23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü | Kadın Mühendisler Günü mesajları

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü | Kadın Mühendisler Günü mesajları

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü olarak kutlanıyor. Biz de Uzman Yorumları olarak bu anlamlı günde kadın mühendislerimize tam destek vererek yanındayız. İşte 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü mesajları ve sözleri…

Kadın mühendisler günü ilk kez 2014’te İngiltere’deki Kadın Mühendisler Cemiyeti’nin (Women’s Engineering Society- WES) 95. Kuruluş yıldönümünde Ulusal Kadın Mühendisler günü olarak kutlandıktan sonra tüm dünyaya yayıldı ve 2016’dan itibaren UNESCO himayesinde kutlanmaya başladı.

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü

Büyük ilgi gören ve 2017’de ilk kez uluslararası düzeyde kutlanmaya başlanan Uluslararası Kadın Mühendisler Günü (INWED) global bir etkinlik haline geldi. Etkinliklerin amacı kadınların mühendislik, fen teknoloji ve matematik alanlarında eğitim yapmalarını ve çalışmalarını teşvik etmek.

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü | Kadın Mühendisler Günü mesajları

2017’de çok başarılı bir şekilde kapsamını genişleten INWED için 150 ulusal ve 18 uluslararası etkinlik düzenlendi. Sosyal medyada Twitter üzerinden yürütülen Thunderclap kampanyasıyla 1,2 milyon kişiye ulaşıldı ve 23 Haziran 2017 gününde resmi #INWED17 hashtag’i 34,000 izlenim alarak 2. sırada yer aldı.

Kadın Mühendisler Günü mesajları

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü | Kadın Mühendisler Günü mesajları
  • “Farklı çalışmalar ve projelerle hayatımızı kolaylaştıran kadın mühendislerin 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü kutlu olsun.”
  • “Sabah güne başlanmasından itibaren günün sona ermesine kadar geçen zaman diliminde karşımıza çıkan çoğu şey mühendislerimizin çalışmaları sonucu insanlığın hizmetine sunulan şeylerdir. Tüm kadın mühendislerimizin bu özel gününü kutlarım.”
  • “Mühendislik, bilgi ve becerinin uzun soluklu elde edildiği ve üst düzey tecrübe gerektiren bir meslektir. Bu münasebetle 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Gününüzü kutlarım.”
  • “Tüm kadın mühendislerin, değerli Meslektaşlarımızın 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü kutlu olsun. Toplumsal yaşamın her aşamasında önemli hizmetler veren mühendislere hak ettikleri saygıyı gördükleri bir yaşam dileriz.”
  • “Meslekte geçirilen her bir yıl mühendislik binasına konan ek bir taş gibidir. Uzun yıllar hizmet etmiş ve hala da hizmet eden mühendisleri canı gönülden tebrik eder, bu vesileyle tüm mühendislerimizin Dünya Kadın Mühendisler Gününü kutlarım.”
Bu da ilginizi çekebilir!  24 Kasım Öğretmenler Günü sözleri | 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.