ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin Nedir? APE Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin nedir? ERC-20’ye dayanan APE ortamının bir yardımcı programı ve yönetişim belirtecidir. Merkezi olmayan APE topluluğunu Web3’ün ön saflarında konumlandırır. ApeCoin DAO, APE Vakfı tarafından finanse edilen APE’yi yönetir. Token sahipleri, DAO yönetişim tekliflerine oy vermek ve oyunlar, etkinlikler ve hizmetler gibi özel APE ekosistem özelliklerine erişim sağlamak için APE’yi kullanabilir. APE ayrıca ünlü Bored Ape Yat Kulübü’nün arkasındaki şirket olan Yuga Labs tarafından gelecekteki tüm mal ve hizmetler için birincil simge olarak adlandırıldı.

ApeCoin Nedir?

APE Vakfı’nın idari komitesi, ApeCoin DAO üye oylarıyla ilgili kararlar alacak. Kurul, günlük yönetim, muhasebe, proje yönetimi ve topluluğun fikirlerinin gerçeğe dönüşmesi için gerekli desteği almasını garanti eden diğer faaliyetlerden sorumludur. Kurul üyeleri ApeCoin DAO üyeleri tarafından seçilir. Peki ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

APE Nasıl Çalışır?

APE, APE ekosistemini genişletmek amacıyla oluşturuldu. ApeCoin DAO onu yönetir ve APE Vakfı yardım sağlar. ApeCoin DAO, tüm APE token sahiplerinin yönetişim konularında oy kullanabilecekleri, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Ekosistem finansmanını dağıtma, yönetişim kuralları oluşturma, girişimler ve işbirlikleri seçme vb. yetkileri vardır. DAO üyelerinin teklifleri onaylamasının ardından, APE Vakfı, topluluk liderliğindeki yönetişim seçimlerini gerçekleştirecek. DAO’nun yasal temsilcisi APE Vakfı’dır. Sonuç olarak, APE ekosistemi adil ve kapsayıcı bir şekilde büyüyüp gelişebilir.

ApeCoin’i Benzersiz Kılan Nedir?

ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

Üyeleri, merkezi aracıları dahil etmeden kullanabilecekleri dağıtılmış ve şeffaf bir para birimine sahiptir. APE Ekosisteminin yönetişim belirtecidir ve belirteç sahiplerinin DAO’suna aktif olarak katılmalarını sağlar. ApeCoin DAO üyeleri, tüm ApeCoin’in yüzde 62’sini topluluk odaklı projeleri teşvik edecek Ekosistem Fonuna vermek için oy kullandı. ApeCoin ayrıca, benzersiz oyunlar ve hizmetler gibi ekosistemin normalde kullanılamayacak bölümlerine erişim sağlar. Çevreye üçüncü taraf katkıları, hizmetlere, oyunlara ve diğer girişimlere gömülüdür.

Bu da ilginizi çekebilir!  2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Kripto

Dolaşımda Kaç ApeCoin Var?

ApeCoin için jetonlar, hepsi bir kerede üretilen 1 milyar birimde kalıcı olarak verilir. Bu ApeCoin’in yüzde 30,25’i 17 Mart 2022’de piyasaya sürüldüğünde dolaşımdaydı. Daha sonra bu oran, sonraki 48 ay boyunca lansman gününü takip eden periyodik aralıklarla yükselmeye başladı. Yukarıda belirtilen zaman çizelgesine ve çeşitli piyasa koşullarına göre, mevcut ApeCoin’lerin sayısı çeşitli nedenlerle dalgalanacaktır.

APE coinleri Ne Yapabilir?

APE ortamında ApeCoin para birimi tarafından birden fazla işlev gerçekleştirilir. Bir yönetişim belirteci olarak, sahiplerinin ApeCoin DAO’ya katılmasını sağlar. APE sahipleri ayrıca oyunlar, giysiler, etkinlikler ve hizmetler gibi özel APE ekosistem öğelerine de erişebilir. APE, üçüncü taraf geliştiricilerin APE ortamına katılmasına izin veren bir teknolojidir. Jetonları hizmetleri, oyunları ve diğer girişimleri için bir ödül olarak kullanabilirler. Örneğin APE, Animoca Brands tarafından yaratılan oynayarak kazanılan bir mobil oyun olan Benji Bananas’ta oyuncular için bir motive edici olarak kullanılıyor.

Ekosistemin Amacı

Ekosistem içindeki yaratıcılara ve kullanıcılara açık kaynak protokol katmanı aracılığıyla teşvikler, düzenlemeler ve erişim sağlanır. APE, geliştiricilerin ekosisteme kendi uygulamalarını ve ürünlerini sunmalarına olanak tanır. Sahipler DAO’ya katılabilecek ve ürünler ve özel etkinlikler gibi benzersiz sektörlere erişebilecekler. APE ayrıca katılımcı aracıların sayısını azaltarak daha merkezi olmayan bir sistem sağlar. Peki ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin (APE), Binance, Coinbase, FTX, Kraken, OKX ve Binance US gibi Cryptocurrency borsalarından satın alınabilir. APE/USDT ve APE/BUSD gibi ticaret eşleşmeleri ile Binance artık en büyük likidite oranına sahip.

Dipnot

Topluluk, Yuga Labs’ın madeni parayı birincil jeton olarak benimsemesi göz önüne alındığında, ApeCoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde ek hizmetler alacağını tahmin ediyor. APE sahipleri pasif gelir elde edebilir, GameFi uygulamaları geliştirebilir veya Yuga Labs’in diğer NFT IP’leriyle ortak olabilir.
 

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto parada halı çekme! Milyonlarca yatırımcıyı kandıran dolandırıcılık

Feragatname: Yazarın düşünceleri ve yorumları yalnızca eğitim amaçlı ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Mali, yatırım veya diğer tavsiyeleri temsil etmezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.