13 Mayıs Dünya pilav günü nedir? Nerede kutlanır?

13 Mayıs Dünya pilav günü nedir? Nerede kutlanır?

13 Mayıs Dünya pilav günü olarak kutlanıyor. Evet her şeyin günü olduğu gibi pilavın da bir günü var. Peki 13 Mayıs Dünya pilav günü nedir? Nerede kutlanır? Neden pilav günü denmiş? İşte detaylar…

13 Mayıs Dünya pilav günü nedir?

Sadece evde değil, dışarıda da büyük bir keyifle tüketilen pilavın oldukça fazla çeşidi vardır. Nohutlu, kuru fasulyeli, tavuklu, çoban salatalı ve kavurmalı olarak pilavın birçok çeşidi bulunuyor. Bunları birleştirmek ve damak tadınıza göre tüketmek tamamıyla size bağlı. Pilavcıların menüleri birbirinden çok farklı olmamakla beraber kimi pilavcıdan da vazgeçilemiyor. Sokakta seyyar dolaşanı olsun, pilavcı dükkânı olsun fark etmez. Sevdiğiniz o tadı nereden alıyorsanız oraya gidersiniz.

Peki, daha önce hiç Dünya Pilav Günü’nü duymuş muydunuz? Pek olası durmuyor gibi, değil mi? Dünya Pilav Günü’nün tarihi çok da eskiye dayanmıyor aslında. Adını bir pilavcıdan alan bu özel günün, böylelikle üzerindeki ilgi iyice artmış bulunuyor. Baruthane Pilavcısı, 13 Mayıs’ı Pilav Günü ilan ederek o gün satış yapacağı tüm pilavların ücretsiz olacağını sosyal medyadan duyurdu.

13 Mayıs Dünya pilav günü nedir? Nerede kutlanır?

Pilavcının kuruluş günü olan 13 Mayıs’ı Dünya Pilav Günü ilan etti. O gün kapılarını ziyaretçilerine ikram için açacağını sosyal medyadan bildirdi. Sosyal medyada “pilavdan dönenin kaşığı kırılsın”, “kutsal bıyık”, “bugün ne yiyeceğiz” gibi etiketlerle 13 Mayıs Dünya Pilav Günü’ne geri sayım yapılıyor. http://www.13mayisdunyapilavgunu.com/ sitesi ise tamamıyla bu süreç için kurulmuştur.

Peki, kimdir bu Baruthane Pilavcısı? Özellikle Instagram sayfası üzerinden paylaşımlar yapan, koca bıyıklı bir bey. Oldukça dikkat çeken bu dükkânın duvarlarını müşterileriyle olan fotoğraflar süslüyor. 8 yıllık bir geçmişi olan bu yere gider misiniz bilinmez fakat pilav gününüz kutlu olsun.

Bu da ilginizi çekebilir!  10 Nisan polis haftası resimli mesajları | 10 Nisan polis haftası sözleri 2020

13 Mayıs Dünya Pilav Günü’ne şimdi daha sıcak bakıyor musunuz? İsterseniz gününüzü bir tabak nohutlu pilavla kutlar, sofralarınızı şenlendirirsiniz. Ne olursa olsun şimdiden afiyet olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.