UZMAN YORUMLARI

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü | Kadın Mühendisler Günü mesajları

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü olarak kutlanıyor. Biz de Uzman Yorumları olarak bu anlamlı günde kadın mühendislerimize tam destek vererek yanındayız. İşte 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü mesajları ve sözleri…

Kadın mühendisler günü ilk kez 2014’te İngiltere’deki Kadın Mühendisler Cemiyeti’nin (Women’s Engineering Society- WES) 95. Kuruluş yıldönümünde Ulusal Kadın Mühendisler günü olarak kutlandıktan sonra tüm dünyaya yayıldı ve 2016’dan itibaren UNESCO himayesinde kutlanmaya başladı.

23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü

Büyük ilgi gören ve 2017’de ilk kez uluslararası düzeyde kutlanmaya başlanan Uluslararası Kadın Mühendisler Günü (INWED) global bir etkinlik haline geldi. Etkinliklerin amacı kadınların mühendislik, fen teknoloji ve matematik alanlarında eğitim yapmalarını ve çalışmalarını teşvik etmek.

2017’de çok başarılı bir şekilde kapsamını genişleten INWED için 150 ulusal ve 18 uluslararası etkinlik düzenlendi. Sosyal medyada Twitter üzerinden yürütülen Thunderclap kampanyasıyla 1,2 milyon kişiye ulaşıldı ve 23 Haziran 2017 gününde resmi #INWED17 hashtag’i 34,000 izlenim alarak 2. sırada yer aldı.

Kadın Mühendisler Günü mesajları

Exit mobile version