Birinin seni aldattığını nasıl anlarsın? Sevgilimin beni aldattığını nasıl anlarım?

Birinin seni aldattığını nasıl anlarsın? Sevgilimin beni aldattığını nasıl anlarım?

Birini aldatırken yakalamak, filmlerde ve TV’de büyük bir mecazdır. Genellikle patlayıcı ve aydınlatıcı bir andır – eve gelen ve partnerini eylemde yakalayan bir karakter gibi – ve tipik olarak ne olduğunu inkar etmek yoktur.

Ancak gerçek hayatta, o Hollywood dramasını her zaman alamıyoruz. Sadakatsizlikler, kendilerini küçük parçalar halinde veya basit bir iCloud kazasında ortaya çıkarma eğilimindedir . Öyleyse, birinin duygusal veya fiziksel bir ilişkisi olabileceğine dair işaretleri nasıl anlayabilirsiniz?

Herkes farklı şekillerde aldatır, bu nedenle bu işaretlerden herhangi birini görürseniz hemen sonuca varmak bir hatadır. Ancak bu yaygın uyarılardan üçten fazlasını fark ettiyseniz, eşinizle ve yakında konuşmak isteyebilirsiniz.

Birinin seni aldattığını nasıl anlarsın? Sevgilimin beni aldattığını nasıl anlarım?
  • Genellikle yüksek temasta olan ve düzenli olarak müsait olan adamınızın, onu bulamadığınız veya ne yaptığını bilmediğiniz dönemler vardır. Sorduğunuzda bilgi veremiyor, telaşlı görünüyor veya yalan söylüyor gibi görünüyor. Bu, çoğu insanın işi ve temel ev işleri dışında pek çok aktivite yapmadığı bir pandemi sırasında özellikle şüphelidir. Böyle bir zamanda eylemde kayıp gibi görünen bir erkek arkadaş çok şüphelidir.
  • Partneriniz aniden işe tam olarak ne zaman gideceğinizi, ne zaman evde olacağınızı öğrenmek istiyorsa ve genellikle onu ilgilendirmeyen programınız hakkında ayrıntılar istiyorsa, bu bir tehlike işaretidir. Telefon görüşmeleri yapmak veya sevgilisiyle ziyaret etmek için nerede olduğunuzu takip ediyor olabilir. 
  • Tekrar tekrar deliriyormuş gibi hissetme deneyimine sahipseniz ve erkek arkadaşınızdan gelen geri bildirimlere dayanarak gerçekliğinizi sorgulamaya başlarsanız, sizi gaza getiriyor olabilir . Çoğu zaman, bir aldatan partnerine gaz verdiğinde, onu paranoyak olmakla, bir şeyler hayal etmekle, kıskanç olmakla, histerik olmakla veya aşırı duygusal olmakla suçlarlar. Açıkça yalan söyleyecekler ve bunu kendi gerçeğinizi sorgulamanıza neden olacak şekilde yapacaklar.
  • Elbette, hiç görmediğiniz mücevher veya otel odalarıyla ilgili bariz kredi kartı ekstreleri var, ancak aramanız gereken birçok başka işaret var. Düzenli yeni para çekme işlemleri, kağıt izi bırakmak istemeyen bir partnerin işaretidir. Tanıdık olmayan şirketlerden gelen yeni kredi kartları, önemsiz postalar veya banka hesap özetleri, ayrı hesaplar açtıklarının bir işareti olabilir. Eşiniz aniden daha uzun saatler çalışıyorsa, ancak finansal sonuçlar görmüyorsanız veya onları geç tutan büyük projeyi duymuyorsanız, bu da soruları gündeme getiriyor.
Bu da ilginizi çekebilir!  5 Haziran Ay tutulması saat kaçta? Kanlı Ay tutulması 2020

İçindekiler

Kullandıkları kelimeleri dikkatlice dinleyin

Birinin seni aldattığını nasıl anlarsın? Sevgilimin beni aldattığını nasıl anlarım?

Yakın tarihli bir araştırma için, Southern Methodist Üniversitesi psikoloji profesörü James W. Pennebaker, kendisi ve meslektaşı Diane Berry’nin bir metin analiz programından topladıkları bazı verilere baktı. Bazı belirli dil kalıplarının, birinin ne zaman hakikatten kaçındığını tahmin etmede yardımcı olduğunu buldular.

Yalancılar, aşağıdaki üç kelime türünden daha azını kullanma eğilimindeydiler:

  • “Ben” veya “benim” gibi birinci tekil şahıs sözcükleri
  • “Farkına varmak” veya “düşünmek” gibi bilişsel kelimeler
  • “Ama” veya “hariç” gibi özel kelimeler

Ancak, aşağıdaki kelime türlerinden daha fazlasını kullanma eğilimindeydiler:

  • “Nefret”, “öfke” veya “düşman” gibi olumsuz duygu sözcükleri
  • “Yürümek” veya “hareket etmek” gibi hareket fiilleri

Seslerinin sesini dinleyin

Kanadalı araştırmacılar yakın zamanda bir grup gönüllüden bir çift sesi dinledi ve her bir konuşmacının kulağa ne kadar çekici geldiğini değerlendirdi. Ardından araştırmacılar, romantik bir ilişkide her bir kişinin aldatma olasılığını değerlendirmelerini istedi.

Birinin seni aldattığını nasıl anlarsın? Sevgilimin beni aldattığını nasıl anlarım?

Kadın gönüllüler, daha çok tiz sesli erkeklerin aldatacağını söylüyordu; erkekler genellikle daha tiz sesli kadınların aldatacağını tahmin ediyorlardı.

Araştırmalar, daha fazla testosterona sahip erkeklerin daha derin seslere sahip olma eğiliminde olduğunu ve ortaya çıktığı gibi, erkeklerde daha yüksek testosteron seviyelerinin daha yüksek aldatma oranlarıyla bağlantılı olduğunu göstermiştir. Yine de, jüri, kadınlarda böyle bir ilişki olup olmadığı konusunda hala kararsız ve araştırmacılar, bulgularını gerçek gözlemlenen davranışlarla henüz ilişkilendirmedi.

Ama bir şans daha var değil mi?

Tabii ki, bu davranışların birçoğunun, aynı zamanda, yaşlandıkça ve yaşamlarımız boyunca sayısız nedenden dolayı meydana gelebilecek alışkanlıklarını veya ilgi alanlarını ayarlayan insanların normal bir parçası olduğu ağır bir uyarıdır. Birinin seni aldattığına dair bir numaralı işaret mi? Bu sadece sizin sezginiz. Bu yüzden içgüdülerinize güvenin. Sizi aldatmıyor olsalar bile, gerçek ve endişe verici başka bir şeye odaklanıyor olabilirsiniz. Onlarla zamanından önce yüzleşmeden veya onları suçlamadan işin özüne inmek için zaman ayırın.

Bu da ilginizi çekebilir!  Uyuşturucu çeşitleri | Uyuşturucu maddelerin zararları ve cezaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.