Burçların taşları ve renkleri | Burçların taşları ve özellikleri

Burçların taşları ve renkleri | Burçların taşları ve özellikleri

Astroseverlerin en çok merak ettiği alanlardan biri olan burçlara göre şifalı taşları sizin için derledik. Peki burçların taşları ve özellikleri neler? İşte burçların taşları ve renkleri

Hangi mücevherin size, bir arkadaşınıza veya sevdiklerinize uygun olduğunu düşünürken, sadece Güneş burçlarını değil, Ay ve Yükselen burçları da göz önünde bulundurun.

Zodyak Doğum Taşları nelerdir?

Zodyak değerli taşları Astral taşları olarak da bilinir. Astral kelimesi Astrolojiden türemiştir ve yüzyıllardır bütüncül inançların önemli bir parçası olmuştur. Astroloji bir bilim değildir, ancak başlangıçta zamanı söyleme yöntemi olarak yaratılmıştır. Bize bir zamanın ne zaman geçtiğini söylemek ve ayrıca bir başkasının ne zaman geleceğini bize bildirmek için kullanılır, esasen evren için takvim görevi görür.

Bu dönemler, Exodus kitabında İsrail’in on iki kabilesini temsil ettiğine inanılan on iki kısma ayrılmıştır. Her bölüm veya Zodyak işareti belirli bir değerli taşla ilişkilendirilir. Buradaki fikir, Astrolojik burcunuzun, kullanıcının gizli gücünden yararlanmasını sağlayan yeryüzündeki bir değerli taşla bağlantılı olmasıdır. Değerli taşların ayrıca zihne ve vücuda fayda sağlamak için bütünsel anlamları ve iyileştirici özellikleri vardır.

Burçların taşları ve renkleri

Astrolojik Değerli Taşlar ve Modern Doğum Taşları Arasındaki Fark
Zodyak burçlarına dayanan astrolojik değerli taşlar, takvim doğum ayı ile ilgili Modern Doğum Taşlarından farklı olabilir. Şu anki takvim ayı sistemimiz Exodus sırasında bilinmiyordu ve 1912 yılına kadar, Amerika Kuyumcuları tarafından değerli taşların daha standart bir versiyonunun tanıtılmamıştı. Bu liste artık dünyanın çoğu yerinde takip edilmektedir. Nihayetinde, astrolojik veya modern burç taşı seçimi kişisel inanç meselesidir. Uzmanlar, “Bir taş atamanın en iyi yolu sizinle konuşanı bulmaktır” diyor.

Burçların taşları ve renkleri | Burçların taşları ve özellikleri

Pek çok insan, doğum ayınıza atanan değerli taşı takmanın iyi şans getirdiğine ve koruyucu güçler taşıyan bir cazibe olduğuna inanıyor. Hangi değerli taşın sizin için mükemmel olduğunu belirlemek için çeşitli değerli taşlara ve yöntemlere bir göz atalım.

Aşağıda, Zodyak burçlarının ve bunlarla ilişkili tarihlerin yanı sıra atanmış değerli taşların bir listesini sunuyoruz. Zodiac değerli taşınızı veya doğum ayı taşınızı veya her ikisini de birden seçmeye karar verebilirsiniz!

Burçların taşları ve özellikleri

Burçların taşları ve renkleri | Burçların taşları ve özellikleri

Koç Burcu Taşı: Kan Taşı ve Elmas
21 Mart – 20 Nisan

Kan Taşı : Maceracı ve enerjik, öncü ve cesur, hevesli ve kendinden emin, dinamik ve zeki. Bencil ve çabuk huylu, düşüncesiz ve sabırsız.

Bu da ilginizi çekebilir!  2023 yıllık burç yorumları Nuray Sayarı | 2023 burç yorumları

Koç ile ilişkili ek değerli taşlar: Jasper, Ruby, Carnelian, Garnet

Elmas: Gücü ve hayatta kalma becerileriyle bilinen bir burç olan Koç gibi, elmas da değerli taşların en zorudur. Elmas, erkeksi enerjiyi taşır, iç savaşçınızı uyandırır ve hedeflerinizin peşinden gitmenize ve zorlu zamanlarda sebat etmenize yardımcı olur. Masumiyet ve saflığın taşı olarak kabul edilen bu değerli mücevher, ruhsal berraklığa ulaşmanıza ve kalbinizin hakikatini konuşmanıza da yardımcı olur. Zenginlikle ilişkilendirilen elmas, hayatın her alanında bolluğu çekmenize yardımcı olabilir.

Boğa Burç Taşı: Safir ve Kehribar Taşı
21 Nisan – 21 Mayıs

Safir : Sabırlı ve güvenilir, sıcak kalpli ve sevgi dolu, ısrarcı ve kararlı, sakin ve güven dolu. Kıskanç ve sahiplenici, kırgın ve katı, kendine düşkün ve açgözlü.

Boğa ile ilişkili ek değerli taşlar: Gül Kuvars, Turkuaz, Kan Mercan, Zümrüt, Safir

Kehribar: Kehribar aslında bir taş değil, bir zamanlar Baltık denizi boyunca ormanlarda büyüyen ağaçların taşlaşmış reçinesi – doğayı seven Toroslar için uygun şekilde toprak kökenleri. Kehribarın altın-turuncu rengi, daha yüksek ruhsal enerjileri fiziksel bedene topraklamak ve dengelemek için bilinir. Etkisi aynı anda sakinleştirici ve enerji verici, sabrı, korumayı ve dengeyi geliştiriyor. Amber’in negatif enerjiyi emdiği ve böylece vücudun kendini iyileştirme yeteneğini geliştirdiği söylenir.

İkizler Burç Taşı: Akik
22 Mayıs – 21 Haziran

Akik : Uyarlanabilir ve çok yönlü, iletişimsel ve esprili, entelektüel ve anlamlı, genç ve canlı. Gergin ve gergin, yüzeysel ve tutarsız, kurnaz ve meraklı.

İkizler ile ilişkili ek değerli taşlar: Sitrin, Krisopraz, İnci, Aytaşı, Beyaz Safir

Zihinsel olarak aktif (ve bazen hiperaktif) İkizler bu taşın topraklama ve sakinleştirici etkisinden faydalanabilir. Agatlar, vücudun Dünya ile olan bağlantısını güçlendirerek, enerji giderlerinden ve stresten korurken cesaret ve canlılığı artırır. Bir uyum taşı olarak kabul edilen akik, İkizlerin çoklu kişiliklerine denge ve bütünleşme durumuna gelmeleri için ilham verebilir. Önemli bir karar vermeniz gerektiğinde akik taşıyın veya giyin – bu taş görüşünüzü keskinleştirecek, zekanızı harekete geçirecek ve korkularınızı ortadan kaldıracaktır.

Yengeç Burç Taşı: Zümrüt ve Aytaşı
22 Haz – 22 Tem

Zümrüt : Duygusal ve sevgi dolu, sezgisel ve yaratıcı, kurnaz ve temkinli, koruyucu ve sempatik. Değişken ve karamsar, aşırı duygusal ve dokunaklı, yapışıp bırakılamaz.

Yengeç ile ilişkili ek değerli taşlar: İnci, Yakut

Aytaşı: Bu büyülü değerli taş, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Yengeç’in gezegensel hükümdarı Ay ile ilişkilendirilmiştir. Aytaşı’nın Ay’ın iyileştirici gücünü emdiği söylenir ve onu giymenin en güçlü zamanı Dolunay sırasında. Aytaşı, sezgiyi, dişil enerjileri ve psişik yetenekleri geliştirirken, Yengeç’in hassas doğası için koruma sağlar. İçsel gelişim ve ruhsal algı taşı olarak kabul edilen Aytaşı, meditasyon sırasında mükemmel bir müttefiktir. Ek olarak, Aytaşı hem aşkta hem de işte başarı getirir.

Aslan Burcu Taşı: Oniks ve Turmalin
23 Tem – 23 Ağu

Oniks: Cömert ve sıcak yürekli, yaratıcı ve hevesli, geniş fikirli ve geniş, sadık ve sevgi dolu. Kendini beğenmiş ve küçümseyen, otoriter ve müdahaleci, dogmatik ve hoşgörüsüz.

Aslanla ilişkili ek değerli taşlar: Carnelian, Sardonyx, Onyx, Golden Topaz

Turmalin: Turmalin genellikle vücudun Leo tarafından yönetilen kısmı olan kalp ile ilişkilidir. Bu taş kendinizi sevgiye açmanıza yardımcı olabilir ve şefkat, mutluluk ve dinginliği arttırır. Aslan, doğal olarak yaratıcı bir burçtur ve turmalin ek ilham sağlar – veya kendinizi engellenmiş hissediyorsanız süreci hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olabilir. Turmalin, hedeflerinizi ortaya koyma yeteneğinizi güçlendirir ve başkalarını yeteneklerinize daha açık hale getirirken bolluk ve refahı çeker. Geleneksel olarak bir meditasyon taşı olarak kullanılan turmalin ayrıca kanallık için yararlı kabul edilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Aylık burç yorumları Şubat 2022 | Nuray Sayarı Şubat ayı burç yorumları

Başak Burç Taşı: Karnelyan ve Mavi Safir
24 Ağustos – 22 Eylül

Karnelyan: Mütevazı ve utangaç, titiz ve güvenilir, pratik ve gayretli, zeki ve analitik. Telaşlı ve endişeli, aşırı eleştirici ve sert, mükemmeliyetçi ve muhafazakâr.

Başakla ilişkili ek değerli taşlar: Jasper, Carnelian, Jade, Moss Agate

Mavi Safir: Budizm’de kutsal bir taş olarak kabul edilen mavi safir, zihne düzen ve netlik getirir, böylece ruhsal bilgeliğe erişme yeteneğinizi artırır. Başak kaygı ve endişeye yatkın olduğundan – zihni rahatsız edici veya verimsiz düşüncelerle doldurur – bu değerli taş özellikle yararlıdır. Mavi renk geleneksel olarak göklerle ilişkilendirilir ve Başak bu daha yüksek bir perspektif hatırlatmasından yararlanır. Mavi safir aynı zamanda zihinsel esnekliği artırarak Virgos’un sert tavırlarını serbest bırakmasına ve kendilerini yeni olasılıklara açmasına yardımcı olur.

Terazi Burcu Taşı: Krizolit (Peridot) ve Lapis Lazuli
23 Eylül – 23 Ekim

Krizolit: Diplomatik ve kibar, romantik ve çekici, uyumlu ve girişken, idealist ve barışçıl. Kararsız ve değişken, saf ve kolayca etkilenen, çapkın ve kendine düşkün.

Terazi ile ilişkili ek değerli taşlar: Opal, Emerald, Rose Quartz

Lapis Lazuli: Evrensel bir hakikat ve dostluk taşı olarak kabul edilen lapis’in ilişkilerde uyumu teşvik ettiği söylenir – her zaman önemli olan diğer odaklı Terazi için bir önceliktir. Aynı zamanda Lapis, bu barış arayışı işareti için bazen zorlayıcı olabilen otantik benliğinizi ve iç gerçeğinizi ifade etmeyi destekler. Ruhsal özellikleri nedeniyle oldukça değerli olan lapis, kutsal bilgiye erişmenize, bilinci genişletmenize, ruh rehberlerinizle iletişim kurmanıza ve zihninizi ve ruhunuzu arındırmanıza yardımcı olur.

Akrep Burç Taşı: Beril ve Akuamarin
24 Ekim – 22 Kasım

Beril: Kararlı ve güçlü, duygusal ve sezgisel, güçlü ve tutkulu, heyecan verici ve manyetik. Kıskanç ve küskün, zorlayıcı ve takıntılı, gizli ve inatçı.

Akrep ile ilişkili ek değerli taşlar: Siyah Obsidiyen, Topaz, Apache Gözyaşı, Mercan

Akuamarin: Bu güzel mavi değerli taşın adı okyanusa atıfta bulunur ve Akrep’in sulu doğasıyla rezonansa girer. Su elementi duygusal alemi temsil eder ve Akrep’in suları derinden akar – aslında o kadar derindir ki bu burç bazen derinliklerde kaybolur. Akuamarin, Akrep’in yoğun duygularını yatıştırabilir ve karanlığın güçlerine karşı koyabilir, altta yatan hislere bir huzur duygusu ve net bir içgörü getirebilir. Aquamarine, fiziksel ve ruhsal bedenleri hizalayarak, topraklanmış kalırken daha yüksek seviyelere uyum sağlamanıza yardımcı olabilir.

Yay Burç Taşı: Sitrin ve Turkuaz
23 Kasım – 21 Aralık

Sitrin: İyimser ve özgürlüğü seven, neşeli ve güler yüzlü, dürüst ve açık sözlü, entelektüel ve felsefi. Körü körüne iyimser ve umursamaz, sorumsuz ve yüzeysel, dokunaklı ve huzursuz.

Yay ile ilişkili ek değerli taşlar: Topaz, Safir, Ametist, Yakut

Turkuaz: Pek çok ruhani gelenekte kutsal bir taş olarak değer verilen turkuaz, gerçeği arayan Yay burcunun yüksek bilince uyum sağlamasına yardımcı olur. Ek olarak, turkuaz bir konuşmacının güzel sözünü, dürüstlüğünü ve yaratıcılığını geliştiren ve Sagittarian ağızda ayak sendromunu dengeleyen bir iletişim taşı olarak kabul edilir. Turkuaz, sezgiyi, duyarlılığı ve pozitif düşünmeyi artırarak zihni geliştirir ve daha büyük bilgeliğe yol açan daha sakin bir zihinsel durumla sonuçlanır.

Bu da ilginizi çekebilir!  Haftalık burç yorumları 24-30 Mayıs 2021 | Nuray Sayarı haftalık burç yorumu

Oğlak Burç Taşı: Yakut
22 Ara – 20 Oca

Yakut: Pratik ve ihtiyatlı, hırslı ve disiplinli, sabırlı ve dikkatli, esprili ve çekingen. Karamsar ve kaderci, cimri ve isteksiz.

Oğlak burcuyla ilişkili ek değerli taşlar: Siyah Oniks, Granat, Akik

Kendine güven, cesaret ve neşeyi artırarak Oğlak burcunun melankoliye ve olumsuzluğa olan eğilimini telafi edebilir. Yakutun koyu kırmızı rengi kalbi güçlendirir ve kendine, başkalarına ve ruha sevgiyi davet eder. Oğlak burcunun en zor çalışan burcu olarak hak edilmiş bir üne sahiptir ve yakut, tükenen enerji rezervlerini geri kazanmada ve dayanıklılığı, canlılığı ve gücü teşvik etmede büyük bir müttefiktir. Ruby’nin cömertliği artırdığı, bolluk ve refahı çektiği söylenir.

Kova Burç Taşı: Garnet
21 Ocak – 18 Şubat

Garnet : Dost canlısı ve insani, dürüst ve sadık, özgün ve yaratıcı, bağımsız ve entelektüel. İnatçı ve aykırı, sapkın ve öngörülemez, duygusuz ve bağımsız.

Kova ile ilişkili ek değerli taşlar: Sugilite, Amethyst, Moss Agate, Opal

Kova zihinsel alemde sıkışıp kalırsa, garnet, cinsel enerjiyi, tutkuyu, duygusallığı ve genel canlılığı artırarak bu işareti vücuda geri getirmeye yardımcı olabilir. Arkadaşlar ve topluluk Kova için büyük önem taşır ve garnet hem ilişkileri dengeler hem de popülerliği artırır. Garnet’in iş dünyasında başarıyı teşvik ettiği ve yüksek öğrenimi ve profesyonel beklentileri geliştirdiği söyleniyor. Manevi düzeyde, garnet, durugörü yeteneklerini artırır ve rüyaların bilgeliğine erişmek için güçlü bir müttefik olarak kabul edilir.

Balık Burç Taşı: Ametist
19 Şub – 20 Mar

Ametist : Hayal gücüne sahip ve duyarlı, şefkatli ve kibar, özverili ve dünyevi olmayan, sezgisel ve sempatik. Kaçışçı ve idealist, ketum ve muğlak, zayıf iradeli ve kolay yönetilen.

Balık ile ilişkili ek değerli taşlar: Yeşim, Akuamarin, Kan Taşı, Kaya Kristali, Safir

Aşırı duyarlı ve enerji emici Balıklar, vücudun ihtiyaç duymadığı titreşimleri iten ametistten büyük ölçüde yararlanabilir. Hem zihni hem de sinir sistemini sakinleştiren ametist, “doğanın sakinleştiricisi” olarak adlandırılır ve gerginliği ve yatıştırıcı endişeyi gidermek için faydalıdır. Amethyst ayrıca kederden kurtulmaya ve bağımlılıkları serbest bırakmaya yardımcı olabilir ve genel duygusal istikrarı destekler. Mükemmel bir meditasyon taşı olarak kabul edilen ametist, psişik yetenekleri ve ruhsal farkındalığı geliştirir.

Numerolojiye Göre Değerli Taşlar

Değerli taşlar ayrıca Numerology tablosuna göre seçilebilir. Numeroloji, eski kültürlere dayanan bir sayılar bilimidir. Numerologlar, her sayının kendi benzersiz enerji kaynağına yanıt verdiğine inanıyor. Kişisel numaranızla ilişkili bir değerli taş taktığınızda, gizli iç enerjinize erişebileceğinize inanıyorlar.

Burçların taşları ve renkleri | Burçların taşları ve özellikleri

Hangi sayının yaşam yolunuzu temsil ettiğini bulmak için aşağıdaki hesaplamayı yapın. Bu size, numerolojiye göre yaşam yolu numaranıza göre taşınızı söyleyecektir.

  • Doğum gününüzdeki sayıları ekleyin: 10 = 1 + 0 = 1
  • Doğduğunuz ayın rakamlarını ekleyin: 11 = 1 + 1 = 2
  • Doğum yılınızdaki sayıları ekleyin: 1970 = 1 + 9 + 7 + 0 = 17
  • Doğum günü, ayı ve yılı için son sayıların sonuçlarını ekleyin: 1 + 2 + 17 = 20
  • Son sayı 2 basamaktan oluşuyorsa bunları ekleyerek azaltın. Bu sizin yaşam yolu numaranız: 2 + 0 = 2

Size uygun değerli taşı veya taşları bulmak için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bu güzel taşların hayatınızdaki armağanı sizi çok şaşırtabilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.