6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü olarak kutlanıyor! Gün geçmiyor ki her bir gün için ayrı bir anlam yüklenmesin. Evet 6 Mayıs da Dünya Şişmanlar günü olarak geçiyor. Orijinal karşılığıyla No Diet Day. Biz de Uzman Yorumları olarak bu günü kutluyoruz. İşte en güzel 6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları…

Aslında günün genel amacı beden olumlamasına destek vermek ve ne olursa olsun “bedenini sev” algısı oluşturmak. Ancak şu noktayı da es geçmemek gerekiyor ki bedenimizi olduğu gibi kabul ederken, var olan sağlıksal problemleri de görmezden gelmemeliyiz. Fazla kilolar ruhumuza yük olmayabilir ancak organlarımıza ağır gelebilir…

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü neden kutlanmakta?

Uluslararası Diyetsiz Gün , şekil veya büyüklük ne olursa olsun, vücut pozitifliğine ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eden bir gündür.

Açık mavi bir kurdele ile temsil edilen ve vücut / yağ kabul hareketi ile ilişkili 6 Mayıs’ta kutlanır.

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü nasıl kutlanır?

Hayır Diyet Günü’nü kutlamak en iyisi, kendi vücudunuzun tam olarak olduğu gibi güzel olduğunu fark ederek yapılır. Belirli bir şekilde bakmak için kilo verme çabalarınızı vurgulayarak, tatili daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya başlamak için çabalamakla kutlamak çok daha iyidir. Nihai hedefiniz hakkında daha az endişe ve dışarı çıkıp aktif olmak ve vücudunuzu sağlıklı tutmak hakkında daha fazla endişe edin. Hızla kilo vermek veya gerçekçi olmayan vücut tipleri için çekim yapmak, daha fazla sağlık arayışında kendinize zarar vermenin mükemmel bir yoludur. Bunun yerine, aktif hobiler bularak vücudunuzu sevin ve görünüşünüz gibi kendinizi sevin!

Bu da ilginizi çekebilir!  15 Mayıs Dünya Aile Günü mesajları | 15 Mayıs Dünya Aile Günü sözleri

Diyet Gününe katılmanın birkaç farklı yolu vardır

  • Ağırlık ayrımcılığı, fatfobi ve büyüklüğün sona ermesine yardımcı olun.
  • Ticari diyetlerin etkisizliğini anlayın ve diyet endüstrisi hakkında bilgi edinin.
  • Vücut çeşitliliğini kucaklayın ve bir ‘doğru’ vücut şekli fikrine meydan okuyun.
  • Diyet ve kilo ve şekil takıntısı olmayan bir gün ilan edin.
  • Çalışma arkadaşlarına görünüşe odaklanmaktansa katkılara, başarılara ve becerilere iltifat edin.
  • İşte size gününüzü en iyi şekilde geçirmeniz için bazı önerilerimiz…
  • Sevdiğin şeyi ye! Kalori veya bunun gibi bir şey için endişelenme. Bunun yerine, gerçekten yemek istediğinizi yiyin çünkü tadı güzeldir. Bırakın bugün tek endişeniz olsun.
  • Tartılarınızı atın. Kendinizi bir sayıya göre yargılamayın. Bunun özgürleşmesinin nasıl hissettirdiğine şaşıracaksınız.
  • Bunun yerine, örneğin, tekliğiniz, tuhaflığınız, nezaketiniz veya gücünüz gibi içsel niteliklerinizi kutlayın ve kucaklayın!
  • Maceracı olun ve her zaman istediğiniz bir şeyi pişirin ama daha önce hiç pişirmediniz.

İnsanları farklı yeme bozukluklarından haberdar etmek için Diyet Yok Günü’nü de kullanabilirsiniz. Bu konuda birçok yol vardır. Kendi kişisel deneyiminiz varsa ve bunu paylaşmaya hazırsanız, bu fırsatla ilgili bir blog başlatmak için bu fırsatı kullanabilirsiniz. Ayrıca yeme bozuklukları ile mücadele edenler için bağış toplamaya da karar verebilirsiniz. İster fon toplayın ister sadece farkındalık yaratın, birçok insana yardım etmek için harika bir şey yapacaksınız.

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

Ancak, bu günü sadece bir numaraya bakmak için bir fırsat olarak kullanma konusunda kendinizi suçlu hissetmemelisiniz! Sonuçta, hepimiz kendimize de bakmalıyız. Neden vücudunuzla ilgili sevdiğiniz şeylerin bir listesini yapmıyorsunuz? Şimdi olumsuzdan çok olumluya odaklanmak için mükemmel bir zaman. Çoğumuz bedenlerimiz hakkında sevdiğimiz şeylere odaklanmak yerine sevmediğimiz şeylere odaklanma eğilimindeyiz. Bugün bunu değiştirmek için mükemmel bir zaman!

Bu da ilginizi çekebilir!  14 Nisan Kutlu Doğum Haftası resimli mesajları 2020

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

Bizimle Facebook, WhatsApp, Instagram’da paylaşmak için mükemmel olan en ilham verici 6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

1). Vücudunuzu sağlıklı yiyeceklerin tadını çıkararak ve formda kalarak olduğu gibi kabul edin…. Dünya Şişmanlar Günü’nde en iyi dileklerimle.

2). Dünya Şişmanlar Günü, mükemmel vücut boyutlarıyla taşınmamamız gerektiğini hatırlatır, çünkü fitness her zaman daha önemlidir.

3). Diyet yaparken, vücudunuzun sahip olduğu tüm cazibeyi kaybedersiniz ve Dünya Şişmanlar Günü’de, yetenekli olduğumuz vücutların tadını çıkarmaya söz vermeliyiz.

4). Her insan farklıdır ve bu nedenle her beden bir şekilde özeldir…. Dünya Şişmanlar Günü Kutlu Olsun.

5). Bu hayat sadece bir efsane olan bir beden için diyet yaparak yaşamak ve onu boşa harcamak anlamına gelmez…. Dünya Şişmanlar Gününüz kutlu olsun.

6). Sağlıklı beslenin ve düzenli egzersiz yapın, kendinizi mutlu, formda ve sağlıklı bulacaksınız…. Dünya Şişmanlar Günü’nde diyete hayır deyin.

7). Gıda yenmek gerekiyor ve Dünya Şişmanlar Günü, diyet vazgeçerek gıda tadını çıkarın ama egzersiz unutmayın.

8). Diyete devam etmek bir çözüm değildir, ancak zinde ve sağlıklı olmak tüm sorunlara tüm çözümlere sahiptir… Dünya Şişmanlar Günü Mutlu Günler.

6 Mayıs Dünya Şişmanlar Günü mesajları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.