2022’de Satın Alınacak En İyi 10 NFT | 2022 NFT Projeleri

2022'de Satın Alınacak En İyi 10 NFT | 2022 NFT Projeleri

2022’de satın alınacak en iyi 10 NFT kapsamında artan popülarite nedeniyle hem perakende hem de riskten korunma fonu sektörlerinden yatırımcılar bu yıl NFT’lere para akıttı ve satışlar 25 milyar doları aştı. Meta veriye artan ilgi, blockchain, Crypto ve NFT etrafındaki heyecana da yardımcı oldu. Artık birçok önde gelen kuruluş NFT çılgınlığına katılıyor.

Basit bir ifadeyle, NFT hissesi, NFT’lerin oluşturulması, barındırılması veya satışına dahil olan bir kuruluşun hisseleri anlamına gelir. Pokemon, NFL, Fan Kontrollü Futbol, ​​NBA, Spiderman vb. gibi popüler organizasyonlar şimdiden NFT’ler geliştiriyor. Yatırımcılar, hisse senetlerini portföylerine erken dahil ederse, önemli karlar elde edebilirler. OpenSea, Rarible, VeeFriends, Crypto.com ve benzeri gibi NFT’leri satın almak ve takas etmek için bir dizi platform vardır. 2022’de satın alınacak en iyi 10 NFT hisse senedini listeledik. 

AYRICA OKUYUN: KRİPTO AIRDROP NEDİR VE NASIL ALINIR?

2022 NFT Projeleri

2022'de Satın Alınacak En İyi 10 NFT | 2022 NFT Projeleri

1. Cloudflare (NET)

Merkezi San Francisco, California’da bulunan siber güvenlik firması “Cloudflare”, NFT’lerin bir parçası olarak altyapı ve güvenlik sunuyor. Bu firma halka arzından sonra yüzde 1000’in üzerinde getiri elde etti. Piyasa değeri 61 milyar doları aşıyor.

2. Nike (NASDAQ: NKE)

Nike’ın bu listeye katılımı, itibarını ve gelecek beklentilerini güçlendiriyor. NFT pazarını araştırma arzusunu göstermiş, itibarına ve operasyon seviyelerine göre ilk hareket eden avantajı elde etmiştir. Nike, benzersiz spor ayakkabılarını simgelemek için yeni bir yöntem için Aralık 2019’da bir patent sundu. Satın alınan her yeni ayakkabı, blockchain teknolojisi kullanılarak belgelenecektir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto ile Para Kazanmanın En İyi 15 Yolu | Kripto para kazanma taktikleri

3. Dolphin (DLPN)

Şirket, eğlence pazarlamasını ve premium içeriği yönetir. Dört yan kuruluşun ana şirketidir: 42West, Fire Media, The Door and Shore ve Viewpoint Creative. Dijital arenaya yaptığı vurgu, özellikle farklı bir NFT bölümüne sahip olduğu göz önüne alındığında, NFT’lerle ilgilenen yatırımcılar için sürpriz olarak geliyor. Markayı bir NFT lideri olarak konumlandıran kendi NFT pazar yeri FTX-US’u yeni başlattı.

AYRICA OKUYUN: NADİR NFT’LER NEREDE BULUNUR?

4. Twitter (TWTR)

Twitter, NFT alanında yüksek oranda yer alan önemli sosyal medya platformlarından biridir. Bir kaynağa göre, yalnızca NFT’lerin geliştirilmesine adanmış bir ekip kurdu. Bu sosyal medya platformunun piyasa değeri 36 milyar dolardan fazla ve son beş yılda hissedarlarına %150’den fazla getiri sağladı. Bu anlamda 2022’de satın alınacak en iyi 10 NFT listesi arasında yer almaktadır. 

5. Funko Inc. (NASDAQ: FNKO)

Bu firma 2017 yılında kurulmuştur. Son 4-5 yıldır kendini bilinir kılmak konusunda proaktif olmuştur. Funko, Funk Pop gibi markalar aracılığıyla! Koleksiyon, lisanslı popüler kültür koleksiyonlarının önde gelen üreticilerinden biridir. Esas olarak, diğer platformlardan TV dizileri, filmler, video oyunları ve diğer popüler içerik türlerinin yapımcıları ve yaratıcıları ile lisanslamaya ve anlaşmalara dayanır. Funko genellikle somut koleksiyonlar ve figürler ile tanınırken, işletme NFT arenasında büyük bir sıçrama yapmaktan heyecan duyuyor.

AYRICA OKUYUN: 2022’DE YATIRIM YAPILABİLECEK EN İYİ 5 KRİPTO

2022'de Satın Alınacak En İyi 10 NFT | 2022 NFT Projeleri

6. eBay (EBAY)

eBay, en tanınmış marka olarak listenin başında gelir ve şüphesiz bir ev ismidir. E-ticaret yetkinliği nedeniyle eBay uygun bir yatırım fırsatıdır. 2021’in başlarında firma, eBay web sitesinde NFT satın alma ve satma seçeneğini açıkladı. Kendi tescilli NFT’lerini geliştirerek bu çabayı bir adım daha ileri götürüyor. Örneğin, bir NFT, Uluslararası bir futbolcu ile işbirliği içinde oluşturulan bir tuvaldir. eBay’in değişen pazar ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam etmesi şaşırtıcı.

Bu da ilginizi çekebilir!  Kripto paraya ne kadar yatırılmalı? Kripto para yatırım

7. DraftKings (DKNG)

DraftKings şu anda piyasadaki en popüler spor bahis hisselerinden biridir. Sporcular ve spor için NFT’ler geliştirmenin ortasındalar. Bu organizasyonun piyasa değeri 14 milyar doları aştı ve hisseleri son üç ayda %40’tan fazla düştü, bu da onu çekici bir yatırım haline getirdi.

AYRICA OKUYUN: KRİPTO PARAYA NE KADAR YATIRIM YAPILMALI?

8. Jiayin Grubu (NASDAQ: JFIN)

Jiayin Group, NFT’lerde uzmanlaşmış Şanghay merkezli bir Fintech platformudur. Bu organizasyonun platformu, yatırımcıları borç alanlar ile bir araya getirerek borç para vermek isteyenler ile borç para ihtiyacı olanlar arasında şeffaf ve güvenli bir işlem yapılmasını sağlar. Firma henüz herhangi bir resmi duyuru yapmamış olsa da, Kripto alanına girişi önceden belirlenmiş bir sonuç gibi görünüyor ve bu da onu 2022’de satın alınacak en iyi 10 NFT listemize ek yapıyor.

9. CyberMiles (CMT)

Ethereum’un DPOS konsensüs zincirinde CyberMiles, ticari işlemler için onaylanan ilk halka açık blok zinciri platformuydu. Şu anda CyberMiles ağı, diğer blok zinciri sistemlerinin takip etmesi için bir model görevi görüyor. CyberMiles, ilk NFT’den dört yıl sonra NFT’lerin alım, satım ve ticaretini desteklemeye hazırdı. Ayrıca, bir NFT müzayedesi düzenleyen ilk platform oldu.

AYRICA OKUYUN: 3 KRİPTO MİTİNİN ARKASINDAKİ GERÇEK

2022'de Satın Alınacak En İyi 10 NFT | 2022 NFT Projeleri

10. PLBY Grubu (PLBY)

Efsanevi “Playboy” markasının sahibi olan PLBY Group, NFT sanat eserlerini sergilemek için Miami Beach Art Collection ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu firmanın piyasa değeri 1,5 milyar dolardan fazla ve bugüne kadar yüzde 280’den fazla getiri sağladı (YTD).

2022’de Satın Alınacak En İyi 10 NFT ÖZET

NFT işi, hiçbir azalma belirtisi göstermeyen hızlı bir genişleme gördü. Kripto para birimi ve NFT piyasaları o kadar iyimser ki 2022’de satın alınacak en iyi 10 NFT hisselerinin herhangi bir listesi aynı zamanda genel olarak satın alınacak en iyi hisse senetlerinin bir listesi olabilir. Bunu bağlam içine koymak için, en büyük token pazarı olan OpenSea, yalnızca Ağustos ayında 3.4 milyar dolarlık satış hacmine tanık oldu. Bu, dijital NFT ekosisteminin olanaklarını göstermektedir.

Bu da ilginizi çekebilir!  ApeCoin Nedir? ApeCoin Nasıl Satın Alınır?

Sorumluluk Reddi – Yazarın düşünceleri ve yorumları yalnızca eğitim amaçlı ve yalnızca bilgi amaçlıdır. Mali, yatırım veya diğer tavsiyeleri temsil etmezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.