Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Rüyada su görmek ne demek? sorusu rüya tabirleri arasında en çok aratılan sorulardan. Biz de sizin için detaylı olarak rüyada ağlamanın anlamlarını hazırladık. İşte rüyada berrak su aktığını görmek ve rüyada su görmek Diyanet yorumu…

Su rüyalarının sembolizmi arasında yaşam, ölüm, değişim, yeniden doğuş ve yenilenme sayılabilir. Su ile ilgili hayalleri analiz ederken, her bir form önemli ölçüde farklı anlamlar ifade ettiğinden, çevrili olduğunuz su oluşumunun türünü (yani nehir, okyanus, yüzme havuzu, su birikintisi vb.) Dikkate alın. Suyun rüyada hissettirdiğine dikkat edin, çünkü reaksiyonlarınız başka bir bireyinkinden biraz veya çok farklı olabilir.

Su ile ilgili konumunuz da önemlidir. Ne kadar su var, düzgün akıyor mu veya akış tıkalı mı? Dışarıda yağmurda mı yoksa duş alıyor musunuz? Genel olarak, su ile ilgili rüyalar uyanık yaşamınızdaki duygularınızın, bilinçaltı zihninizin en derin girintilerinin ve sezgilerinizin simgesidir.

Rüyada su görmek ne demek?

Gün içinde duygularımızı doğru bir şekilde ifade edemediğimizde, geceleri rüyalarımızda oluşabilirler. Bu nedenle, hayallerimizin anlamını bulmak, kendimizi daha iyi anlamamıza ve duygusal ve fiziksel refahımızı geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Su hakkındaki hayalimizin daha derin anlamını bulmak için, şu anda hayatımızda neler olduğu bağlamında, hayallerimizin ayrıntılarına bakmamız gerekiyor.

Su ile ilgili rüyalar aşağıdakilere bağlı olarak birçok farklı yoruma sahip olabilir –

 • Su ile nasıl etkileşiriz.
 • Rüya sırasında ve sonrasında nasıl hissettiğimiz.
 • Rüyamızda ne tür su görünüyor. Berrak bir okyanus, hızlı hareket eden bir nehir, bir bataklık, bir yüzme havuzu veya bir gölün hepsinin farklı ilişkili anlamları olacaktır.
 • Su rüyasında hangi nesneler ve insanlar var.

1. Su ile nasıl etkileşiriz

Su ile etkileşime girmenin birçok yolu vardır. Farklı eylemler, farklı amaç ve etkiye ve dolayısıyla farklı bir anlama sahiptir.

Olumlu etkileşimler

 • Suda yüzmek, ilerlediğimiz yeni bir hedefimiz veya hedefimiz olduğunu gösterir. Hayatta yeni bir yön bulabilir, okula başlayabilir, taşınır veya iş değiştirebiliriz. Akıntı ile yüzmek, yolculuğumuzun iyi gittiğini ve koşullarımızdan mutlu olduğumuzu gösteriyor. Akıntıya karşı yüzmek, zorluklar yaşadığımızı ve ilerlemek için çok çalışmak zorunda olduğumuzu gösterir. Akım tarafından taşınmak, yolculuğun çok zor olduğunu gösteriyor ve artık hedeflerimize ulaşabileceğimizden emin değiliz. Bu durumda, gelecekteki ve mevcut eylemlerimizi yeniden değerlendirmek isteyebiliriz.
 • Suya dalmak, kendi duygularımıza, ihtiyaçlarımıza, eylemlerimize ve içsel ruhumuza girme ihtiyacını gösterebilir. Alternatif olarak, bize yakın birinin hedeflerini ve niyetlerini veya mevcut bir iş sorununun nasıl çözüleceğini anlamaya çalışıyor olabiliriz.
 • Bir su kütlesini geçmek özgürlük, bağımsızlık ve değişim arzusunu yakalar. Bilinen ve güvenli olandan, yeni olanlara ve eski kurallar ve eski şüphelerle kısıtlanmayanlara geçiyoruz.
 • Suda oynamak ya da eğlenmek, yeni bir sevginin ya da yeni bir tutkunun uyanışına işaret eder. Yeni bir ilişki, yeni bir iş projesi veya yeni bir beceri öğrenmeyi dört gözle bekleyebiliriz.
 • Suda yürümek, kontrolümüzde olduğumuzu ve şu anda hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşabileceğimizden emin olduğumuzu gösteriyor.
 • Suyu dinlemek, düşünmeye ve duygularımızla huzur içinde olmaya ihtiyaç olduğunu gösterir.
 • Başka birine su dökmek , bir arkadaşımızın iyileşmesine, yeni bir yolculuğa çıkmasına yardımcı olduğumuz veya yeni fırsatlar ve kutsamalar sunduğumuz anlamına gelebilir.
 • Bir su çeşmesinden, soğutucudan, kaynak kaynağından veya diğer besleyici kaynaklardan elde edilen içme suyu , yenilenmeye ve yenilenmeye çalıştığımızı gösterir. Öte yandan, kirli su içmek, hastalanmak, hastalık çekmek veya vücudun ve zihnin başka bir şekilde kirlenmesi korkusunu ima eder.
Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Olumsuz etkileşimler

 • Boğulma, su yükselmesi veya fırtınalı bir deniz tarafından yutulması, kaygı, dehşet veya dış güçler tarafından bunalmış olma hissini gösterir. İşten, arkadaşlarımızdan ve akrabalarımızdan veya mevcut ortamımızdan ve durumumuzdan çok fazla stres yaşıyor olabiliriz. İşimizi kaybetmiş, sevdiğimiz birini kaybetmiş olabiliriz ve artık duygularımızı veya yaşamımızı kontrol edemediğimizi hissedebiliriz.
 • Su altında nefes almak rahime geri dönme arzusunu, özellikle de güvenlik, emniyet ve sorumluluklardan kurtulma ihtiyacı olduğunu gösterir. Hayatta zor sorunlarla karşı karşıya kalabilir ve taahhütlerle aşırı yüklenebiliriz, bu nedenle daha basit ve daha güvenli bir yere geri dönmek istiyoruz.
 • Suyu kurtarmak , şu anda sıkı çalışma ve çaba ile öngörüldüğümüz gelecekteki sorunların veya zorlukların bir işaretidir. Ancak, gelgiti engelleyip engelleyemeyeceğimiz konusunda bir belirsizlik var.
 • Suya bakmak ya da susuzluk duymak , son aksaklıklar ya da güncel yaşam deneyimlerinin (örneğin iş, sağlık, ilişkiler) bizi boş ve tükenmiş hissetmemize neden olabilir. Bu nedenle, yakıt ikmali veya yeniden doğmak istiyoruz. Kendimizi beslemek için zaman ayırmalıyız.
 • Suya düşmek , anlık bir çaresizlik, kontrol altında olmama, yapılan hatalardan pişmanlık ve olası hoş olmayan sonuçlar hissini yakalar.
 • Su sıçraması bir uyandırma çağrısını simgeler. Odaklanmamız, düşüncelerimizi düzleştirmemiz ve kendini inkar etme veya kendi aldatmacasında yaşamayı bırakmamız gerekiyor. Aksi takdirde, çıkmaz bir işe, kötü bir ilişkiye veya pişmanlık dolu bir hayata dönüşebiliriz.
 • Başkalarına su atmak , duygusal bir patlamanın başlangıcını veya daha fazla duygu gösterme ihtiyacını gösterir. Bize su atmak, bir başkasının öfkesinin veya güçlü duygularının hedefi olabileceğimizi gösterir.
Bu da ilginizi çekebilir!  Rüyada deprem olması ne demektir? Rüyada deprem görmek Diyanet

2. Su rüyası sırasında ve sonrasında nasıl hissediyoruz

 • Cesur hissetmek ve fırtınalı denizde gülmek , sıkıntıyla karşılaşmaya hazır olduğumuzu, yeni bir şeye geçiş yapmaya hazır olduğumuzu, zor şartlarda yelken açabileceğimizden ve diğer taraftan muzaffer olacağımızdan eminiz.
 • Suyu endişeli ve korkulu hissetmek , bilinmeyenden korktuğumuzun bir işaretidir. Geniş, izsiz bir su kütlesini ele geçirme yönünden emin olmayabiliriz veya hayatımızın bizi nereye götürdüğü konusunda hiçbir kontrolümüz olmadığını hissedebiliriz.
 • Su hakkında sakin ve huzurlu hissetmek , annemin rahmindeyken güvenlik, güvenlik ve memnuniyet duygularımızı yakalar. Mevcut durumumuzda güvende hissediyoruz, çalışma hayatımız sorunsuz ilerliyor ve çevremizdeki insanlar ve çevre bize huzur veriyor.
Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

3. Rüyamızda ne tür su görünüyor?

Rüyamızdaki su türü de önemlidir. Özellikle,

a) Suyun büyüklüğü ve derinliği

 • Büyük veya derin su kütleleri (okyanus, göl veya kuyu) bilinmeyen, gizli sırları, belirsizliği ve daha büyük tehlikeyi gösterir.
 • Küçük ve sığ su kütleleri (havuz, yüzme havuzu veya su birikintisi) güvenli, tanıdık ve bilinir. Olumsuz duygular ve eylemlerle ilişkilendirilse bile, hayat değiştiren bir fenomen yerine daha fazla sıkıntı veya küçük bir aksiliktir.
 • Bir su yolu (dere, dere veya nehir) belirli bir varış noktasına olan hareketi veya hangi yöne gideceğinizi seçmek zorunda olduğunuzu gösterir.

b) Suyun durumu

 • Temiz su , güveni, düşünmede netliği veya maneviyatımıza bağlı olduğumuzu gösterir.
 • Durgun veya sakin su , huzur içinde olduğumuzu veya huzur ve rahatlama istediğimizi gösterir.
 • Örneğin bataklık veya bataklıkta bulanık veya durgun su, ilgisizlik ve depresyonun bir işaretidir. Kaybolabiliriz, hayatımızın hiçbir yere gitmediğini, asla aşkı bulamayacağımızı ya da başarılarımızın anlamsız olduğunu hissedebiliriz. Olumsuz duygularla mücadele ediyor olabiliriz ve olumlu bir eylemde bulunmayı veya gerçekten de herhangi bir eylemde bulunmayı zor bulabiliriz. Sis, belki de daha net bir semboldür, bu da netliğe ulaşmak veya harekete geçmek konusunda sorun yaşadığımızı gösterir.
 • Buz , bastırılmış duyguları veya hala bizi rahatsız eden bazı rahatsız edici geçmiş deneyimlerini temsil eder. Eriyen buz, geçmişimiz veya çocukluk travmamızla yüzleşmeye ve bastırılmış duygularımızı çözmeye başlamaya hazır olduğumuzu gösterir.
 • Yağan su, örneğin yağmurda, duş altında veya bir şelale altında durmak, bir temizliği veya kendini yenilemeyi gerektirir. Duygusal yaraları iyileştirmemiz veya üzüntü ve acıya neden olan bastırılmış duyguları bırakmamız gerekebilir.
 • Hızlı hareket eden su, örneğin bir nehirde, hayatımızın veya duygusal manzaranın çok hızlı değiştiğini gösterebilir. Benzer şekilde, kaynar su duygusal kargaşa ve büyük stresi gösterir.
 • Tsunamiler, gelgit dalgaları, fırtınalar, kasırgalar, kasırgalar ve Tanrı’nın diğer eylemleri, kontrolümüz dışındaki olaylar tarafından boğulmuş gibi güçlü bir duygu yakalar. Ayrıca, ruhumuz üzerinde büyük ölçüde ağır olan gizli bir suçluluk veya günah önerebilirler. Olmamız gerektiğini veya cezalandırılacağımızı hissedebiliriz.

4. Suda ne var

Son olarak, su hayalimizle ilgili nesneler veya insanlar da önemli olabilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Rüyada yılan görmek Diyanet
Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu
 • Tekneler, jet kayaklar, su kayağı, su şamandıraları ve bize suyun üstünde kalma yeteneği veren diğer nesneler kendine güveniyor. Genel olarak, bize daha fazla kontrol ve daha fazla hız sağlayan nesneler, kendimize ve eylemlerimize daha fazla inancı ifade eder. Örneğin sürat tekneleri ve jet ski> yelkenli tekneler> sıra tekneleri> kürekli tekneler> su yüzenleri.
 • Hortum, musluklar veya suyun yönünü ve akışını kontrol etmemizi sağlayan diğer nesneler de kontrolümüzde olduğumuzu ve yaşamımız ve eylemlerimizin sorumluluğunu üstlenecek duygusal bir yetkiye sahip olduğumuzu gösterir.
 • Bizimle suda yüzen , yüzeye çıkmamıza yardım eden veya kıyıya çıkmamıza yardımcı olan diğer insanlar, mevcut sorunlarımızda arkadaşlarımızdan ve ailemizden destek aldığımızı gösteriyor. Öte yandan, geri tutulması veya suya itilmesi, ilerlememizi sabote etmeye veya engellemeye çalışan düşmanlarımız veya rakiplerimiz olduğunu düşündürmektedir.
 • Balıklar ve diğer deniz canlılarının çeşitli anlamları olabilir. Deniz kızları ve fantastik deniz hayvanları, değişikliğe ihtiyaç duyuyor ya da farklı bir hayata kaçma dürtüsü gösteriyor. Köpekbalıkları, timsahlar veya deniz canavarları tarafından saldırıya uğramamız, hayatımızın birçok alanında acele ettiğimizi veya yeni ve bilinmeyen bir şeye girişme konusunda endişelendiğimizi gösterir. Balık ve diğer deniz yaşamını uzaktan gözlemlemek, bir duygu veya ilgisizliği ve hayatımızın olaylarını keşfetme veya bunlara katılma konusunda isteksizliği temsil eder.
 • Sudaki bariyerler veya bir miktar engeli vurmak, hedefimize ulaşmamızı engelleyen bazı komplikasyonlara işaret eder. Biraz risk almaya istekli olmayabiliriz, bazı eylemlerde bulunamayız ya da gerekli fedakarlığı yapmayız.
 • Su altındaki tanıdık nesneler , bu nesnelerle ilgili bastırılmış veya gizli duygularımız olduğunu ima eder. Bu anıları incelemeye veya yüzleşmeye isteksiz olabiliriz.
 • Nilüfer keder ve ayrılık sembolüdür. Acı ve keder duygularını gösterir.

SU RÜYA ÇEŞİTLERİ

Banyo ve Duş:  Bu, sizinle ilgilenmeniz ve kendinizi stres ve artık duygusal çatışmalardan kurtulmanız gerektiğini gösterebilir. Bilinçaltı olarak, kendini yenilemenin bir işaretidir.

Kaynar su:  Bazı durumlarda uyanık yaşamınızda bir kırılma noktasına ulaştınız. Duygusal kaos ve türbülans yüzeye çıkmaya başlıyor.

Sel: Duygusal olarak bunalmış olduğunuz duygularını barındırıyor olabilirsiniz. Ayrıca uyanık yaşamınızda ele almanız gereken bir kriz durumunu da temsil edebilir.

Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Kutsal su:  Uyanma hayatınızın bir yerinde bir tür manevi yardım veya rehberlik arıyor olabilirsiniz. Veya zihninizin, bedeninizin ve ruhunuzun barış içinde olduğunu temsil edebilir.

Kasırga, Tsunami, Tornado, Gelgit Dalgası:  Sizi çevreleyen, kontrolünüzün ötesinde bir negatif kuvvet var. Ayrıca uyanık yaşamınızdaki çözülmemiş stres ve mutsuzluk duygularıyla da uğraşıyor olabilirsiniz.

Çamurlu, kirli ve durgun su: Bir durum hakkında belirsiz ve kafanız karışmış olabilir ve uygun eylemi nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu aynı zamanda olumsuz düşünce ve duygularda boğulduğunuzu da gösterebilir. Yaşamınızdaki sorunlara doğru çözümü bulabilecek kadar net düşünmüyor ya da görmüyorsunuz. Ayrıca ileride bazı zor zamanlara işaret eden bir işaret de olabilir. Su da durgunsa, bu hayal kırıklığını sembolize eder.

Okyanus ve Deniz: Rüyada sakin veya sert bir deniz görünmesine bağlı olarak olumlu veya olumsuz duyguları veya ruh halini temsil edebilir. Ayrıca bilinmeyen zorluklara veya fikirlere açıklığınızı da gösterebilir. Dahası, hayata bakış açınızın olumlu olduğunu ve hedeflerinize ulaşma becerinizin sınırsız olduğunu gösterebilir.

Göletler ve Göller:  Bunlar uyanık yaşamınızdaki mevcut duygusal durumu temsil eder. Su huzursuz olduğunda, bu duygularınızı özgürce ifade edemeyeceğinizi veya bir şey ya da birileri tarafından tutulduğunuzu gösterebilir. Su sakin ve durgunsa, iç huzur duygularınızı yansıtır.

Yağmur: Yağmur  size düştüğünde, bu büyük bir üzüntüyü sembolize edebilir veya uyanık yaşamınızda bir şey hakkında ağlıyor olabilirsiniz. Ayrıca duygusal temizliği ve çözülmemiş geçmiş duygusal acıların veya yaraların iyileşmesini temsil edebilir.

Nehirler ve Akarsular: Nehir ya da akarsu sakin ve dingin ise, bu uyanık yaşamınızda meydana gelebilecek değişikliklerle barış içinde olduğunuzu gösterir. Nehir çalkantılı ve hızlı akıyorsa, bu, hayatınızda çok hızlı hareket ettiğinin bir işareti olabilir ve kontrol edebilmeniz için yavaşlamaya ihtiyaç vardır. Kendinizi nehrin akışına devam ederken bulursanız, hayatınız sizi olumlu yönde götürüyor olabilir. Nehrin karşısına geçmekte sorun yaşıyorsanız, bu, hayatınızda hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen engeller veya tıkanmalar olduğunu gösterebilir.

Bu da ilginizi çekebilir!  Rüyada cinsel organ görmek | Rüyada cinsel organ görmek Diyanet

Su sıçraması:  Bu uyandırma çağrınız. Kendinizi geride tutmanın veya inkar etmeyi bırakmanın zamanı geldi. Mesajı dikkate almamak durgunluğa ve başarı eksikliğine yol açacaktır.

Yüzme Havuzu:  Yüzme havuzu rahatlama ihtiyacını veya isteğini temsil edebilir. Ayrıca nihayet eski duygusal ağrılarla başa çıkmanız ve kendinizi temizlemeniz gerektiği anlamına da gelebilir. Sonunda dalmak ve harekete geçmek için zaman olabilir.

Su altında: Bilinçaltı zihninizden henüz ortaya çıkmamış zengin bir hediye armağanını keşfetmeye başlıyorsunuz. Ayrıca uyanık yaşamınızdaki ezici durumlardan kaçmaya çalıştığınızı da yansıtabilir. Ayrıca, sorumluluğu olmayan, korunaklı ve korunan bir zaman olan rahime dönmenin sembolü de olabilir.

Suda yürümek: Duygularınızı kontrol ediyorsunuz ve uyanık yaşamınıza kendinize güveniyorsunuz.

Şelale:  Bu, zihninizde, bedeninizde ve ruhunuzda duygusal temizlik, canlanma ve iç huzuru bulmanın bir göstergesidir.

Dalgalar: Dalgaları hayal ederken olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Kendinizi başarılı bir şekilde dalgalara binerken bulursanız, yolunuza çıkan her şeyi idare etme ve sürekli olarak statükonun ötesine geçme yeteneğinizin bir göstergesidir. Dalganın gücüne bağlı olarak, ya hedeflerinize doğru ilerlediğinizin ya da onlardan uzaklaştığınızın bir göstergesi olabilir.

Sonuçta, su ile ilgili rüyalar yaşamınızda yaşadığınız duygularla güçlü bir ilişkiye sahiptir. Hayallerinizdeki su sembolizmini yorumlayabilmek için uyanık yaşamınızda gerçekten neler olduğunu anlamak çok önemlidir. Duygusal ihtiyaçlarınız, çatışmalarınız, çözülmemiş duygularınız ve hayal kırıklıklarınız hakkında çok şey öğreneceksiniz. Böylece, yeniden doğuş ve yenilenme, iyileşme ve temizlik hedeflerinize ulaşacak, engelleri önleyecek ve duygularınızı sağlıklı bir zihin, beden ve ruh için nasıl kontrol altında tutacağınızı öğreneceksiniz.

Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Su bekârlar için, evlenme şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen su, güzel bir yaşam ve iyi bir rızkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve iyiye yorumlanır. Suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmak anlamındadır. Bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, rüyayı görenin hastalanmasına yorumlanır. Sudan içilmesi, para sıkıntısının olmayacağına rahat bir yıl geçirileceğine yorumlanır.

Su insanın sağlığı, maddi durumu, çevresi, duyguları ile ilgili bilgiler verir. Rüyada görülen su berrak ve temiz ise kişi istediği kadar iyi olacak demektir. Rüyada büyük su kitleleri gören kimse kısmet alır.

Rüyada su görmek, hoş bir hayata ve güzel bir rızka işarettir. Bir kimsenin rüyada suyu evinde görmesi saadete, toplu mala ve ganimete, fazla hayra ve “O, sudan bir beşer yaratıp da onu soy sop yapandır. Rabbin (her şeye) kemaliyle kadirdir.” (Furkan Suresi, a. 54) mealindeki ayet işaretince evlenmeye işarettir.

Rüyada su görmek ne demek? Rüyada su görmek Diyanet yorumu

Rüyada temiz su görmek, fiyatların ve rızıkların ucuzluk ve bolluğuna ve adaletin yayılmasına işarettir. Suyu emmek geçimce sıkıntı ve zahmete ve sudan içmek düşmandan selamete ve içen kimse için ucuzluk seneye işarettir. Bir kimsenin rüyada suyu uyanıkken içtiğinden daha fazla içtiğini görmesi, o kimsenin rüyada bir kadehten su içtiğini ve doymadığını görmesi, o kimsenin eşinin kendisinden kaçmasına işarettir.

Rüyada Su Vermek: Bir kimsenin kendisine bir kadeh içinde su verildiğini görmesi, çocuğa işarettir. Kadeh içinde bulunan safi suyu içtiğini gören kimse, çocuk ve hanımından hayra erişir. Çünkü cam kadınların cevherindendir. Onun içindeki su ise, ana karnındaki çocuktur.

Safi bir suya atladığını gören kimse, çabucak sevince erişir. Bir kimsenin kendisini su içinde görmesi, fitne, bela ve kedere işarettir. Su istediğini gören kimse, insanlar arasında yalan söylemek Suretiyle, dedikoduculuk yapar.

Akıntısı olmayan su, hapse işarettir. Bundan dolayı bir kimsenin rüyada akıntısı olmaya bir suya düştüğünü görse, o kimsenin hapse, üzüntü ve kedere düşmesine işarettir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.