Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2020

Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2020

Tüm dünyanın bir anda indirime girdiği Black Friday 2020 indirimleri merak ediliyor. Peki Black Friday nedir? Black Friday ne zaman? İşte detaylar…

Türkiye’de de büyük indirimlerin olduğu Black Friday’da firmalar diğer zamanlara kıyasla daha büyük kampanyalar yapıyor. Giysilerden, teknolojik ürünlere, hatta otomobillere bile yansıyan Black Friday’da mağazalar çok erken saatte açılıp ve geç saatte kapanıyor. 

Black Friday 2020

Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2020

Geçmişi 1960’lara kadar dayanan Black Friday için artık geri sayım başladı. ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma günü yapılan Black Friday yani Kara Cuma hem E- Ticaret sitelerinde hem de mağazalarda büyük bir ilgi görüyor.

Black Friday ne zaman?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Ülkemizde de bu tarihlerde pek çok online satış sitesi ve kurumsal firma indirimler yapıyor.

Black Friday 2020 yılında 29 Kasım tarihine denk geliyor.

BLACK FRİDAY 2020 İNDİRİMLERİNDE HANGİ MAĞAZALAR YER ALACAK?

Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2020

Bazı mağazalarda Black Friday erken başlayacaktır fakat şu anlık herhangi bir markadan Black Friday indirimi açıklaması gelmedi.

Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinin ise her yıl olduğu gibi bu yıl da Black Friday indirimi yapması bekleniyor.

BLACK FRIDAY NEDİR?

Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2020

ABD’de, Black Friday Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere’de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır.

Bu da ilginizi çekebilir!  Tony Dalton kimdir? İşte Better Call Saul yıldızı Lalo Salamanca!

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir. Black Friday gününde 2000’li yıllara kadar sabah 06:00’da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra bazı mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.