3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek

3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek

3 kripto para mitinin arkasındaki gerçek, insanların karşısına oldukça sık çıkmaktadır. 2009’da piyasaya sürüldüklerinden beri, kripto para birimlerinin popülaritesi arttı. Dünya çapında 300 milyondan fazla kripto kullanıcısı var, bu yüzden bu yatırım biçiminin sadece bir heves olmadığı açık. 

Bununla birlikte, bu para birimi hakkında hala kripto efsaneleri dolaşıyor ve kripto ticaretini düşünüyorsanız bazılarını duymuş olabilirsiniz. 

İçlerinde herhangi bir gerçek olup olmadığını görmek için en yaygın efsanelerden bazılarına göz atalım. İşte 3 kripto para mitinin arkasındaki gerçek…

Kripto hakkında bilinmesi gerekenler

Efsane #1: Kripto para birimleri güvenli değil

3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek nedir? İşte kripto efsaneleri ve kripto hakkında bilinmesi gerekenler

Siber suçlardaki artış sayesinde kripto para birimlerinin güvenli olmadığına dair endişeler var. Bu endişeler geçerlidir, ancak kripto ticaretinde kullanılan önemli bir teknoloji blok zinciri olduğundan, kırılması zor bir güvenlik düzeyi vardır. Bunun nedeni, blok zincirinin şifreleme teknikleriyle güvence altına alınmasıdır, böylece kullanıcılar işlem yaparken daha rahat olabilir. 

Tabii ki, bilgisayar korsanları giderek daha akıllı hale geliyor, bu nedenle özellikle kripto cüzdanları ve merkezi borsalar aracılığıyla kripto para birimini depolarken ve bunlara erişirken koruyucu önlemler almak akıllıca olacaktır. Kripto para birimini bir siber saldırıdan nasıl koruyacağınız konusunda burada bazı ipuçlarımız var, bu yüzden bu yatırım biçimini takip ediyorsanız okuyun ve uygun adımları atın. 

AYRICA OKUYUN: KRİPTO AIRDROP NEDİR VE NASIL ALINIR?

Efsane #2: Kripto para birimleri büyük ölçüde yasa dışı amaçlar için kullanılır

3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek nedir? İşte kripto efsaneleri ve kripto hakkında bilinmesi gerekenler

Kripto para birimlerinin suçlular tarafından yasa dışı faaliyetler amacıyla kullanıldığını söylemek doğrudur, ancak diğer tüm para birimleri de öyle. Akıllarında hain hedefler olanlar, dijital veya kağıt para birimleriyle olsun, yasadışı faaliyetler yoluyla her zaman daha fazla para kazanmanın yollarını arayacaklardır. 

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto ile Para Kazanmanın En İyi 15 Yolu | Kripto para kazanma taktikleri

Bununla birlikte, çoğu insan kripto para birimlerini, ticaretten sonra bitcoin’i nakde çevirmek veya gerçek dünya ürünlerini satın almak gibi meşru amaçlar için kullanır. Bu nedenle, kripto suçu nispeten üretken olsa da dijital para biriminin tek amacı yasa dışı eylemlerde bulunmak değildir. Yasadışı faaliyetlere karşı önlem almak için yürürlükte olan önlemler vardır, bu nedenle bir suç işlemeyi planlamıyorsanız, bu şekilde yatırım yapmaya karar verirseniz, bir suç yetkilisinden kapıyı çalma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. O nedenle bu da kripto efsaneleri arasında yer almaktadır.

AYRICA OKUYUN: NADİR NFT’LER NEREDE BULUNUR?

Efsane #3: Kripto madenciliği çevre için kötü

3 Kripto Para Mitinin Arkasındaki Gerçek nedir? İşte kripto efsaneleri ve kripto hakkında bilinmesi gerekenler

Kripto madenciliği çok fazla enerji kullandığından, çevreciler üretilen elektronik atıklarla ilgilenmeye başladılar. Ve adil olmak gerekirse, kısmen kripto madenciliğini kolaylaştıran enerji santralleri nedeniyle madencilik operasyonları sera gazlarına katkıda bulunduğundan bu, çürütülemeyecek bir efsanedir. 

Çevre için endişeleniyorsanız, kripto para birimine yatırım yapmakta tereddüt ediyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, çevresel etkiyi azaltmak için adımlar atılıyor, bu nedenle uzun vadeli bir sorun olmak zorunda değil. Kripto İklim Anlaşması gibi girişimler, kripto madenciliğini daha enerji verimli hale getirmenin yollarını buluyor, bu nedenle daha yeşil bir gelecek için hala umut var. 

AYRICA OKUYUN: 2022’DE YATIRIM YAPILABİLECEK EN İYİ 5 KRİPTO

Sonuç olarak…

Kripto para birimlerine karşı temkinli insanlar arasında dolaşan efsanelerden sadece birkaçına değindik, ancak başkaları da var. Herhangi bir endişeniz varsa, popüler mitleri araştırmak için zaman ayırın, çünkü duyduklarınızdan bazıları doğru olmayabilir. 

AYRICA OKUYUN: KRİPTO PARAYA NE KADAR YATIRIM YAPILMALI?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.