİ
Bu vitamin yaşlanmayı yavaşlatır ve serbest radikallerin kök salmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca cildi güneş hasarından koruyabilir.

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

E) AMİNO ASİT
Bu besleyici besin, bağ dokusunu güçlendirmeye yardımcı olur ve cildinizin hala güçlü olmasına rağmen elastik kalmasını sağlar.

F) LEKTİN
Lektin , kötü bakterilerle savaşmanıza yardımcı olur, böylece yüzünüzü sivilceden uzak tutar.

G) POTASYUM
Bir muzdaki en ünlü besin olan potasyum, yüz cildine nem ve nemlendirme sağlar.

H) ÇİNKO
Bu mineral, her türlü mikropla savaşarak sivilceye karşı korur, böylece yüzünüzü daha temiz ve temiz tutar.

SADECE ÜÇ MALZEMELİ DOĞAL BOTOKS NASIL YAPILIR

Yaşlanma cilt için doğal bir süreçtir. Yüzünüzü Botoks ile pompalayarak durdurmaya çalışmanın aradığınız etkileri olmayabilir. Aynı işi daha doğal bir şekilde yapabilen daha az invaziv yöntemler olduğu için, birçok insanın tek seçenek olarak görmesi üzücü.

Bu da ilginizi çekebilir!  25-31 Temmuz 2022 burç yorumları | Nuray Sayarı haftalık burç yorumu
Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Cilt bakımı, yaşlanmanın olumsuz tarafıyla savaşmanın en önemli parçasıdır. Vücudunuza, zihninize ve genel sağlığınıza bakmak, yaşlanmanın en nazik kısımlarından gerçekten kaçınmanın tek yoludur. Hiçbir zorlayıcı prosedür ihmal edilmeyebilir!

Artık sadece üç malzemeyle doğal bir Botoks yapmayı bildiğinize göre, bir doktora veya cerrahın ofisine bir geziyi atlayabilir ve yaşlanmaya zarif bir şekilde odaklanabilirsiniz. Sabırla, mutfağınızda zaten bulunan ucuz malzemeler sayesinde her zaman hayal ettiğiniz cilde sahip olacaksınız!

Evde botoks yapımı

Peki evde doğal botoks nasıl yapılır? Evde doğal botoks yöntemleri oldukça merak ediliyor. İşte o meşhur ve en etkili evde botox maskesi.

Zaman geçtikçe cildimiz sarkabilir ve onu en iyi durumda tutmak için ona iyi bakmamız gerekir. Pahalı botoksa büyük miktarda para ödemek yerine, sizin için de daha sağlıklı bir alternatifimiz var! Seni Genç Görünecek Ev Yapımı Botox Tarifler göz atın ve hepsini deneyin!

DOĞAL BOTOX EV YAPIMI MUZ MASKESİ

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Bu hızlı ve kolay bir tarif de size çok para mal olmaz. Bir muzu karıştırmanız ve limon suyu ve balla karıştırmanız gerekir. Hepsini iyice karıştırın ve maskeyi kuruyana kadar yüzünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Ilık suyla çıkarın ve ardından gözenekleri kapatmak için yüzü soğuk suyla yıkayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın.

EVDE BOTOX MASKESİ

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Bu yeni doğal botoks için ihtiyacınız olacak malzemeler mısır nişastası, havuç suyu, doğal yoğurt ve arıtılmış sudur. Mısır nişastasını 50 ml su içinde çözün. Sonra 100 ml su kaynatın ve kaynar suya mısır nişastasını ekleyin. Karışımı soğumaya bırakın ve yoğurt ve havuç suyunu ekleyin. Yüzünüze dairesel hareketlerle uygulamak için bir fırça kullanın ve 15 dakika bekletin. Soğuk suyla çıkarın. Bir ay boyunca haftada iki kez kullanın ve sonuçlardan şaşıracaksınız.

CİLDİ BOTOKSTAN DAHA İYİ SIKILAŞTIRAN EV YAPIMI YÜZ MASKESİ

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Evet, doğru okudunuz! Bu maske cildinizi botokstan daha iyi sıkılaştırır! Bunu yapmak için ihtiyaç duyacağınız gerekli malzemeler hindistancevizi yağı, yumurta akı ve limon suyu. Yumurta sarısını yumurtadan çıkarın ve köpüklü bir kıvama gelinceye kadar çatalla çırpın. Sonra limon suyunu ve hindistancevizi yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi temiz bir yüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Su veya papatya çayı ile yıkayın. Harika sonuçlar elde etmek için bu işlemi sık sık tekrarlayın.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOĞAL BOTOX EV YAPIMI TARİF

Evde doğal botoks nasıl yapılır? İşte evde botoks yapımı

Mutfağınızda kolayca bulunabilen malzemelerin kendinizi evde bir botoks yapmanıza yardımcı olabileceği gerçekten ilginç. Biraz muz, yoğurt ve bal alın ve cildinize bir asansör verin. İlk olarak, muzu 15 dakika pişirmeniz, sonra soğumasını ve bir macun haline getirmeniz gerekir. Yoğurt ve bal ekleyin ve macun elde etmek için iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika boyunca saklayın. Ilık suyla yıkayın ve hemen sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.