5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

5 Haziran Ay tutulması gerçekleşecek. Herkes yılın ikinci tutulması olacak olan bu izlemeye değer gök olayı için nerede, ne zaman olacağını araştırıyor.

Peki 5 Haziran Ay tutulmasının etkileri neler? 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi ne olacak? İşte Yay burcunda Ay tutulması etkileri…

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri

Chandra Grahan olarak da bilinen ay tutulması, Güneş, Dünya ve Ay’ın düz bir hizalaması ile karakterize edilen göksel bir fenomendir. Ay kendisini Dünyanın hemen arkasına yerleştirdiğinde, güneş ışığı Ay’a gölge düşürerek ona ulaşmaz.

Tutulma süresi, gelgit etkileri, yaban hayatı ve insanlar üzerindeki etkileri

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

Ay tutulması toplam yaklaşık üç saat sürer. Ay tutulması sadece dolunay gününde gerçekleştiğinden, bu süre zarfında gelgitler daha yüksektir.

Hormonları düzenler

Spekülasyonlar, dönem döngüsü genellikle 28 gün ve ayın döngüsü 29.5 gün olduğu için, ay ile bir kadının adet döngüsü arasında bir bağlantı olduğu konusunda yaygındır. Kütle çekiminin kişinin döngüsünü düzenlemeye yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

Cilt Hastalığı veya Diğer Rahatsızlıkları Geliştirme olasılığınızı artırır

Hint astrolojisine göre, bir insan vücudu bir tutulma sırasında faktörlerin bir kombinasyonu nedeniyle belirli değişikliklerden geçer. Bu süre zarfında, Kapha dosha (kas büyümesini, stabiliteyi, bağışıklık fonksiyonunu, kilosunu ve gücünü kontrol ettiği bilinen) dengesizliğe uğrayabilir ve cilt hastalıkları geliştirme riskinizi artırabilir .

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

Gözlerini etkiler

Ay tutulması güneş tutulması kadar zararlı görülmese de, bu süre zarfında aya bakarken koruyucu gözlük takılması tavsiye edilir. Sizi gözünüze zarar verebilecek zararlı ışınlardan koruyabilir ve görme yeteneğinizi etkiler.

Bu da ilginizi çekebilir!  5 Haziran Ay tutulması saat kaçta? Kanlı Ay tutulması 2020

Sindiriminizi Etkiler

Ay tutulması sırasında oluşan ışınlar yiyeceği kirletir. Bu süre zarfında herhangi bir şey yemek, tutulma nedeniyle zaten ağırlaşmış olan Kapha elementinizi artırabilir. Bu kaşıntı, uyuşukluk, hazımsızlık veya şişkinliğe neden olabilir. Bu nedenle, bir tutulma sırasında hiçbir şey yememeniz önerilir. Kapha’nın vücudunuz üzerindeki etkilerini azaltmak için kuru zencefil ve suya sahip olabilirsiniz. Ayrıca az miktarda biber veya defne yaprağı gibi baharatlara da sahip olabilirsiniz.

5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

(Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

5 Haziran Ay tutulmasının etkileri | 5 Haziran Ay tutulması burçlara etkisi

Koç: Ailenizle ilgili zorluklarla karşılaşmanız gerekebilir. Herhangi bir tartışmadan ve gereksiz stresten kaçının. Gerginlik muhtemeldir, ancak motive edicidir. Bu Tutulma, duyularınıza gömülü duygularınızı ve arzularınızı güçlü şekillerde ortaya çıkarabilir.

Boğa: İş hayatında zorluklarla karşılaşmanız gerekebilir. Eşinizle tartışmayın. Sağlığına dikkat et. Bir kişi, ilişki veya durum hakkında şişirilmiş duygularla uğraşıyor olabilirsiniz.

İkizler: Dikkatli olun. Kimseyle tartışmaya girmeyin. Sağlığa yönelik ihmaller sorun yaratabilir. Mali durumlar iyileşecek. Bugünün Ay Tutulması, birebir ilişkilerle ilgili ihtiyaçlarınızı tanımak için kozmik bir itiş olabilir.

Yengeç: Çeşitli alanlarda zorluklarla karşılaşmanız gerekebilir. Çocuklarına iyi bak. Çalışmalarınıza dikkat edin. Bu Ay Tutulmasının hizmetle ilgili veya manevi bir konuya ışık getirmesi muhtemeldir.

Aslan: Aile üyelerinize iyi bakın. Konuşmalarınızda kendinizi tutun. Ailede kaotik bir atmosfer olabilir. Sosyal hayatınızda ya da yaratıcı bir projeyle büyük bir dönüm noktası olabilir. Cesur olmanın ve bazı engellemelerinizi atmanın zamanı geldi, ancak iletişim kurduğunuz şeylere dikkat edin.

Başak: Ailede sorunlarla karşılaşmanız gerekebilir. Herkese özel özen gösterin. Bir iş ortaklığına girmeden önce iki kez düşünün. Bu lunasyon, ev onarımları, aile draması ve hatta ev hayatını etkileyen kariyer değişiklikleri anlamına gelebilir.

Terazi: Çalışma cephesinde bir sorunla karşılaşmanız gerekebilir. Konuşmalarınıza dikkat edin. Sağlık bozulabilir. Aşırı söylentilere dikkat edin ve hareketleriniz ve iletişiminizle çok aceleci davranmamaya çalışın.

Bu da ilginizi çekebilir!  Nuray Sayarı 12 Ekim burç yorumları | Günlük burç yorumları 12 Ekim 2020

Akrep: Herhangi bir zihinsel stresten kaçının. Manevi aktivitelere katılın. Tanrı’ya refah ve mutluluk için ibadet edin. Bir kenara fırlatılan veya gizli bırakılan konuların keşfi veya daha büyük olasılıkla aydınlanması olabilir.

Yay: Olumsuz düşünceyi bırak. Barışı sağlamak için kutsal yazıları okuyun. Önemli bir karar vermeden önce iki kez düşünün. Sonuç olarak, bu yıl ve gelecek yıl bağımsızlık ve karşılıklı bağımlılık konularını keşfedeceksiniz.

Oğlak: Finansal kayıplara maruz kalabilirsiniz. Eşinizle gerilim oluşabilir. Tartışmalardan kaçının. Ancak, bir şey hakkında çok erken konuşmamaya dikkat edin. Bugün, zihinsel bir atılım meydana gelebilir ve yaratıcı veya romantik konularla ilgili haberler heyecan verici olabilir.

Kova: Sevilen birinin sağlığı etkilenebilir. Düşmanlarına karşı dikkatli ol. Sağlığa yönelik ihmaller sorun yaratabilir. Yardımınıza veya desteğinize ani bir ihtiyaç olabilir veya bir dostluk meselesi, grup projesi veya romantik ilişkinin doruğu olabilir.

Balık: Herhangi bir kazayı önlemek için dikkatli sürün. Gereksiz seyahatlerden kaçının. Çocuklarına iyi bak. Bu Tutulma, kariyerinizle veya önemli bir yaşam hedefinizle ilgili bir konuyu aydınlatabilir veya sizi bir hırs veya bazı planlar yaratma gereği uyandırabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.